Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4 1Z] Problem z hamulcami - klocek sciera sie nierówno

ODPOWIEDZ
Mentos
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 21
Rejestracja: 14 wrz 2007, 14:11

[B4 1Z] Problem z hamulcami - klocek sciera sie nierówno

Post autor: Mentos » 10 lis 2007, 00:14

mam pewnien problem z hamulcami z przodu, a mianowicie zauwazyłem ze strasznie grzeje sie kolo od strony kierowcy, wyciagnałem klicki i tarcze i zauwazyłem ze klocek zuzyty jest nierównomiernie , do tego jeden z dwóch tłoczków na ktorych sa te gumki zacina sie.. tzn ciezko go wyjac itp. po próbie poruszania zacina sie w pozycji prawie wcisnietej. jak to naprawic ? smarowanie, traktowanie wd40 i krecenie nic nie daje - zacina sie dalej.

Awatar użytkownika
MARCIN 80B4
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 895
Rejestracja: 03 sie 2007, 10:12
Lokalizacja: Busko

Post autor: MARCIN 80B4 » 10 lis 2007, 00:44

proponuje wyciągnąć tłoczek najprawdopodobniej jest zkorodowany i sie zacina, można go zpolerować( urzywając pasty) , ew wymienić, no i zaopatrz się w rep. zacisku cham. czyli te 2 gumeczki które warto wymienić.
nr. org.
431 698 471 B

http://www.autoteile-shopping.de/default.asp?lang=pl

punk

Post autor: punk » 10 lis 2007, 09:10

Radziłbym wymienić tłoczek i wszystkie uszczelki na nowe. Prawdopodobnie są już głębokie wżery i oczyszczenie pomoże na jakiś czas.

Mentos
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 21
Rejestracja: 14 wrz 2007, 14:11

hm

Post autor: Mentos » 10 lis 2007, 09:35

tloczki wyciagnałem i dokładnie wyczysciłem i były bez grama rdzy, a mimo to sie ten jeden zacinał, zamieniłem je ze soba i w tym gniezdzie w ktorym sie zacinał poprzednie zacinał sie te drugi, dłubałem w gniezdzie ale wydawało sie być czyste. co w takiej sytuacji się robi?

Awatar użytkownika
Kokolino
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3371
Rejestracja: 17 lut 2007, 12:39
Imię: Radosław
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 ABK
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Kokolino » 10 lis 2007, 09:47

Trochę to dziwne. Jak tłoczki są gładkie i nie mają żadnych skaleczń i rys i w obudowach też jest wszystko ok to powinno to chodzić bez problemu. Może w tej to się zacina jest jakieś wyrobienie nadmierny luz i tłoczek się kosuje i wtedy się blokuje. Innego wyjaśnienia tej sytuacji nie widzę.

Awatar użytkownika
fazi
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 51
Rejestracja: 10 maja 2007, 16:11
Lokalizacja: Kielce

Post autor: fazi » 10 lis 2007, 09:50

witam

Jak przeczytałem problem nie leży po stronie tłoczka tylko tulejek prowadzących.
ja u siebie wymieniłem te gumki z teflonem i spolerowałem tulejki prowadzące na to wszystko smar miedziany i jest ok
Trzeba dokładnie wyczyścić miejsca przesuwania się klocków ,itp.
Jeżeli już to nie pomaga to mogą być krzywe bolce - też się z tym spotkałem i one powodują zacinanie się zacisku.
pozdrawiam

Mentos
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 21
Rejestracja: 14 wrz 2007, 14:11

tak

Post autor: Mentos » 10 lis 2007, 15:13

dokładnie problem jest z tymi bolcami prowadzacymi i jeden z nich sie zacina, dałem to do tokarza i zrobil ze chodzi luzno , jednakze po nasmarowaniu marem miedziowym i zalozeniu na auto jest to samo, nadal trze i hałasuje podczas jazdy, nie mowiac juz o nagrzewaniu sie tarcz, gdzie mozna kupic te bolce (moze sa krzywe?)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Hamulce tarczowe, bębnowe.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga