Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[Audi b3] Alarm + centralny

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Marcin19l
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 735
Rejestracja: 12 mar 2007, 18:41
Lokalizacja: Radom

[Audi b3] Alarm + centralny

Post autor: Marcin19l » 06 sie 2007, 21:22

Chciałem sobie założyć alarm z centralnym bo męczy mnie juz otwieranie kazdemu drzwi z rygielka wiec pojechałem do zakładu zajmującego sie tym w moim mieście ale sie zdziwiłem bo Koles za alarm + centralny do mojej b3 zarzyczył sobie 570zł z jego czesciami a za samo załozenie centralnki 200 a alarmu 150 wiec itak nawet jakbym kupił alarm z centralnym z allegro za 200 to by sie nie opłacało czy naprawde ceny tego są takie duze bo podobniez w b3 jest z tym kupa roboty :-( Czy naprawde ceny są takie wysoki :?: czy pojechałem do złego zakładu :?: Co zrobić :-/

Awatar użytkownika
minon1
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1138
Rejestracja: 20 kwie 2007, 15:49
Lokalizacja: Sochaczew
Kontakt:

Post autor: minon1 » 06 sie 2007, 22:25

No takie są generalnie ceny, a jeszcze zależy co Ci za sprzęt będzie proponował.

Awatar użytkownika
koko666
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 275
Rejestracja: 28 wrz 2007, 19:21
Lokalizacja: Szczawnica

Post autor: koko666 » 05 paź 2007, 23:47

ceny takie bo roboty masa i tez nie kazdy to potrafi. twoja reakcja jest typowa, mam to samo z klientami, ale wiem czym to pachnie i jak komus nie pasuje to zawsze moze kupic sam alarm i samemu montowac. ba, nawet daje dokladne schematy do kazdego auta. wez pod uwage ze to jest czyjas praca, a zaden specjalista nie wyrobi ci dniowki za 50zl. dwa ze trzeba oplacic garaz, narzedzia, rachunki...
generalnie nie jest to az tak trudne i moze sam sobie poradzisz, ale wtedy zrozumiesz dlaczego tyle to kosztuje :)

Awatar użytkownika
Doc
Administrator
Administrator
Posty: 4624
Rejestracja: 17 lis 2006, 22:35
Imię: Andrzej
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 ABK
Kontakt:

Post autor: Doc » 06 paź 2007, 01:13

Ja sprawę alarmu załatwiłem inaczej...
Montowałem sobie alarmy w poprzednich autach (vw), ale tym razem nie miałem czasu i chęci.
Kolega dał mi nr telefonu do chłopaka, który montuje alarmy w dość renomowanej firmie w okolicy. Umowiłem się z nim prywatnie, a ponieważ była to rekomendowana osoba to mogłem jej zaufać. Oddałem samochód i za 4 godziny miałem pod domem a kluczyki w domu.
Założył mi alarm, sterowanie c-zamkiem z pilota + zabezpieczenie dodatkowe i tu nie będę się rozwodził jakie dokładnie, ale bardzo profesjonalne i niezależne od alarmu i sterowania nim.

Kosztowało mnie to 500 zł z częściami. Bez tego dodatkowego zabezpieczenia tzn sam alarm + sterownik c-zamka z pilota kosztowałby mnie 350 zł. Może i Tobie uda się w podobny sposób.

Awatar użytkownika
koko666
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 275
Rejestracja: 28 wrz 2007, 19:21
Lokalizacja: Szczawnica

Post autor: koko666 » 06 paź 2007, 16:47

dobrze zrobil ze blokade dal osobno, widac ze ma chlop pojecie o robocie. cena normalna raczej, ani wysoka anie szczegolnie okazyjna. zauwaz doc ze autor postu musi jeszcze zalozyc sam centralny zamek, a z tym jest najwiecej roboty. podlaczenie alarmu w b4 rzeczywiscie zajmuje okolo 3-4 godzin dla wprawnego montera i nie jest zbyt skomplikowane, szzcegolnie ze fajnie sie podpina pod elektryke i nie ma problemow wiekszych z przejsciem do komory silnika.

Awatar użytkownika
minon1
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1138
Rejestracja: 20 kwie 2007, 15:49
Lokalizacja: Sochaczew
Kontakt:

Post autor: minon1 » 06 paź 2007, 17:51

Doc pisze:Ja sprawę alarmu załatwiłem inaczej...
Szkoda że się mnie przestraszyłeś, ale najważniejszy wfekt koncowy i zadowolenie :-D




EDIT: Intrygujące, :roll:

http://www.allegro.pl/item249957802_aud ... _szyb.html

Awatar użytkownika
mastah22
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 36
Rejestracja: 03 paź 2007, 17:59
Lokalizacja: Kietrz-opolskie

Post autor: mastah22 » 06 paź 2007, 18:25

Ja alarm załozyłem sobie sam,nie jest to jakis full profi sprzet ale dalem sobie z tym rade bez wiekszych problemow,nie spieszyło mi sie a zawsze to satysfakcja i oszczednosc :)
Troszke wiecej zajelo mi podlaczenie( a w zasadzie znalezienie schematu) tego alarmu tak zeby współpracował z pneumatycznym zamkiem,ale sie udało i jestem zadowolony.
W polonezie i centralny i alarm montowalem sam,pierwszy raz zajelo mi to kilka dni zanim wszystko zaczeło w 100% dzialac,najgrsze bylo zamontowanie silowników. :)

madazaw
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 243
Rejestracja: 09 sie 2007, 19:16
Lokalizacja: Kurpie

Post autor: madazaw » 04 lis 2007, 21:44

Jeśli dobrze pamiętam to w zeszłym roku za centralny zamek z alarmem (ale bez syrenki )zapłaciłem odrobinę ponad 100 zł. Było to coś o nazwie exus. Działał bez najmniejszych zarzutów w każdych warunkach. Cztery siłowniki, dwa piloty, centralka, i schemat. Podłączenie ogólnie nie jest trudne ale pracochłonne bo rozbierać trzeba wszystkie boczki drzwi. Załączony schemat był jasny do rozczytania. Robiłem to po pracy przez jakieś3 dni, czyli z 6-7 godzin. UWAGA, przy rozbieraniu obić delikatnie i z finezją, nic na siłę (to Audi). Każdy plasticzek i gumeczka są potrzebne (bo inaczej będzie po zmontowaniu wszystko trzeszczeć

ODPOWIEDZ

Wróć do „Centralny zamek, alarm, immobilajzer.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga