Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[b4 all] Cuda z alarmem (inaczej nie da się tego opisać)

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ignac112
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 740
Rejestracja: 30 cze 2012, 18:40
Lokalizacja: Mrągowo, Warm-Maz.
Kontakt:

[b4 all] Cuda z alarmem (inaczej nie da się tego opisać)

Post autor: ignac112 » 28 paź 2012, 19:41

Mój alarm chodził bez problemu pół roku, elegancko otwierał, zamykał, reagował na krańcówki itp. Wsio elegancko. Ale pojawił się strasznie dziwny problem, który polega na:
Sygnał otwarcia drzwi mam podpięty pod ten brązowo-biały przewód biegnący koło dźwigni otwierania maski, ale od jakiegoś czasu alarm nie dostaje sygnału, że drzwi są otwarte, przez co po wyłączeniu alarmu i otwarciu drzwi alarm nie dostaje sygnału, że drzwi są otwarte i zaraz zamyka samochód, chyba że zdążę włączyć zapłon. Wtedy się nie zamkną. Niby nic dziwnego - brak sygnału.
Ale tak nie jest, bo uwaga! Prawe przednie drzwi włączają alarm i po wyłączeniu alarmu oraz otwarciu tych drzwi idzie sygnał do centralki i ta nie zamknie zaraz auta.
Jest też jeszcze jeden motyw, gdy otworzę te drzwi na które reaguje alarm to po otwarciu tych drzwi nie włącza się oświetlenie wnętrza (krańcówka sprawna podmieniałem), ale gdy otworzę resztę drzwi to podświetlenie się załącza, lecz jakby nie dawały sygnału do centralki.
Gdy podłączałem alarm to krańcówkę maski podpiąłem pod sygnałowy od alarmu i gdy podnosiłem maskę na włączonym alarmie to ten wył, a na wyłączonym włączało się podświetlenie wnętrza. Gdy alarm przestał reagować na drzwi to i nie załącza się oświetlenie po podłączeniu maski, tak samo z alarmem nie reaguje.

Co tu się mogło porobić? Dodam, że ponownie sprawdziłem połączenia kabli, nawet ten sygnałowy wymieniłem na drugi, poprawiłem wszystkie luty, nałożyłem koszulki termokurczliwe i nic... Dzisiaj z kilka godzin walczyłem z tym ustrojstwem i nic..

Awatar użytkownika
andi77
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2114
Rejestracja: 03 lip 2010, 16:35
Lokalizacja: Lubelskie (LWL)

Post autor: andi77 » 28 paź 2012, 19:52

ignac112, Odkręć podejrzaną krańcówkę drzwi i zmasuj kabel do karoserii i zerknij czy zapali się podświetlenie wnętrza.

Awatar użytkownika
ignac112
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 740
Rejestracja: 30 cze 2012, 18:40
Lokalizacja: Mrągowo, Warm-Maz.
Kontakt:

Post autor: ignac112 » 28 paź 2012, 22:04

andi77 pisze:ignac112, Odkręć podejrzaną krańcówkę drzwi i zmasuj kabel do karoserii i zerknij czy zapali się podświetlenie wnętrza.
Sprawdzałem i inne krańcówki i masowałem w ten sposób - nic, co ciekawe jak dotknę kablem sygnałowym od alarmu do masy (jakaś śruba wkręcona w karoserię czy coś) to sygnał jest. Można oczywiście zrobić inaczej, podpiąć się pod światełko kabiny czy cuś, ale ja chce usunąć przyczynę, bo ma chodzić tak jak wcześniej.

[ Dodano: 2012-11-03, 22:10 ]
Podłączyłem to inaczej, bo z nie miałem pojęcia i dojść nie mogłem co jest nie tak.
Teraz z innej beczki: czemu prąd może nie dochodzić z krańcówki do lampki tylko na 1 drzwiach? Krańcówki podmieniane i zero skutku.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Centralny zamek, alarm, immobilajzer.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga