Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4 1,9 TDI Z1] Audi gaśnie po kilku minutach

ODPOWIEDZ
audi8000
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2
Rejestracja: 25 mar 2013, 21:08

[B4 1,9 TDI Z1] Audi gaśnie po kilku minutach

Post autor: audi8000 » 25 mar 2013, 21:32

Witam! na początku dodam, że szukałem info na ten temat, ale nie znalazłem takiego tematu, który odpowiadałby problemom z tym autem. Chodzi o audi b4, 1,9 tdi, bodajże 1Z (90 km) z 1994 roku. Jest w rodzinie od 10 lat, i nigdy nie działo sie z nim nic złego, do niedawna. Ostatnimi czasy po nocy po prostu audi nnie chcialo odpalic, wężyki paliwowe były puste. po ich napelnieniu nic, wymieniony zostal filtr paliwa na nowy, zalany ON, uzupelnione wężyki paliwem, z pomocą samostartu odpalila, chodziła normalnie, jezdziła, do czasu gdy nie skonczyło sie paliwo w filtrze, po skonczeniu paliwa gaśnie i tak za kazdym razem jest. Gasnie po kilku minutach. Ogólnie to bardzo słabo ssie paliwo z baku, w tym wężyku ktory idzie od baku paliwo pojawia sie tylko jak da sie na wyzsze obroty, ale to i tak bardzo powoli plynie i jak odpusci sie gaz to wraca z powrotem. Gdy daje sie paliwo z banki, ktora sie podniesie do gory wtedy jest wszystko ok, wiec stwierdzam, ze pompa za słabo zasysa. Czytałem coś o nastawniku, ale jakos to inaczej sie nie objawiało, tzn czasami potrafilo szarpnąć. Przepływomierz firmy Pierburg, wiec mysle ze nastawnik jest indukcyjny. Pompa bosha. Ojciec mowil, ze pompa była czyszczona, bo nierowno chodzil samochod, wiec to moze wlasnie ten nastawnik byl czyszczony, ale to bylo kilka lat temu, i placil za to ok 400zl. A i od czasu gdy bylo wszystko ok, zmieniło sie to, ze dawniej czy wlaczonym zapłonie bylo slychac cykanie, teraz nie slychac nic. A nie mam jak podlaczyc pod komputer bo z okolicy nie ma nikt takiego przyrządu. Opisalem tak dokladnie jak tylko mogłem, i proszę o jakies podpowiedzi, to podziele sie z nim z ojcem co i jak. Z góry dzięki ;)
Ostatnio zmieniony 25 mar 2013, 22:01 przez audi8000, łącznie zmieniany 1 raz.

matek10912
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 406
Rejestracja: 24 mar 2012, 08:07
Imię: Mateusz
Model: Audi A6
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik:
Lokalizacja: Ząbkowice Śląskie
Kontakt:

Post autor: matek10912 » 25 mar 2013, 21:37

Hmmm albo cos masz z pompa albo szukaj w zbiorniku moze smok zabrudzony jest i nie ma jak ciagnac paliwa. Chociaz powiedz skad jestes to wtedy jakos znajdziemy dla ciebie jakiegos forumowicza co by ci ewentualnie pomogl to ogarnac. Odnosnie pompy to ci nie pomoge bo tego nie ogarniam

Awatar użytkownika
misiekdzwon
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 599
Rejestracja: 12 lis 2007, 19:59
Imię: Piotr
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 1.9 1Z
Lokalizacja: Złotoryja

Post autor: misiekdzwon » 25 mar 2013, 21:40

Witaj
To wygląda na zasyfione sitko smoka w baku. Odkręć smok, który znajduje się w bagażniku po prawej stronie auta i obejrzyj go. Jeżeli tam nigdy nic nie było robione(czyszczone), to stawiam na ten zasyfiony smok ;-)Ja jak u siebie wyciągnąłem smok, to była na nim kupa glutów :shock:
Pompa jest sprawna, skoro z oddzielnej bańki ciągnie dobrze paliwo.

audi8000
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2
Rejestracja: 25 mar 2013, 21:08

Post autor: audi8000 » 25 mar 2013, 22:04

tego smoka z baku wyciągałem i nie był jakoś zasyfiony.. a z tej oddzielnej bańki jakoś tez raczej nie ciągnęło tego paliwa, trzeba bylo podnieść do góry ją i wtedy juz samoczynnie plynęło chyba z pomoca grawitacji heh.. nie widziałem tego, bo ojciec to robił akurat, ale po prostu bardzo słabo ciagnie paliwo, na wyzszych obrotach dopiero paliwo w weżyku zaczyna plynąć do filtra..

[ Dodano: 2013-03-29, 10:48 ]
Macie może jakieś inne propozycje, co może dolegać?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pompy wtryskowe i wtryskiwacze”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga