Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[audi 80 b4 cabrio 2.3 NG] zmiana zawieszenia i napędu

Wszystko co nie pasuje do w/w kategorii.
ODPOWIEDZ
Szlif
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 167
Rejestracja: 09 paź 2012, 12:32

[audi 80 b4 cabrio 2.3 NG] zmiana zawieszenia i napędu

Post autor: Szlif » 27 gru 2012, 20:43

Mam pytanie odnośnie zmiany zawieszenia i napędu. Mam Cabrio jak w tytule, rocznik 93. Zastanawia mnie czy dałoby radę zmienić wszystko tak by zrobić z mojego auta quatro. Zaznaczam też ze siedzi tam już inny silnik (oryginalnie było to 2.3 ng teraz jest 2.2 turbo).
Kabriolety nie szły w quatro więc nie wiem czy jest taka możliwość. Proszę o pomoc.

Awatar użytkownika
sagem
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3373
Rejestracja: 31 paź 2007, 14:30
Imię: Sebek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 1.9 1Z
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: sagem » 27 gru 2012, 22:22

Szlif pisze:Kabriolety nie szły w quatro więc nie wiem czy jest taka możliwość
Jest taka możliwosć, ale w tym przypadku koszta bedą ogromne i tutaj mówię dosłownie.
Jeśli nie jesteś pasjonata i nie masz worka pieniedzy odpusc.

Jak dobrze zauwazyles, cabrio nigdy nie bylo w Q, wiec trzeba przespawac podłoge auta, prawie całą, pewnie najlepiej z coupe, do tego miec na uwadze ze nie mamy dachu, spawy, obliczenia wytrzymalosci bla bla bla, nie wspominajac juz o dobrym i rownym wspawaniu, przy tym masa innych rzeczy robi z tego ogromnie duzo trudnej, i kosztownej pracy.

Gdyby to bylo inne nadwodzie, mogli bysmy porozmawiac, w tym przypadku trzeba sie zamknac w garazu i eksperymentowac.

Szlif
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 167
Rejestracja: 09 paź 2012, 12:32

Post autor: Szlif » 27 gru 2012, 22:55

W takim razie odpuszcz sobie chyba ten temat. Obecnie mam około 230 koni, myślałem by wstawić tam inną jednostkę przekraczającą 300. Z napędem na przód to już byłoby o wiele za dużo. A takie miałem ambitne plany :-/ . Moje autko i tak nie przypomina seryjnego tak na zewnątrz jak i w środku. Myślałem by zmienić to i tamto jeszcze bardziej dopracowywujac auto ale zaczynam mieć po twojej odpowiedzi dylemat.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga