Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[inne] ubywający płyn chlodniczy

Wszystko inne co nie pasuje do w/w kategori a jest związane z silnikami benzynowymi i LPG
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
hudy
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4865
Rejestracja: 28 lis 2006, 00:13
Imię: Robert
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 ABT
Lokalizacja: Alwernia
Kontakt:

[inne] ubywający płyn chlodniczy

Post autor: hudy » 17 paź 2012, 10:01

Witam.Zacznę od początku. Tydzień temu kupiłem Punto I 1.1S Po kupnie zauważyłem że płynu chłodzenia w zbiorniczku jest poniżej minimum.Kupiłem płyn i uzupełniłem mniej więcej do połowy.Weszło ok 0,5 litra.Po przejechaniu ok 100km zauważyłem że płynu ubyło i jest go teraz troszkę powyżej minimum.Ubyło ok 2 cm płynu w zbiorniczku.Żadnych wycieków nie widzę gdyż stoję w garażu.Pod samochodem sucho,przewody także suche.Oleju nie przybywa,stan identyczny z tym na początku. Pod korkiem oleju nie tworzy się żadna maź.Płyn chłodniczy czysty.Na rozgrzanym silniku węże maja normalną twardość tzn nie są twarde jak kamień, uginają się trochę pod naciskiem..Gdy dodaję gazu w zbiorniczku nie tworzą się żadne pęcherze powietrza.Spaliny nie maja zapachu płynu chłodniczego a ich barwa jest biała przeźroczysta. Jedyna rzecz którą zauważyłem to lekki zapach płynu wewnątrz samochodu zwłaszcza po uruchomieniu nawiewu.Jednak wewnątrz nie zauważyłem żeby było mokro,dywaniki kolo siedzeń jak i pod deska są suche.Czy jest możliwe by przez nagrzewnice przy tak małym przebiegu (100km) wypłynęło tyle płynu i odparowało nie pozostawiając mokrych śladów?? Dodam również że skontaktowałem się z poprzednim właścicielem samochodu który oddal go w zamian za inny do komisu.W OC był jego numer tel wiec zadzwoniłem.Powiedział mi wszytko co było w przeciągu 3 lat robione z tym samochodem.W maju była robiona uszczelka pod głowicą... W linku przedstawiam filmik jak wyglądają spaliny.silnik przejechał ok 1km, stał całą noc na zewnątrz,temperatura ok 6-7 stopni,silnik chodzi na gazie.wydaje mi się że spaliny są ok.
Ostatnio zmieniony 17 paź 2012, 16:20 przez hudy, łącznie zmieniany 2 razy.

rejdzik
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 124
Rejestracja: 05 maja 2011, 18:45
Lokalizacja: Hawick / UK

Post autor: rejdzik » 17 paź 2012, 14:58

Popraw link.

Awatar użytkownika
hudy
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4865
Rejestracja: 28 lis 2006, 00:13
Imię: Robert
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 ABT
Lokalizacja: Alwernia
Kontakt:

Post autor: hudy » 17 paź 2012, 16:23

Poprawione.Przez dzień jak silnik jest rozgrzany nie ma takiego dymu tylko lekki dymek przy przy gazówce. Sam nie wiem.Dziś już posprawdzałem wszytko łącznie z odpowietrzeniem całego układu i nic wszędzie sucho...

Awatar użytkownika
kardi21
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 241
Rejestracja: 10 maja 2009, 16:02
Lokalizacja: Zamość/lubelskie

Post autor: kardi21 » 30 lis 2012, 23:01

Też kiedyś ubywał mi płyn,wszędzie było sucho i nie było śladów wycieku, pomogła wymiana uszczelki pod głowicą :roll:

Awatar użytkownika
LUPO
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 612
Rejestracja: 12 sie 2012, 12:25
Lokalizacja: Miasto Neptuna GD

Post autor: LUPO » 30 lis 2012, 23:28

jeżeli czujesz w kabinie po uruchomieniu nawiewu zapach płynu to na 99 % nagrzewnica
AUDI 100 C3 2.0 gaźnik
AUDI 80 1.8 PM i 2.0 ABT
AUDI A6 C4 2.0 16V ACE i 2.0 ABK
GOLF IV 1.9 AXR

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga