Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4] elektrycznymi szybami nie opuszczają się

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Przemo95
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1323
Rejestracja: 22 sie 2008, 13:34
Lokalizacja: Płońsk

[B4] elektrycznymi szybami nie opuszczają się

Post autor: Przemo95 » 19 sie 2013, 22:41

Panowie mam problem z elektrycznymi szybami, niby chodzą ok ale zaczeło mnie męczyć te trzymanie guzika by zamknąć/otworzyć drzwi, chodzi o to że tylko na jednej szybie przy opuszczaniu działa tak że jak raz wcisnę to samo się opuszcza. Czego to może być wina że nie działa to przy podnoszeniu i od strony pasażera? Przyciski zmieniałem ale to nic nie dało

Awatar użytkownika
andrzejsz23
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 700
Rejestracja: 31 sie 2011, 23:28
Imię: Andrzej
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 1.9 1Z
Lokalizacja: Ryn/Mazury (NGI)
Kontakt:

Post autor: andrzejsz23 » 19 sie 2013, 23:03

Jeśli masz ori wiązkę od szyb to tylko szyba kierowcy się sama opuszcza do końca(t.zw. moduł komfortu) a resztę musisz trzymać-tak jest w oryginale. Chyba że można coś zrezać dokupując jakiś moduł żeby wszystkie szyby tak działały. Także nic Ci się nie popsuło.

Awatar użytkownika
august
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 63
Rejestracja: 26 cze 2012, 21:45
Lokalizacja: Poznań

Post autor: august » 20 sie 2013, 01:14

W B5 na przykład mam tak, że zamyka się i otwiera po krótkim przyciśnięciu tylko z przodu. Z tyłu już trzeba trzymać. Myślę, że to ze względów bezpieczeństwa.
A w BMW na przykład wszystkie 4 szyby otwierają i zamykają się automatycznie...

Awatar użytkownika
andrzejsz23
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 700
Rejestracja: 31 sie 2011, 23:28
Imię: Andrzej
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 1.9 1Z
Lokalizacja: Ryn/Mazury (NGI)
Kontakt:

Post autor: andrzejsz23 » 24 sie 2013, 22:45

B5 następca B4 i juz trochę to poprawili. Z tego co wiem to w B5 jest już domykanie szyb i szyberdachu z kluczyka bo w B4 tego oryginalnie nie było.

Awatar użytkownika
Szara80tkaTdi
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2662
Rejestracja: 19 maja 2008, 18:07
Imię: Przemek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 1.9 1Z
Lokalizacja: Timbuktu

Post autor: Szara80tkaTdi » 25 sie 2013, 00:05

andrzejsz23 pisze:w B5 jest już domykanie szyb i szyberdachu z kluczyka bo w B4 tego oryginalnie nie było.
bylo,
rzadko ale bylo, jest temat w ktorym jest to opisane, tak aby to zrobic na orginalnych czesciach z tamtych lat

nowszy model zawsze ma czegos wiecej aby zachecic do kupna, wiec porownywanie co jest w B5 a czego niema, nie jest konieczne dla tematu

adek22
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 25
Rejestracja: 02 sie 2008, 22:41

Re: [B4] elektrycznymi szybami nie opuszczają się

Post autor: adek22 » 07 wrz 2013, 21:12

Przemo95 pisze:Panowie mam problem z elektrycznymi szybami, niby chodzą ok ale zaczeło mnie męczyć te trzymanie guzika by zamknąć/otworzyć drzwi, chodzi o to że tylko na jednej szybie przy opuszczaniu działa tak że jak raz wcisnę to samo się opuszcza. Czego to może być wina że nie działa to przy podnoszeniu i od strony pasażera? Przyciski zmieniałem ale to nic nie dało
Tak jest w oryginale - tylko szyba od kierowcy opuszcza sie sama i podnosi (ale tylko jak kluczyk jest przekręcony i silnik pracuje - tyczy podnoszenia) jesli zalezy Ci na tym żeby wszystkie tak chodziły możesz dołożyc uniwersalny moduł komfortu na 2 lub 4 szyby i bedzie nawet zamykac szyki jak zamkniesz samochod centralnym z kluczyka lub pilota

ODPOWIEDZ

Wróć do „Lusterka, szyby, szyberdach.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga