Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Wspomaganie

ODPOWIEDZ
nenczyk71
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6
Rejestracja: 24 lut 2013, 15:02
Lokalizacja: Opole Lubelskie

Wspomaganie

Post autor: nenczyk71 » 24 lut 2013, 15:25

Witam jestem nowym użytkownikiem tego forum i dzisiaj się zarejestrowałem. Na samym początku chcę powiedzieć ,że mistrzem mechaniki to ja nie jestem hehe :) Moją 80tke kupiłem dosyć nie dawno bo na początku grudnia. Jest to 1.8 S w benzynie. Autko świetnie się zbiera jednak od pewnego czasu za dużo nie jeżdzę i siedzę w domu bo obecnie nie mam pracy a tak to aby raz w tygodniu pojadę do dziewczyny. Auto stoi niestety na dworze i aż mi go szkoda się robi , no ale dobra nie w tym rzecz. Od pewnego czasu gdy wyjeżdzam z podwórka(a mam troche kręcenia bo na nim stoi 5 innych samochodów) przy wykręcaniu i np. skręcaniu na rondach itp strasznie coś mi wyje. Domyślam się ,że to może być pompa wspomagania , ale nie jestem pewien do końca. I chciałbym się dowiedzieć co trzeba z tym robić i czy wysokie będą koszty.. a może wystarczy dolać płynu?


Druga sprawa to jest taka. Wczoraj wyjeżdzałem od dziewczyny i przez około 30 km przy dodawaniu gazu strasznie mi szarpało w czasie jazdy całym samochodem. Gdy wciskam sprzęgło lub nie dodaje gazu szarpanie ustępuje.. Troche mniej także szarpie jak po prostu przycisne do końca pedał gazu. Co to może być? Czy problemem może być filtr paliwa?

Awatar użytkownika
goldi j51
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3625
Rejestracja: 01 kwie 2007, 19:01
Imię: Robert
Model: Audi A6
Nadwozie: Sedan
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: goldi j51 » 24 lut 2013, 17:04

_uwaga
Po pierwsze popraw temat jak nakazuje regulamin
po drugie sprawdz naciag paska wspomagania
po trzecie zmień płyn w układzie wspomagania na nowy
po czwarte jeśli nic z wymienionych napraw nie pomorze to kiędyś będziesz musiał zmienić pompę
Natomiast co szarpania przyczyn może być dużo zaczynając od układu zapłonowego czy przewody świece, kopułka i palec a następnie układ paliwowy filtr paliwa gaznik
i na przyszlość zakładaj temat w odpowiednim dziale stosownie do twojego problemu inaczej temat wyląduje w koszu

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga