Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
Sklep Bestdrive
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[80 B4 2,0 ABT] jak wymienić gumową harmonijkę na tłoczku

ODPOWIEDZ
Cris
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 154
Rejestracja: 26 sty 2012, 18:47

[80 B4 2,0 ABT] jak wymienić gumową harmonijkę na tłoczku

Post autor: Cris » 25 paź 2012, 19:36

Mam właściwie dwa problemy.W moim ABT ztyłu są hamulce tarczowe .Ostatnieo gdy zmieniałem opony zauważyłem ,że okładzina na tylnym klocku jest odklejona i jakimś cudem mimo,że się przekrzywiła to siedzi mna miejscu. 7 lat temu wymieniałem klocki ,ale teraz jużnie nie pamiętam dokładnie jak. Po dkręceniu mechanizmu zauważyłem ,że gumka na tłoczku jest uszkodzona.W sklepie powiedzieli żeby zmierzyć tłoczek ,ale bez całkowitego zniszczenia gumki nie mogę dokładnie zmierzyć.Przypuszczm ,że to wymiar 38 a nie 36. Jak taką harmonijkę się wymienia ? Czy trzeba cały tłoczek wyjąć a póżniej odpowietrzanie ? Na razie wkręciłem ten tłoczek żeby nowe klocki się zmieściły , ale powstał problem ,że hamylec ręczny strasznie póżno trzyma (9 ząbków) .Czy teraz wystarczy jeszcze raz rozebrać i wykręcić ten tłoczek , bo słyszałem ,że powinna być tam samoregulacja.Proszę o pomoc !!!!

ogi.b4
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 8
Rejestracja: 11 mar 2011, 20:45

Post autor: ogi.b4 » 25 paź 2012, 19:58

Wymiar tłoczka to 38mm,zestaw reperatuek nr oryginału to 8D0698671 lub z AUTOFRENA ma symbol D4083.Tłoczek musisz wyręcić i odpowietrzyć później

Cris
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 154
Rejestracja: 26 sty 2012, 18:47

Post autor: Cris » 25 paź 2012, 20:07

Wykręcić ale nie wypchnąć pedałem hamulca ? Wystarczy póżniej odpowietrzyć tylko ten jeden cylinderek ?A jak to jest z tą samoregulacją ? Co z tym ręcznym ?

[ Dodano: 2012-10-26, 15:49 ]
Panowie ! Szukam jakiegoś schematu czy rysunku ,jak działa ten mechanizm hamulcowy z tyłu.Dlaczego po wymianie klocków z jednej ( na razie ) strony ,ręczny ma taki luz ?Co będzie jak wymienię z drugiej strony ?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Hamulce tarczowe, bębnowe.”


opony samochodowe opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl