Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[All] Przyczepa z części samochodu

Wszystko co nie pasuje do w/w kategorii a powinno być w dziale "Techniczne"
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Raizo
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 325
Rejestracja: 04 wrz 2012, 02:27
Lokalizacja: Łódź

[All] Przyczepa z części samochodu

Post autor: Raizo » 05 wrz 2012, 00:19

Zaczne od tego że to jest tak dziwny temat, który chcę poruszyć że nie wiedziałem gdzie go napisać, więc napisałem tu. Jeśli ma on być w jakimś innym dziale to proszę o przeniesienie, ja szukałęm i nie znalazłem gdzie by to w innym miejscu wpisać.

Do sedna.


Grzebiąc kiedyś w czeluściach internetu odnalazłem takie cuś -> http://muka.pl/i976,trabant,samochod,przyczepa <- i tu wpadłem na pomysł by do mojej 80 zrobić przyczepkę z innej 80 tyle że kombi. Oczywiście nie chce niszczyć dobrego samochodu tylko jakiś po wypadku czy coś ze skasowanym przodem zaadoptować pod taki projekt. Pomysł wpadł mi ponieważ w moim sedanie po założeniu gazu nie ma w zasadzie miejsca w bagażniku, tu powiecie pewnie " co za debil po co mu tyle miejsca " otóż po to bo często jeżdżę na wypady ze znajomymi poza miasto. Kiedyś nie mieliśmy problemu bo miałem pojemnego kombiaka ze stajni Forda i wszystko wchodziło. Teraz to wsadzę mały plecak, paczkę chipsów, butelke wody i bagażnik zawalony.
Ciągnąc wątek chcę potencjalnego dawcę przeciąć pomiędzy przednimi a tylnymi drzwiami, powstałą dziurę zaspawać i albo wspawać porządne mocowanie, albo wybebeszone nadwozie nałożyć na jakiś sprawny wózek.
Pytań mam kilka. Czy orientujecie się może czy takie coś byłoby " legalne " ? bo jednoosiową przyczepkę na kat. B prawka można bezproblemowo, tylko czy taki " twór " będzie mógł być przez inny samochód ciągnięty.
Jak Wy to widzicie, pomysł dobry ? Średni ? Beznadziejny ?


A może Wy macie jakieś ciekawe pomysły ?


Czekam na wasze wypowiedzi, nie wiem pochwały czy tam Bana za głupi temat nie w tym miejscu :p


Pozdro !

[ Dodano: 2012-09-06, 22:30 ]
Nie pchajcie się tak, bo nie wiem od kogo posty mam czytać ! :p
Ostatnio zmieniony 08 lis 2012, 12:18 przez Raizo, łącznie zmieniany 2 razy.
[center]było -> Audi 80 B3 1.8S '89

__________________

[oOO]==0000==[OOo][/center]

Awatar użytkownika
ignac112
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 740
Rejestracja: 30 cze 2012, 18:40
Lokalizacja: Mrągowo, Warm-Maz.
Kontakt:

Post autor: ignac112 » 07 wrz 2012, 23:07

Pomysł dobry, ale przyczepka musie mieć homologację, coś jak w pojazdach sam. Przede wszystkim jest to przyczepka lekka, więc podstawa to oświetlenie.
http://www.youtube.com/watch?v=QaSenfJ6DgE Mój kibelek :)

http://chomikuj.pl/adrianlbd - trochę pdfów do audi i innych bzdur

jaro81
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 66
Rejestracja: 28 gru 2010, 18:05
Lokalizacja: Lublin okolice

Post autor: jaro81 » 08 wrz 2012, 13:46

Nie będziesz miał z tym problemu.Mój znajomy ma podobną przyczepkę zrobioną z tylnej części starego Opla Kadeta Kombi.Kilka miesięcy temu zrobiłem i zarejestrowałem zwykłą przyczepkę SAM.Zastosowałem 2 tylne ośki właśnie z Audi 80 B4.Było trochę roboty z mocowaniem amortyzatorów ale wyszło całkiem nieżle.Tak jak kolega wyżej napisał podstawa to oświetlenie.Musisz mieć wszystkie lampki i odblaski umieszczone zgodnie z przepisami.Gdy już dokończysz dzieło,będziesz musiał zrobić zdjęcia swojego wehikułu z każdej strony ( czasami robią to sami na stacjach diagnostycznych).Potem idziesz do Wydziału Komunikacji po wniosek rejestracyjny przyczepki SAM i przyznanie numeru VIN.Następnie czeka Cię ważenie żeby ustalić maksymalną nośność.Potem zostawiasz ją na godzinkę na stacji diagnostycznej a żeby pan diagnosta wszystko posprawdzał i nabił Ci Vin. Następnie rejestrujesz,opłacasz OC i spokojnie śmigasz.

Awatar użytkownika
Baraccus
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 123
Rejestracja: 23 lis 2009, 18:02
Lokalizacja: Rybno

Post autor: Baraccus » 08 wrz 2012, 13:49

Tak jak mowi Ignac homologacja :) zobacz jakie sa wymagania dla przyczepek i swoj projekt musisz dostosowac do nich i tyle :) ostanio w necie mozna znalezc duzo fotek aut ciagnacych przyczepki z takich samych aut :D
Audi 80 b3 1989r. sedan 1.8 Pb+LPG > sprzedane
Audi 80 b4 1992r. sedan 2.6 Pb+LPG > ujeżdżam
Moja BeCzwóreczka
Obrazek
na zimówkach, na lato szykują się 17:D

Awatar użytkownika
Raizo
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 325
Rejestracja: 04 wrz 2012, 02:27
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Raizo » 10 wrz 2012, 15:15

Dzięki chłopaki :D już wiem teraz co po kolei mam zrobić ! Oczywiście jak skończę projekt wrzucę fotki na forum !




P.S. Prośba do administracji. Dostałem meila ze niewłaściwie otagowałem temat, zatem proszę o dodanie owych tagów bądź napisanie mi PW jak sam mogę tozmienić. POZDRO !

[ Dodano: 2012-09-20, 06:47 ]
dawca namierzony i mam nadzieje ze go wylicytuje i po maluchu będę przerabiał ;)
[center]było -> Audi 80 B3 1.8S '89

__________________

[oOO]==0000==[OOo][/center]

rafalaudi1
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 948
Rejestracja: 29 sie 2007, 19:41
Imię: Rafał
Model: Audi 80 B1
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 6A
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: rafalaudi1 » 06 lis 2012, 07:26

Kolego pomysł dobry - ja już zebrałem prawie wszystko aby zrobić coś takiego:
https://picasaweb.google.com/rafalaudi1 ... 5057233698
Napiszę jak już zabiorę się za robote.

http://www.sg-werkstatt.de/?page_id=65

[ Dodano: 2012-11-06, 22:53 ]
A tu projekt od podstaw.
http://www.golf3.de/showroom/79460-halb ... ger-8.html

Awatar użytkownika
jacek199315
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1023
Rejestracja: 13 sie 2010, 09:06
Lokalizacja: włodawa

Post autor: jacek199315 » 07 lis 2012, 20:11

aby coś takiego dostało homologacje potrzeba oświetlenie pełne potem na przegląd potem na nabicie numerów do wydziału komunikacji zdjęcia przyczepki i dostajesz blachy chyba jakoś tak to było gdy ojciec robił przyczepkę

Awatar użytkownika
Kostek80
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 283
Rejestracja: 04 lip 2012, 08:33
Lokalizacja: Stargard
Kontakt:

Post autor: Kostek80 » 17 gru 2012, 17:10

Jak dla mni jest to dość ciekawy pomysł, lecz nie z każdym autem wygląda to ciekawie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga