Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
Sklep Bestdrive
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ABC]problem po odpaleniu

Wszystko co tyczy się silników V6
ODPOWIEDZ
pitazz
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 98
Rejestracja: 01 sty 2012, 19:53
Lokalizacja: Swarzędz/Wlkp

[ABC]problem po odpaleniu

Post autor: pitazz » 02 maja 2013, 21:46

Witam.W sumie to nie wiem jak ten temat zatytułować?Mianowice mam taki problem że po odpaleniu auto wchodzi na obroty normalnie przez chwile są podwyższone ale po chwili się stabilizują..jak ruszam przy dodawaniu gazu coś cyka,klekocze nie wiem jak to nazwać(jak kiedyś się z kartą między szprychami w rowerze jeździło) tak to mniej więcej słychać....tak mniej więcej po 10 minutach już nie hałasuje i tu mój problem.nie wiem co to jest.olej w normie silnik po remoncie niedawnym i myślałem że mam z głowy na jakiś czasu a tu znowu coś?co może tak hałasować? dochodzi to z komory silnika ale bóg wie skąd?jak się patrzy na silnik to jakby gdzieś od strony kierowcy....

macie jakieś propozycje co to może być?Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Multifonika
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 7334
Rejestracja: 25 sty 2007, 08:37
Imię: Motostacja
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Multifonika » 02 maja 2013, 23:41

Częstotliwość tego hałasu zmienia się obrotami silnika czy prędkością jazdy czy klekotanie jest niezmienne?

Możliwe że u ciebie klekocze zawór filtra węglowego (EVAP).

Awatar użytkownika
bzibzi
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 685
Rejestracja: 05 mar 2012, 09:16
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: bzibzi » 02 maja 2013, 23:51

moze szklanki tluka , sprawdzane byly zaworki cisnienia oleju w glowicy ?

pitazz
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 98
Rejestracja: 01 sty 2012, 19:53
Lokalizacja: Swarzędz/Wlkp

Post autor: pitazz » 03 maja 2013, 08:45

częstotliwość hałasu zmienia się wraz z obrotami jak dodaje gazu...nie zależnie czy jadę czy stoję tak do 2-2.5 tysięcy obrotów jak dodaje i później jak spuszczam z obrotów to pojawia się ten hałas...powyżej tych obrotów nic nie słychać...co do zaworków to nie wiem ale cala głowica była regenerowana i wszystko do okola więc myślę że tu by nie leżał problem ale może się mylę....

Awatar użytkownika
Medison
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 92
Rejestracja: 10 lut 2012, 06:39
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: Medison » 03 maja 2013, 11:28

jak dawno regenerowałeś głowice ?? możne się szklanki jeszcze nie ułożyły

pitazz
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 98
Rejestracja: 01 sty 2012, 19:53
Lokalizacja: Swarzędz/Wlkp

Post autor: pitazz » 03 maja 2013, 11:32

Głowica była regenerowana w całości jedna właśnie ta po której stronie jest ten hałas...było to jakoś 2 tygodnie temu...

[ Dodano: 2013-05-04, 20:47 ]
I co panowie jakieś podpowiedzi?gdzie szukać?bo to cykanie mnie do szału doprowadza.Samochód normalnie jedzie moc ma a po odpaleniu przez parę minut przy dodawaniu gazu sobie cyka wraz z obrotami coraz szybciej aż powyżej 2,5 już nie słychać albo po prostu już tak szybko cyka że nie słychać...a na jałowym nic nie cyka....dodam gaz i cyka.... :-?

Awatar użytkownika
cobra
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2112
Rejestracja: 22 lis 2006, 22:39
Lokalizacja: Lublin

Post autor: cobra » 02 cze 2013, 13:58

Elo, sorka, może trochę po czasie, ale będzie być może pomocne dla potomnych...
ja kiedyś w swoim ABC miałem podobnie - wypalona była uszczelka kolektora wydechowego. Jak się nagrzewał to wszystko cichło, na zimnym klekotał. Myślałem że to szklanki, ale na szczęście okazała się tylko uszczelka.

pitazz
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 98
Rejestracja: 01 sty 2012, 19:53
Lokalizacja: Swarzędz/Wlkp

Post autor: pitazz » 04 cze 2013, 13:21

u mnie mechanik powiedział że to popychacz...na razie tak jeżdżę ale niedługo będzie robiony i się okaże...uszczelka była wymieniana i dziwne by było gdyby się już wypaliła...no ale wszystko możliwe...dzięki za odpowiedź...jak już to ogarnę to napisze jaka była przyczyna.pozdrawiam

Awatar użytkownika
PuSzEk
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 502
Rejestracja: 22 sty 2011, 21:46
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: PuSzEk » 04 cze 2013, 18:23

pitazz pisze:u mnie mechanik powiedział że to popychacz...na razie tak jeżdżę ale niedługo będzie robiony i się okaże...uszczelka była wymieniana i dziwne by było gdyby się już wypaliła...no ale wszystko możliwe...dzięki za odpowiedź...jak już to ogarnę to napisze jaka była przyczyna.pozdrawiam
przy okazji zmień zaworki olejowe w głowicy, koszt 120zł w ASO

pitazz
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 98
Rejestracja: 01 sty 2012, 19:53
Lokalizacja: Swarzędz/Wlkp

Post autor: pitazz » 08 cze 2013, 21:38

Tak jak już będę robił popychacze to nie będę oszczędzał i zaworek też wymienię.po co później drugi raz wszystko rozbierać.Dzięki za podpowiedzi.pozdrawiam



Powiedzcie mi jakich części ile będę potrzebował żeby w jednej głowicy wymienić popychacze i ten zaworek i najlepiej jakich firm części...?z góry dzięki za odpowiedź

johnybravo
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 95
Rejestracja: 01 kwie 2012, 22:18
Lokalizacja: Staszów

Post autor: johnybravo » 18 cze 2013, 15:09

pitazz pisze:Głowica była regenerowana w całości jedna właśnie ta po której stronie jest ten hałas...było to jakoś 2 tygodnie temu...
pitazz pisze:u mnie mechanik powiedział że to popychacz...na razie tak jeżdżę ale niedługo będzie robiony i się okaże
Nie kumam - robił facet głowice i nie zerknął w jakim stanie są szklanki? Szklanki u mnie przy remoncie głowic poszły INA (chyba 16 zł sztuka). Teraz musisz kupić nowe szklanki, zrzucić rozrząd, rozpiąć wałki rozrządu - powinien to zrobić od razu, teraz to od nowa wszytko trzeba rozkręcać.

Co ciekawe - nawet po wymianie szklanek, a ostatnio też wymieniłem sławetne zaworki - i tak mam na zimnym klekot przez ok 2 minuty.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki V6”


opony samochodowe opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl