Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[80 B3 NE 1,8S + LPG ] wyciszenie wnętrza.

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
davidpolska
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 479
Rejestracja: 25 lut 2007, 08:59
Lokalizacja: RZESZÓW

[80 B3 NE 1,8S + LPG ] wyciszenie wnętrza.

Post autor: davidpolska » 01 lis 2007, 16:25

Witam, fachowców. Mam pytanko, czy można jakoś uszczelnić komorę miedzy kabiną a silnikiem zeby silnik ciszej chodzi, bo u mnie jak jade tak 2,5 do 3000 tys obortów to głośno w środku, silnik poprostu głośno chodzi, tak jak by buczy. Czy to normalny objaw Audi 80. Wszystkie tłumiki mam sprawne i wszystkie naszczęscie oryginalne. I jeszcze 1 czy wy macie matę pod maską z przodu, i czy watro to kupic np. od audi 100 czy od passata . co to daje. Po drugie czy u was jak jest np wiatr to słychac go dosc jak jedziecieprzez uszczelki bo u mnie maskara. a uszczelki mam nie popekane nic.

Awatar użytkownika
Kokolino
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3371
Rejestracja: 17 lut 2007, 12:39
Imię: Radosław
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 ABK
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Kokolino » 01 lis 2007, 16:31

Trochę to dziwne bo u mnie jest cisza. Może jednak masz jakieś nieszczelności i tak słychać ten wiatr. Ja sam niedługo mam zapiar upić to wygłuszenie bo troche to jednak ciszy daje.Zobacz wygłuszenie od wnętrza auta czy tam jest bo często przy wycieku z nagrzewnicy poprostu je usuwają. Powinno być go 4 cm. Przynajmniej tyle jest go u mnie w B4.Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
davidpolska
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 479
Rejestracja: 25 lut 2007, 08:59
Lokalizacja: RZESZÓW

Post autor: davidpolska » 01 lis 2007, 16:40

dzieki zobacze ale czkam na inne podpowiedzi, i czy mozna założyc więcej wyciszenia.

Awatar użytkownika
goldi j51
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3625
Rejestracja: 01 kwie 2007, 19:01
Imię: Robert
Model: Audi A6
Nadwozie: Sedan
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: goldi j51 » 01 lis 2007, 19:42

witam dziwne że masz głośno w środku ja mam mniejszy silnik ale jest naprawdę cicho pozdrawiam :-D

pazerny11
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 37
Rejestracja: 18 paź 2007, 16:09
Lokalizacja: radom

Post autor: pazerny11 » 02 lis 2007, 16:02

witam,mam podobny problem mam 80-1,9TD i tez jak przycisne to troszke slychac silnik,tez chcialbym wyciszyc sciane grodziowa.Obecnie nie ma tam zadnego wyciszenia.czy mozna takie cos kupic i gdze no i jakie koszta.Osobiscie myslalem o piance poliuretanowej takiej jak do obsadzania okien:)
pazerny

UFOtm
Moderator
Moderator
Posty: 1240
Rejestracja: 23 lis 2006, 00:23
Imię: Michał
Model: Inny
Nadwozie: Coupe quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: UFOtm » 02 lis 2007, 19:51

proponujue najpierw wyregulowac drzwi a nastepnie szukac problemu w scianie grodziowej...Jezeli chodzi o wytlumienie to sciana grodziowa jest wytlumiona poprzez maty filc i na koncu dywaniki podobnie jak podloga wiec nie wiem co jeszcze byscie chcieli tam napchac... <ok>
2.8 AAH >>> 4.2 AHC

pazerny11
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 37
Rejestracja: 18 paź 2007, 16:09
Lokalizacja: radom

Post autor: pazerny11 » 03 lis 2007, 17:21

no ale jesli ktos niema tych mat na scianie grodziowej,tak jak ja? to co wtedy?
pazerny

chlopasek
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 177
Rejestracja: 06 kwie 2007, 21:54

Post autor: chlopasek » 03 lis 2007, 17:56

ja bym polecił kupic orginalne wyciszenie na szrocie,a co do buczenia to nie tylko tłumik ma znaczenie sprawdz zawieszenie silnika wszystkie cztery uchwyty,zawieszenie tłumików,silnik słychac znacznie w 80 1.8 ale wcale nie głośno według mnie jakas usterka jest.
A co do szumów bocznych wiatru to przerabiałem ten temat dokładnie u mnie i super wyciszyłem:
po pierwsze sprawdz czy masz takie gumki na wszystkich drzwiach w tych miejscach jak sie kończą słupki a zaczyna tapicerka ma byc chyba po dwie na drzwi one giną i wtedy strasznie wieje
po drugie po wewnetrznej stronie szyby drzwi na prowadnicy już pod tapicerką mają być takie jakby gąbki u mnie one pospadały do wnetrza dzwi to też jest ważne wyciszenie też bedzie szumić przez to,porobiłem to wszystko i jest w miare cicho jak na auto 19letnie

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i tapicerka”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga