Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[80 2.0 ABT] Dziwne zachowanie po dzwonie,ściąga,gubi zbieżn

ODPOWIEDZ
gwizdek93
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 21
Rejestracja: 13 lip 2012, 14:57
Lokalizacja: Rzeszów

[80 2.0 ABT] Dziwne zachowanie po dzwonie,ściąga,gubi zbieżn

Post autor: gwizdek93 » 30 paź 2013, 08:02

Witam.Jakis czas temu miałem przygode na drodze.mianowicie wyniosło mnie na łuku i uderzyłem w krawężnik z prędkością około 50km/h.Dostawiło mnie bokiem i urwałem tylne koło razem z piastą i tarczą.Przód teoretycznie mniej ucierpiał.Wgięta stalówka to na pierwszy rzut oka było wszyzstko.Wimieniłem belke z tyłu ponieważ okazało sie że została ugięta.Lecz po pierwszym wyjechaniu z garażu było jasne ze to nie koniec pracy.Auto wyraźnie zaczęło ściągać na strone uderzoną.Wymieniłem poduszeke amortyzatora(była zużyta) oraz sworzen wahacza,pojechałem na zbieżność lecz objawy nie ustąpiły.Auto dalej znosi pozatym mam wrażenie że audi gubi zbieżność na skręconych kołach.Gdy skręce kolami to pod koniec czyje jakby kierownica sama ciągła i przy ruszaniu na pełnym skręcie czuje jakby jedna opona wypychała auto na zewnątrz.nie mam pojecia co mogłem uszkodzić.Wahacz na oko nieruszony.Mam pare typów typu: ugięty drążek kierowniczy,zwrotnica ale nie wiem jakim sposobem sprawdzic nie wymieniając wszystkiego po kolei.Proszę o pomoc.pozdrawiam

Awatar użytkownika
szymon_xd2
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 247
Rejestracja: 13 sty 2013, 11:07
Lokalizacja: Suwałki

Post autor: szymon_xd2 » 30 paź 2013, 10:13

powiedz ty mi człowieku jak Ci tą zbierzność robili ? zajedz gdzies gdzie maja komputer cyfrowy do ustawiania zbierznosci i geometrii:D tam Ci sprawdza , ustawia i jak nic powaznego nie bedzie to bedzie okey ... nie wiem jak w ABT ale w 1Z drazek kierowniczy od strony pasazera jest wygiety- tak ma byc ... zeby nie przyszo ci do głowy go wymieniaz z tego powodu - jezeli zle pisze proszę o porawe :D
Pozdro :D

P.S te auta maja juz prawie po 20 lat - niewiadomo ile razy mechaniory krecili srubami od zbierznosci i geometri . przy okazji polecam Ci wymiae srub regulacji geometrie ... u mnie po zrobieniu zbiiierznosci i geometri lewego koła z reklamacja polecialem juz po pierwszym tygodniu jazdy ... powodem było jazda do tyłu ( ok. 200 m ) geometria sie rozwaliła -powód ? zjechane sruby ... too tak napisalem jakby ktos mial problemyz geometria :D pozdro

gwizdek93
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 21
Rejestracja: 13 lip 2012, 14:57
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: gwizdek93 » 30 paź 2013, 10:28

zbieżność ustawiał taki gość co ustawia na lampach w garazu ale od kiedy pamietam wszyscy moi znajomi tam ustawiali i bylo ok.A jak pojade na geometrie to trzeba zostawic 90pln i dalejmi nic nie poradza jak jest cos ugiete.Powiedza mi najwyzej z którym kołem jest cos nie tak.A znajac czeny części do naszych audi to za 90pln bym wymienił co trzeba i jezdził dalej.Jeśli bym widział że pojechanie na geometrie rozwiąże problem to nawet bym sie nei wahał.

Awatar użytkownika
szymon_xd2
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 247
Rejestracja: 13 sty 2013, 11:07
Lokalizacja: Suwałki

Post autor: szymon_xd2 » 30 paź 2013, 12:18

kurde ja nie wiem jak tam jest u was ... ale ja za zrobienie zbierznosci i geometri na kompach zapłaciłem chyba 110 zł . nie pamietam dokladnie ... wedlug mnie płacisz za ustawiwnie a nie za sprawdzenie ... jak nie masz zbierzności w tej chwili to pedz prosciutko do kogos kto ma zbierznosc i geometrie komputerową . i po zalozeniu sprzetu wszystko Ci powie co jest nie tak. wiec albo jedz i sprawdz i bedziesz miał jasnosc co jest nie tak . albo kupuj czesci po kolei i wyjdzie 2 razy drozej :D ja tylko doradzam co ja bym zrobił ... zrób jak uwazasz :D
Był bosch - Jest juz pierburg :D
Pompa Afn&11, Ecu 16 Bit +Soft by KOSTRZ

gwizdek93
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 21
Rejestracja: 13 lip 2012, 14:57
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: gwizdek93 » 30 paź 2013, 12:24

jade dzisiaj popoludniu.jak wroce to napisze jak było

Awatar użytkownika
patrykzs
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 118
Rejestracja: 21 sie 2012, 22:23
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: patrykzs » 30 paź 2013, 17:13

Kolego daj znać jak tam poszło bo ja mam identycznie z tym że kierownica przy końcu dociąga sama do końca.

gwizdek93
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 21
Rejestracja: 13 lip 2012, 14:57
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: gwizdek93 » 31 paź 2013, 18:55

UStawili zbieżność co do sekundy:)jest o niebo lepiej ale kąta i kąta wyprzedzenia nie ustawili bo wahacz albo zwrotnica ugieta.Wymienie wahacz i zobacze czy dadza rade ustawic.Kolego jak pod koniec ciagnie samo (tak jak u mnie) to winny jest kąt wyprzedzenia sworznia (czy cos takiego).Może ustawienie geomerti pomoze jak nie miales dzwona

Awatar użytkownika
patrykzs
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 118
Rejestracja: 21 sie 2012, 22:23
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: patrykzs » 02 lis 2013, 21:24

Dzwona miał przed tym jak go kupiłem, ale dopóki nie robiłem w nim całego zawieszenia to wszystko było normalnie, a jak zrobiłem całe zawieszenie to pojechałem ustawić zbieżność i geometrie, to właśnie widać jak ustawili

ODPOWIEDZ

Wróć do „Maglownice, końcówki drążków, geometria.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga