Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
Sklep Bestdrive
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[AAH] problem z podłączeniem czujnika temperatury

Wszystko co tyczy się silników V6
Awatar użytkownika
Multifonika
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 7334
Rejestracja: 25 sty 2007, 08:37
Imię: Motostacja
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Multifonika » 15 lut 2013, 00:43

Z tego co widzę idzie na pin C14 ECU i można z niej odczytać kody błyskowe a także może służyć jako podłączenie do kontrolki check-engine.
dudziolebork pisze:ale to już mam wszystko i właśnie mam taką wtyczkę jak w tym czujniku i przechodzi na inną kostkę. W tej kostce wiem co od czego jest tylko problem z czujnikiem bo ma inne wejście i żaden pin nie jest podpisany. Podałem nr czujnika on ma inną budowę kostki niż ten
Jakby wziąć miernik to dałoby się dojść, który pin odpowiada za co. Pin zasilający i pin przegrzania nie będą miały przejścia na masę a na dwóch pozostałych pinach opór będzie spadał jak podgrzeje się czujnik.
Jednak wystarczy że sprawdzisz styk od przegrzania i będziesz już miał punkt odniesienia bo układ pinów powinien być taki sam (porównałem załączony rysunek ze schematami i kolejność jest taka sama).

dudziolebork
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 32
Rejestracja: 15 lut 2008, 19:16
Lokalizacja: Lębork

Post autor: dudziolebork » 16 lut 2013, 15:46

No i to jest satysfakcjonująca odpowiedź :) W miarę możliwości czasu sprawdzę co i jak i dam znać czy będzie to działać :) Dzięki wielkie za pomoc :) Aha a tak na marginesie doszłem co i jak się działo czyli mianowicie poprzedni właściciel musiał wymieniać króciec bo ten co ja mam jest od audi A4 silniki 2.8 miały takie same tylko że właśnie jest ta różnica z tym czujnikiem że jest wpinany a powinienem mieć wkręcany

[ Dodano: 2013-02-19, 14:11 ]
aldi dzięki za pomoc ale zdecydowałem się na inne wyjście a mianowicie zamówiłem króciec taki jaki powinienem mieć plus czujnik :) mam nadzieję że jutro będzie wszystko :)

[ Dodano: 2013-02-21, 22:28 ]
No i jedna sprawa załatwiona :) Króciec (magistrala) został wymieniony a z nim czujnik no i wskaźnik temperatury zaczął działać :) Tylko jak zawsze jest jakieś "ale" czyli temperatura idzie aż do 110 stopni :shock: i dopiero się włączają wentylatory hmmm i co teraz?

Awatar użytkownika
mAnS
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 58
Rejestracja: 10 maja 2010, 22:09
Lokalizacja: 3City

Post autor: mAnS » 05 maja 2013, 08:43

Koledzy a można sie dowiedzieć jaka jest wartość rezystancji tego czujnika przy zimnym silniku? Chodzi i mi o styki na deskę czyli + i T.

Bo muszę wyeliminować problem u mnie często znikają odczyty na desce i wskaźnik nic nie pokazuje co może być problemem z kablem albo zegarami /zimne luty/.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki V6”


opony samochodowe opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl