Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4 1.6ada] Cenralny zamek sam się otwiera lub zamyka

ODPOWIEDZ
Seyv
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 70
Rejestracja: 17 sty 2008, 19:01
Lokalizacja: Lublin

[B4 1.6ada] Cenralny zamek sam się otwiera lub zamyka

Post autor: Seyv » 01 mar 2013, 09:17

Od miesiąca centralny zamek sam się otwiera po zamknięciu. Czasem po minucie, czasem po 5 minutach innym razem po godzinie a czasem jest ok. Był też okres, że zamek sam się zamykał (kiedyś zostawiłem kluczyki w środku, wysiadłem i musiałem się włamywać do auta) ta przypadłość jednak jest rzadka. Mam wrażenie ma to związek z wilgocią. Po zamknięciu zamka słuchać jeszcze przez jakiś czas (3-5 sekundy) ciche bziuczenie w okolicy wlewu paliwa (to pewnie pompka pracuje, już wcześniej tak pracowała). Co może być przyczyną otwierania się drzwi? Może trzeba coś przesmarować?
Aha nie odbija mi dobrze sprężyna zamka w bagażniku ale tak jest już od bardzo dawna więc nie wiem czy ma to związek z otwieraniem się drzwi.

lesli
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 172
Rejestracja: 06 cze 2007, 22:33
Lokalizacja: ustka

Post autor: lesli » 01 mar 2013, 10:02

Ja bym proponował naprawić zamek i zobacz czy kabel co idzie do bagażnika od siłownika niejest gdzieś nadlamany.
Ostatnio zmieniony 01 mar 2013, 11:22 przez lesli, łącznie zmieniany 2 razy.

Seyv
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 70
Rejestracja: 17 sty 2008, 19:01
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Seyv » 01 mar 2013, 10:37

Na pewno to zrobię bo są problemy z otwieraniem i zamykaniem (zwłaszcza w zimie zamek nie odbija). Czytałem, że w zamku bagażnika jest tzw "master" a więc powinno się dać otworzyć auto zamkiem bagażnika ale u mnie niestety to nie działa. Jedynie można kluczyk włożyć w "dziurkę" przekręcić się nie da. Gdzie można by dostać części do zamka lub cały zamek samą wkładkę może udało by się przekodować do klucza (przekodowuję mieszkaniowe to i tą by może się udało).
Kabel też sprawdzę, bo jak otwieram bagażnik to zapala się światło a jak otworzę do końca to gaśnie.

lesli
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 172
Rejestracja: 06 cze 2007, 22:33
Lokalizacja: ustka

Post autor: lesli » 01 mar 2013, 11:22

Seyv pisze:Na pewno to zrobię bo są problemy z otwieraniem i zamykaniem (zwłaszcza w zimie zamek nie odbija). Czytałem, że w zamku bagażnika jest tzw "master" a więc powinno się dać otworzyć auto zamkiem bagażnika ale u mnie niestety to nie działa. Jedynie można kluczyk włożyć w "dziurkę" przekręcić się nie da. Gdzie można by dostać części do zamka lub cały zamek samą wkładkę może udało by się przekodować do klucza (przekodowuję mieszkaniowe to i tą by może się udało).
Kabel też sprawdzę, bo jak otwieram bagażnik to zapala się światło a jak otworzę do końca to gaśnie.
http://moto.allegro.pl/wkladka-zamek-ba ... 51434.html

Seyv
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 70
Rejestracja: 17 sty 2008, 19:01
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Seyv » 01 mar 2013, 19:36

Odpiąłem przewody od zamka bagażnika, niestety nie pomogło i auto dalej się samo zamykało i otwierało. Coś jest nie tak z drzwiami pasażera. Zdjąłem osłonę posprawdzałem cięgna, złożyłem i teraz samochód się już nie otwiera, niestety od strony pasażera nie można go też zamknąć :cry: centralny zamyka drzwi bez problemu ale kiedy robi się to kluczem lub ciągałem od środka natychmiast odbija (ale tylko przy zamkniętych drzwiach przy otwartych jest ok). Zauważyłem, że wewnętrzna klamka ma trochę luzu więc linka przy zamku musi być napięta (kiedyś tak miałem jak wymieniałem linkę od strony kierowcy na nieoryginalną, była 3mm za krótka i też się nie zamykał samochód). Zasadniczo to, że się nie zamyka od strony pasażera niewiele mi przeszkadza ;-) ostatecznie gdyby problem z otwieraniem się powtarzał to wypnę wtyczkę "mastera" i powinno być ok.
Przy okazji rozebrałem bębenek zamka bagażnika, był zaśniedziały i dlatego nie chciał odbijać. Niestety zapadki też są zaśniedziałe i nie ma jak ich wyczyścić :-(

lesli
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 172
Rejestracja: 06 cze 2007, 22:33
Lokalizacja: ustka

Post autor: lesli » 01 mar 2013, 20:46

Kup nowy zamek i wtedy zobaczysz co się będzie działo,

Awatar użytkownika
ignac112
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 740
Rejestracja: 30 cze 2012, 18:40
Lokalizacja: Mrągowo, Warm-Maz.
Kontakt:

Post autor: ignac112 » 02 mar 2013, 18:45

Sprawdź pompkę

Awatar użytkownika
andi77
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2114
Rejestracja: 03 lip 2010, 16:35
Lokalizacja: Lubelskie (LWL)

Post autor: andi77 » 02 mar 2013, 19:03

Seyv pisze:Aha nie odbija mi dobrze sprężyna zamka w bagażniku
Odepnij kostkę z zamka i zobacz, co się będzie działo.

Seyv
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 70
Rejestracja: 17 sty 2008, 19:01
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Seyv » 06 mar 2013, 11:17

Z bagażnika już odpinałem i nie pomogło. Auto czasem dalej się otwiera ale co ciekawe gdy jest otwarte to jeśli otworzę najpierw drzwi z tyłu to się zamyka :-?
Najgorzej coś zdiagnozować jak raz działa a raz nie działa :evil:
Tak samo mam z wycieraczkami. Jak włączę jedno przejście to czasem wracają z powrotem a czasem się zatrzymują. I obroty też czasem mam dobre a czasem za małe (zwłaszcza na gazie) :-x
Ehh... :cry:

[ Dodano: 2013-03-12, 08:58 ]
Okazuje się, że winne wszystkiemu wydają się być opadnięte drzwi. Od strony pasażera podniosłem bez problemu ale od kierowcy mam duży luz na zawiasie. Podniesienie trochę pomogło ale bez wymiany się nie obejdzie. Trochę mam problem z dostaniem takiego zawiasu bo to widać częsty problem a nowego nigdzie nie ma.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Centralny zamek, alarm, immobilajzer.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga