Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[1.9 TDI]wtryski

ODPOWIEDZ
mindur
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6
Rejestracja: 20 lis 2007, 14:28
Lokalizacja: iława

[1.9 TDI]wtryski

Post autor: mindur » 20 lis 2007, 14:43

czesć mam pytanie jak odpalam swoje autko jak jest zimne to kręci ze 3 razy i za czwartym łapie ale zatrzesie mocno silnik a ostatnio zauwarzyłem ze zapali sie pod koniec rozruchu na rozruszniku kontrolka ABS potem sprawuje się całkiem nieźle


moje pytanie czy oczyszczenie wtrysków za pomoca jakiegoś preparatu przy dolaniu do baku by coś dało jeśli tak to jaki środek najlepiej zastosować a i ostattnio oddałem go na czyszczenie pompy wtryskowej okazało sie ze ten sterownik jeś zabrudzony takie "fuzle" na nim były i trząsła się dzwignia ZMIANY BIEGÓW KOSZT TO 300 ZŁ BOBROWO KOŁO BRODNICY KOLEŚ TO TAKI ROBI moze i wtryskiwacze są brudne ale jak jest juz ciepły to elegancko
Ostatnio zmieniony 20 lis 2007, 15:52 przez mindur, łącznie zmieniany 1 raz.
Mindur

jas73
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 99
Rejestracja: 12 mar 2007, 13:38
Imię: Jacek
Model: Audi 90 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 1.9 1Z
Lokalizacja: Otwock
Kontakt:

Re: wtryski

Post autor: jas73 » 20 lis 2007, 15:12

mindur pisze:czesć mam pytanie jak odpalam swoje autko jak jest zimne to kręci ze 3 razy i za czwartym łapie ale zatrzesie mocno silnik a ostatnio zauwarzyłem ze zapali sie pod koniec rozruchu na rozruszniku kontrolka ABS potem sprawuje się całkiem nieźle
...
ja zimowa pora dwa razy grzeje swiece. tzn wlaczam zaplon, gasnie kontrolka swiec zarowych ale czekam az uslysze przekaznik, jest to pare sek pozniej. cofam kluczyk i jeszcze raz na zaplon, czekam az uslysze przekaznik (kontrolka swiec jak wyzej napisalem gasnie wczesniej). po takim zabiegu silnik odpala bez meczenia rozrusznika.


co do preparatow cudotworczych sa dwie szkoly, otwocka i falenicka, ja nie uzywam ;)

pzdr
jas
Audi 80 B4 1,9 TDi 1Z AVANT. Ps: Super forum dyskusyjne https://audi80.pl :) <spoko>

P.a.w.e.l
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2
Rejestracja: 19 lis 2007, 16:27
Lokalizacja: Klonownica Duża

Post autor: P.a.w.e.l » 20 lis 2007, 15:12

Mój kolega miał podobny problem.Kupił środek do przeczyszczenia wtrysków i niewiele to pomogło.Moim zdaniem problem leży w świecach.Spróbuj przed odpaleniem zimnego silnika nagrzać świece ze trzy razy. Być może nie mam racji. Jeżeli będzie tak samo to zawitaj na pobliski cpn i tam pomogą Ci wybrać odpowiedni środek.
Pawel

Awatar użytkownika
Solskier
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4315
Rejestracja: 16 sie 2007, 11:25
Imię: Sebastian
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2,2 AAN
Lokalizacja: Kłodzko
Kontakt:

Post autor: Solskier » 20 lis 2007, 16:38

jas73 pisze:ja zimowa pora dwa razy grzeje swiece.
, nie życze Ci źle ale kiedyś sie bedziesz dziwił od czego masz popalone świece...
Świece podgrzewa sie raz i koniec, po to jest czujnik temepratury króry nagrzewa świece do odpowiedniej ciepłoty w zależności od warunków atmosferycznych, wieksza ilość grzania swiec przyczynia sie jedynie do ich przedwczesnego zurzycia.

mindur, Sprawzałeś u siebie świece żarowe?? Jeśli wszystko poza świcami jest ok, tzn kont wtrysku, zapłon itd, to będą raczj padniete świce, lub moze słaba bateria, też warto to spawdzić... świce spawdza sie wbardzo łatwy sposób, sciagasz osłone akumulatora bierzesz dłuszego średniej grubości druta w (oczywiście w izolacji!), ze świec sciagasz kapturek i dotykasz plusem czubek świcy żarowej, jak zaiskrzy to swieca dobra i to samo powtórzysz 4 razy, odrazu Ci mówie ze to nic dziwnego jak bedą padniete wszystkie 4 sztuki, odrazu też powiem Ci jake kupić NGK bądź Beru, może Febiego, ceny od 30-45zł. Jak to sprawdzisz i nic to bedziemy myśleć dalej. Co do kontrolki ABSu podłaczenia Vaga moze by cos dało. A moze jest to spowodowane słaym napiecem (słaba bateria)

Awatar użytkownika
RaKo
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 674
Rejestracja: 11 paź 2007, 17:44
Imię: Przemek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 1.9 1Z
Lokalizacja: Kraśnik

Post autor: RaKo » 20 lis 2007, 20:17

Polecam dobry środek firmy Liquy Moly do diesla.

Awatar użytkownika
pilocik69
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 621
Rejestracja: 11 mar 2007, 12:42
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: pilocik69 » 20 lis 2007, 21:13

Zima to najgorszy okres, bo wszystkie niedomagania naszych furek daja o sobie znac z 10-cio krotnie wieksza sila ;-) . Ja jeszcze dorzuce sprawdzenie kata wtrysku, to jest podstawa.
...............TDI POWER................

mindur
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6
Rejestracja: 20 lis 2007, 14:28
Lokalizacja: iława

Post autor: mindur » 21 lis 2007, 06:59

to ja mindur dzieki za radę napewno się do nich przychyle ale zaczne od akumulatora doładuje go i poczekam na przymrozek :-P swice sprawdzałem miernikiem i wyglądały na sprawne , zaczynam od tego bo to najtansza operacja sprawdzenie potem zabiore się za te wtryskiwacze i sprawdzę kąt wtrysku ale to chyba mechanik ja nie mam pojęcia jak to sie robi no i ile kosztuje ale na pewno odpowiem wam co było przyczyna w koncu dzieki takim forum mozna sie wiele dowiedzieć a jesli chodzi o te dolewki na oczyszczenie wtryskiwaczy mechanik polecił mi dobr i troche droższe ale warte uwagi srodek nzw się STP chyba albo coc takiego
Mindur

Awatar użytkownika
Solskier
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4315
Rejestracja: 16 sie 2007, 11:25
Imię: Sebastian
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2,2 AAN
Lokalizacja: Kłodzko
Kontakt:

Post autor: Solskier » 21 lis 2007, 12:31

mindur, Sprawdzić i ustawić kont wtrysku możesz za pomoca Vaga.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pompy wtryskowe i wtryskiwacze”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga