Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[Audi 80 B4 ABT] Nie zapala się kontrolka od AIRBAGów

ODPOWIEDZ
Kwas666
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 8
Rejestracja: 05 sty 2009, 13:06

[Audi 80 B4 ABT] Nie zapala się kontrolka od AIRBAGów

Post autor: Kwas666 » 30 sie 2009, 17:01

Witam serdecznie drodzy koledzy:)

Zmieniłem kilka dni temu swoją starą B3 na B4 i mam z nią mały problem.Przy zakupie nie zapalała się kontrolka od airbagów(są dwa) z racji tego że troszkę się znam na blacharce,miałem kuzyna lakiernika a zarazem blacharza i byłem pewien że auto nie było uderzone więc wystrzelenie poduszek nie wchodziło w grę,dziś podłączyłem VAGa i wyświetlił się błąd "uszkodzenie kontrolki poduszek powietrznych,lub zwarcie do masy czy coś podobnego" czyli jest to chyba tylko problem z kontrolką,tylko że żarówka nie jest przepalona,podłączenie na krótko drugiej również nie przyniosło rezultatu.W związku z tym zwracam się do was koledzy z pytaniem: "gdzie szukać uszkodzenia które powoduje niezapalanie się kontrolki?"nie jestem elektrykiem i nie wiem gdzie szukać uszkodzenia,może jest jakieś szczególne miejsce w elektronice które często powoduję taką awarię,jakieś miejsce w którym kabel często się przerywa itd.?Będę bardzo wdzięczny za jakiekolwiek sugestie prowadzące do rozwiązania problemu.
Ostatnio zmieniony 31 sie 2009, 19:45 przez Kwas666, łącznie zmieniany 2 razy.

woody2
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 52
Rejestracja: 20 gru 2007, 22:44

witam

Post autor: woody2 » 30 sie 2009, 17:25

Wydaje mi sie ze albo zarowka albo ktos ja po prostu wyciagnal bo po przekreceniu powinna sie zaplakli i zgasnac nawet jesli niema sterownika poduszke to zawsze sie zapali tak wiec radze odkrecic licnziki zobaczycczy jest wogole zarowka

Awatar użytkownika
shellah
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3081
Rejestracja: 08 wrz 2007, 09:08
Imię: Artur
Model: Inny
Nadwozie: Coupe
Silnik: 2.8 AAH+lpg
Lokalizacja: Reading UK

Post autor: shellah » 30 sie 2009, 22:32

a wogóle sprawdzałeś czy są poduszki :?:
może auto dzwona miało i sa same zaślepki :?:

Kwas666
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 8
Rejestracja: 05 sty 2009, 13:06

Post autor: Kwas666 » 30 sie 2009, 23:49

Kolego woody2,pisałem w poście że sprawdzałem czy żarówka jest sprawna i owszem widać że jest sprawna,podłączyłem kabelkami na krótko drugą i ta się nie zapaliła czyli do żarówki nie dochodzi prąd więc raczej kable ale nie wiem gdzie szukać problemu a jeżeli chodzi o wypowiedź kolegi shellah to również napisałem że sprawdzałem auto pod kątem blacharki i nie widać że był uderzony oraz podłączyłem VAGa,wykrył poduszki i jedyny jaki błąd pokazał to właśnie uszkodzona kontrolka AIRBAGa...no ale to napisałem już na samym początku

Awatar użytkownika
vmax300
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 38
Rejestracja: 06 wrz 2010, 23:02
Lokalizacja: pieszyce

Post autor: vmax300 » 31 gru 2012, 15:39

Witajcie, odgrzeje kotleta, kupiłem ostatnio b4 abt z 94r z 2 poduchami i mam problem tak jak kolega wyżej. Tylko że u mnie nie da się połączyć ze sterownikiem, wyjmowałem licznik i nie ma żarówki od poduchy i przy niebieskiej wtyczce był jeszcze jeden kabel z oprawką na żarówkę i teraz pytanie czy osobny kabel to od poduchy czy od cheka, bo w liczniku też nie ma żaróweczki, dodam ze włożyłem nowe żarówki w licznik bo mialem a do tej oprawki nie mam i dalej lipa
moje ABT :)

Awatar użytkownika
sagem
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3373
Rejestracja: 31 paź 2007, 14:30
Imię: Sebek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 1.9 1Z
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: sagem » 31 gru 2012, 16:15

vmax300, zacznijmy od tego, czy aby na pewno masz poduszki, czy same zaślepki ?

Awatar użytkownika
vmax300
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 38
Rejestracja: 06 wrz 2010, 23:02
Lokalizacja: pieszyce

Post autor: vmax300 » 31 gru 2012, 18:45

Poduszki są na 100%, a do tej luźnej oprawki wsadziłem żarówkę to zapala się po zapłonie i zaczyna mrugać kilkanaście razy i się zapala i świeci, lesz vag dalej nie czyta sterownika

[ Dodano: 2013-01-23, 20:10 ]
problem rozwiązany, po włożeniu żarówki i wykasowaniu porządnym vagiem ( mój nie czyta sterownika od poduchy) wszystko chodzi tak jak fabryka wypuściła, Pozdrawiam
moje ABT :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Systemy bezpieczeństwa Air bag i ABS”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga