Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

B4 [ABT] Sprzeglo w podlodze-ktore po czasie zaczelo dzialac

Wszystko co nie pasuje do w/w kategorii.
ODPOWIEDZ
cielakoer
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 115
Rejestracja: 27 paź 2009, 15:54
Lokalizacja: sopot

B4 [ABT] Sprzeglo w podlodze-ktore po czasie zaczelo dzialac

Post autor: cielakoer » 26 lip 2013, 19:32

Siemanko
Dzis mialem nieprzyjemna sytuacje.Dobily mnie dwie rzeczy, mianowicie dostalem mandat (niby slusznie ale mniejsa o to)
podczas wypisywania mandatu zauwazylem ze pedal sprzegla po zatrzymaniu pojazdu zostal w podlodze.
Domyslilem sie ze prawdopodobnie padl wysprzeglik czy cos i poprosilem fukcjonariusza zeby pomogl rozkminic jakis numer do pomocy drogowej lub jakas
lawete bo jestem z innego miasta i nie wiem co robic?
Mam blachy z innego miasta niz te, w ktorym mieszkam dlatego moglem wcisnac kit;p
Zapytalem nawet cz moze pomoga mi pchnac troche auto zebym jakos od razu ruszyl z tej jedynki i dokulal sie pod dom (jakies 500 m:).
To z usmiechem na twarzy podziekowal! i odjechal... W tym momencie pekla mi klata i uswiadomilem sobie ze polska policja jest naprawde instytucja a nie pomoca i trzeba bardziej na nich uwazac niz na sytuacje na drodze.

Po tym incydencie zauwazylem ze z pod auta cieknie plyn i splywa po lewej (siedzac za kierownica) stronie skrzyni biegow na laczeniu z polosia.
Nastepnie wypchnalem auto z parkingu sklepowego zeby sprobowac dojechac do domu i o dziwo pedal wrocil do normalnej pozycji! i bez problemu dojechalem do domu.
Czy powodem takiego zachowania moze byc juz konczacy sie wysprzeglik sprzegla?
Dodam jeszcze ze w zeszlym roku bylo wymieniane sprzeglo.

Awatar użytkownika
quattroBandit
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 903
Rejestracja: 18 lip 2013, 15:10

Post autor: quattroBandit » 27 lip 2013, 11:25

na 90% to wysprzęglik, zapowietrzony układ... jeżeli w aucie, pod nogami kierowcy masz sucho, to wysprzęglik przy skrzyni (bo przy pedale też jest pompka ;P )
If it's got tits or wheels, sooner or later, it'll give ya trouble.

Audi 80 1,6 - swap 2,3 10v /ex "gruz"
Audi 80 1,6TD /ex "szarańcza"
Audi 80 quattro 16v - dla żony :) , "owca"
Audi 90 quattro 20v - dla zabawy, "krowa"

Awatar użytkownika
andi77
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2114
Rejestracja: 03 lip 2010, 16:35
Lokalizacja: Lubelskie (LWL)

Post autor: andi77 » 27 lip 2013, 13:11

cielakoer, Ubywa płynu hamulcowego? Sprzęgło korzysta ze zbiornika płynu hamulców.
https://Audi80.pl jest i będzie! Bywam m.in. na: Forum Audi A6.

cielakoer
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 115
Rejestracja: 27 paź 2009, 15:54
Lokalizacja: sopot

Post autor: cielakoer » 29 lip 2013, 17:45

Wiem wlasnie ze sa na jednym ukladzie ale po tym co zobaczylem to juz nie wiem co o tym wysprzegliku myslec. Pojezdzilem jakies 30minut po osiedlu a ze zbiorniczka plynu nie ubywa i juz z pod podwozia nie cieknie ale lezac pod autem zauwazylem ze na wysprzegliku lezy niestety zdechla, obsmarowana mala myszka....
Mozliwe jest zeby ona spowodowala zaciecie wysprzeglika i jakis chwilowy wyciek?

Dopytuje sie tak bo zalezy mi na podjeciu decyzji czy jechac z tym w weekend do domu- jakies 100km, do wujka mechanika czy lepiej nie ryzykowac i naprawic to na miejscu ?

[ Dodano: 2013-08-06, 00:15 ]
ok temt uwazam za zamkniety.
Wymienilem wysprzeglik. Stary po wyjeciu sie rozpadl w rekach.tloczek wysunal sie z wysprzeglika i pewnie dlatego sie zacial.
Wymiana pomogla i jak narazie sprzeglo dziala bez zarzutu:)
Dzieki za odpowiedzi!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga