Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
Sklep Bestdrive
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[80 B4] Zamarzajacy hamulec reczny

Zezi
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 51
Rejestracja: 15 maja 2011, 13:52
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Zezi » 12 gru 2012, 16:54

Można przesmarować WD , niektóre są takie z taką cieńką rureczką , a najlepiej to nie zostawiać auta na noc na ręcznym ( w dzień nie powinien zamarzać ) .

Awatar użytkownika
paw1131
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 405
Rejestracja: 09 maja 2011, 12:45
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: paw1131 » 12 gru 2012, 17:10

Tak jak napisał kolega wyżej, nie zostawiać samochodu na hamulcu ręcznym jeśli panują temperatury poniżej zera. Oczywiście trzeba używać hamulca ręcznego zimą, w niektórych sytuacjach bez niego się nie obejdzie. Ja miałem też problem z zamarzającym hamulcem ręcznym. Wymieniłem linki, lecz przed ich zamontowaniem do wnętrza linki nalałem oleju silnikowego 5W40(olej zamarza dopiero przy -35) i od tamtej pory mam spokój. Dodatkowo trzeba pamiętać, aby przy montażu linki do zacisku nie zapomnieć o gumce uszczelniającej, która powoduje, że woda się tam nie będzie dostawać.

Awatar użytkownika
tomek1982
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1527
Rejestracja: 09 maja 2008, 11:45
Lokalizacja: Marki

Post autor: tomek1982 » 12 gru 2012, 18:09

linki pewnie swoje lata mają , panuje w nich wilgoć i ci puscić nie chcą , u mnie było podobnie dwie zimy z rzędu nawet w dzień na chwile zaciągałem i koło trzymało po śniegu wogule nie puszczało dopiero na asfalcie , ale dalej panował opór i delikatnie trzymało zacisk.
Po wymianie na nowe jakiejs polskiej firmy za grosze bo za 2 sztuki dałem ok 90 zł ręczny brzytwa na 2 zębie na śniegu auto obraca :)

Przyjrzyj się linkom czy pancerz nie jest popękany jeżeli nie daj konkretnie im odrdzewiacza rozruszaj puźniej ewentualnie wstrzyknij trochę oleju i powinno być ok.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Hamulce tarczowe, bębnowe.”


opony samochodowe opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl