Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ALL] Przechowywanie silnika

Wszystko inne co nie pasuje do w/w kategori a jest związane z silnikami benzynowymi i LPG
ODPOWIEDZ
pbk
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 24
Rejestracja: 01 sty 2013, 16:33

[ALL] Przechowywanie silnika

Post autor: pbk » 28 paź 2013, 18:33

Mam silnik do mojego Audi, w razie "W", jakby ten, który aktualnie jeździ odmówił współpracy ;-) Czy są jakieś szczególne rzeczy, o których trzeba pamiętać, trzymając silnik w garażu (wyjęty z auta)? Dodam, że stoi tam teraz bez osłony rozrządu, czy muszę jak najszybciej znaleźć jakąś i założyć?

Awatar użytkownika
Multifonika
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 7334
Rejestracja: 25 sty 2007, 08:37
Imię: Motostacja
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Multifonika » 28 paź 2013, 18:57

Wg. mnie najważniejszą rzeczą byłoby zabezpieczenie tulei cylindra przez korozją, szczególnie gdy w garażu masz wilgotno. Poszukaj na internecie bo jesteś nie pierwszą osobą która ma podobny problem.
Do zabezpieczenia gładzi różne osoby stosują różne substancje ale niema żadnych naukowych badań na temat co najlepiej się sprawdzi.
Części samochodowe online - Motostacja

Awatar użytkownika
sagem
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3373
Rejestracja: 31 paź 2007, 14:30
Imię: Sebek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 1.9 1Z
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: sagem » 28 paź 2013, 19:53

U mnie silniki leżały po dwa lata nie ruszane w nie ogrzewanym miejscu, po rozebraniu brak jakiej kolwiek korozji. Ja bym co jakieś 3 miesiące zakręcił pare razy wałem i tyle.

pawel.1990
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 28
Rejestracja: 08 lut 2012, 18:44
Lokalizacja: Konopiska

Post autor: pawel.1990 » 04 lis 2013, 20:32

A ja mam taki przypadek. Mój dziadek też ma audi 80 tylko b3. Zaczeła brać więcej oleju niż benzyny wiec brat wziął silnik z passata który mieliśmy wyrejestrowany i od mniej więcej 3 lat stał w krzakach nie używany, zarośnięty i zardzewiały. Po swapie do audi chodzi do tej pory jak zegareczek. Więc moim zdaniem specjalnie nie musisz się przejmować czy się z nim cokolwiek stanie. Chociaż wiadomo nie polecam przechowywania tak jak ja ;] Wystarczy że jakimś olejem, ropą lub czymś tłustym wysmarujesz jakimś pędzelkiem newralgiczne punkty, nic mu nie będzie. Ważne żebyś też zabezpieczył miejsca do których nie powinno się dostać paprochy jakieś i bedzie spokuj. Pozdro

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga