Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Audi 80 B3 Quattro 1,9B Słaby nawiew wewnątrz pojazdu

ODPOWIEDZ
mariogo
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2
Rejestracja: 19 paź 2012, 10:01

Audi 80 B3 Quattro 1,9B Słaby nawiew wewnątrz pojazdu

Post autor: mariogo » 13 gru 2012, 22:50

Witam. Szukałem i nikt nie ma takiego problemu jak ja a mianowicie. Silnik mojej dmuchawy działa teraz na wszystkich biegach (naprawiłem styki powypalane przy pokrętle) Nagrzewnica jest nowa, zreanimowałem kierownice powietrza wewnątrz tunelu nagrzewnicy, układ chłodzenia odpowietrzony, nagrzewnica zagrzewa się cała na stówe. Ale problem polega na tym że pomimo włączenia czwartego biegu wentylatora i skierowaniu powietrza na co się podoba nie ma siły wiatru, jest delikatny podmuch co przy -10 na zewnątrz powoduje nieodmarzanie szyby przedniej. Nie ma znaczenia czy jest to włączony nawiew ciepły czy zimny, dolot powietrza do silnika bez problemowy (nie mam kabinówki). Miałem to wszystko wybebeszone dwa dni temu i wykąpane w wannie. Naklejone nowe gąbki na kierownice itp. Jedyne co podejrzewam to upalony silnik. W trakcie przełączania jego biegów słychać różnicę w pracy (rośnie prędkość i hałas ale z kratek nie wylatuje powietrze. Klapka zamykająca dopływ powietrza całkowicie też sprawdzona, działa jak trzeba. W Golfie II na 3 biegu to balony można prawie pompować z kratek powietrza wylatującego a tu diupaaa. Ma ktoś pomysła? wymienić ten wentylator czy to nie możliwe aby się upalił a działał...dzięki <mikolaj>

szlonik
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 7
Rejestracja: 14 sty 2012, 20:35

Post autor: szlonik » 14 gru 2012, 11:00

Hej..Mariusz, może masz "angielską" wersje wentylatora...łopatki są w inna stronę i możesz cudować...a nie będzie huaganu

mariogo
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2
Rejestracja: 19 paź 2012, 10:01

Post autor: mariogo » 16 gru 2012, 11:39

temat rozwiązany, ktoś kiedyś grzebał w instalacji i zamienił bieguny zasilania wentylatora. Zamieniłem je jak być powinny i jest huragan!!!!

a ponoć B3 nie wychodziło w kierą po prawej stronie....

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nawiew, klimatyzacja, ogrzewanie.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga