Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[CABRIO] Problem z dachem manualnym - Dziwny

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
H4lski
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 59
Rejestracja: 19 sie 2012, 02:57
Lokalizacja: Łuków
Kontakt:

[CABRIO] Problem z dachem manualnym - Dziwny

Post autor: H4lski » 01 maja 2013, 15:31

Hej,
Mam problem z moim Cabrio. Przed zima wszystko działało. Piszę o opuszczajacych się szybach i odblokowaniu opcji otwarcia tylnego schowka przyciskiem po przekreceniu dźwigni dachu.

Olałem temat w zimę bo zimno i bez dachu się nie jeździ. A zauważyłem w garażu przy sprzątaniu. Byłem pewny że za to jest odpowiedzialny kabelek w klapie bagarznika bo jak kupiłem to miałem z tym problem i sam naprawiłem. I faktycznie rozebrałem ta wiazke i kable byly porwane. Naprawilem to i dalej mam problem. Ale ale, co zauwazylem. Zapłon przekręcony, ręczny zaciagniety. Dach odblokowany i oparty tylko o szybe przednia. Nic sie nie dzieje. Ale poszedlem wsadzilem reke do bezpiecznikow. Wyciagnalem bezpiecznik ten taki co jest tak nisko pomiedzy sciankami i wlozylem spowrotem szyby sie opuscily i guzik sie odblokowal. Gdy dach schowam nic znowu sie nie dzieje.. nie dziala przycisk. Dodam tez ze nie swieci sie kontrolka od dachu gdy mam odblokowane zaczepy. Ale gdy odblokuje zaczep i wyjme i wloze bezpiecznik znowu sie kontrolka od dachu pieknie zapala i działa przycisk otwierajacy tylna klape. Gdzie ja mam lapki wsadzić żeby to działało jak należy? Wydaje mi sie ze ten komputerek za to odpowiedzialny nie dostaje sygnału że ja chce otworzyc dach. Troche pomieszalem ale chce by bylo szczegolowo przedstawione. :)

Dodam że kiedy dach jest schowany i chce go otworzyć i naciskam ten przycisk na słupku nic sie nie dzieje, tez nic sie nie dzieje po wyjeciu i schowaniu bezpiecznika, ten trik dziala przy otwartej zapatce. nie otwiera mi pokrywy musze manualnie. Moze podrzucicie gdzie sa czujniki? moze tam sie musze dobrac?

Awatar użytkownika
audki
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 563
Rejestracja: 24 gru 2010, 10:03
Lokalizacja: Cz-wa

Post autor: audki » 01 maja 2013, 18:21

Najpierw kolego do uderz na Vaga błędy pokaze i nie będziesz musiał szukać po omacku:) bo tak to to ciężko trafić co może być przyczyna? może jakieś zimne luty może coś innego , także kompa i dopiero później szukaj:)

Awatar użytkownika
hubertm
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 335
Rejestracja: 06 mar 2011, 00:25
Lokalizacja: Warszawa

Re: [CABRIO] Problem z dachem manualnym - Dziwny

Post autor: hubertm » 01 maja 2013, 19:33

H4lski pisze:Hej,
Mam problem z moim Cabrio. Przed zima wszystko działało. Piszę o opuszczajacych się szybach i odblokowaniu opcji otwarcia tylnego schowka przyciskiem po przekreceniu dźwigni dachu.

Olałem temat w zimę bo zimno i bez dachu się nie jeździ. A zauważyłem w garażu przy sprzątaniu. Byłem pewny że za to jest odpowiedzialny kabelek w klapie bagarznika bo jak kupiłem to miałem z tym problem i sam naprawiłem. I faktycznie rozebrałem ta wiazke i kable byly porwane. Naprawilem to i dalej mam problem. Ale ale, co zauwazylem. Zapłon przekręcony, ręczny zaciagniety. Dach odblokowany i oparty tylko o szybe przednia. Nic sie nie dzieje. Ale poszedlem wsadzilem reke do bezpiecznikow. Wyciagnalem bezpiecznik ten taki co jest tak nisko pomiedzy sciankami i wlozylem spowrotem szyby sie opuscily i guzik sie odblokowal. Gdy dach schowam nic znowu sie nie dzieje.. nie dziala przycisk. Dodam tez ze nie swieci sie kontrolka od dachu gdy mam odblokowane zaczepy. Ale gdy odblokuje zaczep i wyjme i wloze bezpiecznik znowu sie kontrolka od dachu pieknie zapala i działa przycisk otwierajacy tylna klape. Gdzie ja mam lapki wsadzić żeby to działało jak należy? Wydaje mi sie ze ten komputerek za to odpowiedzialny nie dostaje sygnału że ja chce otworzyc dach. Troche pomieszalem ale chce by bylo szczegolowo przedstawione. :)

Dodam że kiedy dach jest schowany i chce go otworzyć i naciskam ten przycisk na słupku nic sie nie dzieje, tez nic sie nie dzieje po wyjeciu i schowaniu bezpiecznika, ten trik dziala przy otwartej zapatce. nie otwiera mi pokrywy musze manualnie. Moze podrzucicie gdzie sa czujniki? moze tam sie musze dobrac?

Cześć,
Pierwsza sprawa to..,-jeśli pociągasz za rączkę od dachu aby go otworzyć i otwierasz,-a nic się nie dzieje..,-to znaczy nie zaświeca się czerwona kontrolka w liczniku "otwartego dachu" i nie opuszczają się szyby to sprawdź mikrostik w ramie szyby pod chromami..,-bo to on nie daje sygnału że "dach otwarty". Obstawiam że tu jest przyczyna-bo cały schemat otwarcia i zamknięcia dachu nie działa już od samego początku..,-to jest-tak jak napisałeś nie zaświeca się kontrolka ani nie opuszczają sie szyby (a sygnał do tego idzie właśnie od mikrostiku w ramie szyby przedniej-jak obracasz rączkę dachu i łapa dachu odblokowuje mikrostik)..,-więc i cała reszta nie działa-bo brak sygnału od pierwszego mikrostiku, który jest w ramie dachu po stronie kierowcy (zaczepia o niego i odczepia się od niego zaczep lewy dachu) ,że go otworzyłeś.
Sprawdź śrubokrętem czy działa mikrostik..,-będzie słychać (standardowy dzwięk pracującego mikrostiku typu "tik/tak")... Jednocześnie sprawdzaj czy jak wciskasz i puszczasz mikrostik to czy gaśnie się i zapala się kontrolka "otwartego dachu" w liczniku. W takiej kolejności jak napisałem..,-wciskasz mikrostik powinno gasnąć..,-wyjmujesz srubokręt i zwalniasz mikrostik,-powinna sie zapalić.

Co do bezpieczników to nie wiem jaki to może mieć związek...

I mała uwaga..,-denerwuje mnie to że ludzie pytacie się co jest przyczyną awarii..,-ktoś próbuje pomóc i piszę co i jak..,-a potem rzadko ten sam ktoś-kto pytał i założył temat napisze później co było przyczyną awarii,-o która pytał...
W ten sposób inni którym przytrafiają się podobne awarie nie mają rozeznania w tym co się psuje i jakie są tego objawy i czy to to samo... I nie wiem czy się Wam nie chce napisać jak już "po problemie" czy nie naprawiacie i tak jeździcie... Pomyślcie może że skoro komuś się chciało pomóc i piszę/zastanawia sie/traci swój czas..,-to Wam po znalezieniu przyczyny powinno się chcieć opisać co było przyczyną...

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
H4lski
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 59
Rejestracja: 19 sie 2012, 02:57
Lokalizacja: Łuków
Kontakt:

Post autor: H4lski » 03 maja 2013, 12:37

Hej, byłem na żaglach. Wróciłem i wiecie co.. Problem jest w tylnym zamku. Tam coś musiało zaśniedzieć. Jak sie lekko w niego puknie zapala sie kontrolka i szyby sie opuszczaja.. Zabawne co? :D

Awatar użytkownika
audki
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 563
Rejestracja: 24 gru 2010, 10:03
Lokalizacja: Cz-wa

Post autor: audki » 03 maja 2013, 14:13

Porozpinaj wtyczki kup sobie kontakt i akcja :)

Awatar użytkownika
hubertm
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 335
Rejestracja: 06 mar 2011, 00:25
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: hubertm » 05 maja 2013, 14:32

Cześć,
Tylny zamek jest mocno powiązany z klapą dachu...W sensie jak któreś jest otwarte to nie otworzy się drugie i na odwrót. Ale jak widać może mieć wpływ też i na inne sprawy.
I właśnie o to mi chodziło, że dzięki temu, że napisałeś co jest przyczyną-wiemy więcej.

I bez urazy i nie odbieraj tego personalnie..,ale napisałem to do WSZYSTKICH którzy czytają forum (tekst abyście pisali co było usterką po jej wykryciu,-a nie tylko pytali innych,-a potem cisza...). Chyba nikt nie zaprzeczy,że dzięki temu wszystkim będzie łatwiej i że tak być powinno.

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
H4lski
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 59
Rejestracja: 19 sie 2012, 02:57
Lokalizacja: Łuków
Kontakt:

Post autor: H4lski » 07 maja 2013, 22:20

hubertm, Spoko, nie odebrałem tego jakoś złośliwie. Wręcz popieram to o czym pisałeś. Wiecie, rozbiore ten zamek któregoś dnia i popacze co tam sie porobiło. :P A może nawet zdjęcie zrobie jak telefon będzie jeszcze naładowany. Do usłyszonka hej.

[ Dodano: 2013-05-12, 00:42 ]
Witam, witam. Rozebrałem ten zamek na częsci pierwsze. Jest bardzo prosty w budowie. W tym zamku są takie dwa mechanizmy tzn takie czujniszki które były oostro zaśniedziałe. Zpsikałem to wszystko sprayem do odśniedzania :D i wyczyscilem elegancko. Złożyłem i działa. Jak sie zatnie, bo nie nasmarowałem to znowu go rozbiore i wykonam to samo. :) Jak wam nie działa śmiało rozbierać. Tam jest jedna mała sprężynka co denerwuje.. Ale już wiem jak ją założyć. Na przemian w tych wystających elementach. Kto rozbierze bedzie wiedział o co chodzi. :) A jak nie piszcie.. Odpowiem, hej. :) Problem rozwiazany.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Lusterka, szyby, szyberdach.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga