Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B3] Grzanie się prawego koła ..

MatHl
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 26
Rejestracja: 28 maja 2013, 21:47
Lokalizacja: Lubelskie

Post autor: MatHl » 18 cze 2013, 14:01

Dzięki za info <ok>

[ Dodano: 2013-06-21, 21:59 ]
Panowie a czy popsute łożysko może wpływać na grzanie się koła ?

Awatar użytkownika
Kelis.Zx145
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 625
Rejestracja: 19 lis 2009, 19:19
Lokalizacja: Szamotuły / Poznań
Kontakt:

Post autor: Kelis.Zx145 » 22 cze 2013, 11:32

Łożysko też może być powodem pisku i grzania się. Sprawdź je czy jest dobre. podnieś samochód i zobacz czy nie ma luzu szarpiąc kołem i sprawdź czy lekko i cicho się kręci. Jeśli po parunastu kilometrach jest mocno nagrzana tarcza i piszczy cos tam, to na moją logikę, jeżeli to byloby lozysko to musiałoby być mocno już zajechane albo zbyt mocno skręcone.

MatHl
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 26
Rejestracja: 28 maja 2013, 21:47
Lokalizacja: Lubelskie

Post autor: MatHl » 23 cze 2013, 13:12

Sprawdzałem i to raczej nie łożysko , w najbliższym czasie wezme się za regeneracje zacisku.

[ Dodano: 2013-06-29, 14:43 ]
Dzisiaj zostałem zmuszony do regeneracji zacisku mimo iż miałem to robić samemu w najbliższym tygodniu . Pojechałem do miasta oddalonego o 20km , z koła zaczeło tak dymić że dym wybijał przez maskę a więc pojechałem do najbliższego warsztatu . Mechanik zregenerował od razu dwa zaciski które były w stanie tragicznym , tłoczek był tak zapieczony że nie można było go wyciągnąć z zacisku . W sumie za regeneracje dwóch zacisków z dwoma nowymi tłoczkami , odpowietrzaniem i dolawaniem płynu do chłodnicy zapłaciłem 195zł więc uważam to za dobrą stawkę . Po dojechaniu do domu sprawdzam koła - dwa jednakowo delikatnie cieplutkie , odetchnąłem :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Hamulce tarczowe, bębnowe.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga