Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
Sklep Bestdrive
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[1.9TDI 1Z] Szczęki hamulcowe jak złożyc?

ODPOWIEDZ
damian19902612
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 85
Rejestracja: 30 mar 2009, 19:07
Lokalizacja: Kłodzko

[1.9TDI 1Z] Szczęki hamulcowe jak złożyc?

Post autor: damian19902612 » 09 lis 2013, 11:09

Witam , jak mam założyć tą cienka sprężynke(reszta jest chyba dobrze założona)? W samoregulatorz nie ma wyciecia przez które mogła by ona przejść. Tak jak jest pokazane wg. tego schematu.

Awatar użytkownika
kamsta
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 664
Rejestracja: 25 sty 2013, 11:05
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: kamsta » 09 lis 2013, 14:33

Kolego po pierwsze to są hamulce. Więc jak nie masz podstawowej wiedzy z tego co robisz to daj innym zarobić. Widziałem już speców którzy brali się za coś czego nie potrafili. Skończyło się zablokowanym kołem. A po drugie jak wymieniasz szczęki to dobrze zrobić jedną stronę a druga żeby była złożona by móc sobie zerknąć co i jak. A potem robisz drugą stronę. Jak się dobrze przyjżysz to w samoregulatorze jest takie wycięcie na mocowanie tej sprężyny. Życzę powodzenia w składaniu.

Awatar użytkownika
Rybson91
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 238
Rejestracja: 19 sie 2012, 22:11
Lokalizacja: Częstochowa/Krk

Post autor: Rybson91 » 10 lis 2013, 01:52

damian19902612, kolego powiem Ci tak w 80 były dwa rodzaje szczęk, akurat w przypadku tego foto z książki sam naprawiam jest ten inny rodzaj wygląda niemal identycznie jak w np. golfie tu masz FAQ dotyczące naprawy na forum VW Golfa powinno Ci trochę pomóc przy składaniu różnica to tylko ta 1 sprężyna http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=118939 (wiem bo sam się zdziwiłem jak ona ma iść :mrgreen:), Ty masz takie same jak i ja, ta sprężyna wcale nie wchodzi w samoregulator jest na nią miejsce haczykiem wchodzi w to wycięcie koło niego a tą S'owatą stroną w szczękę przeciwbieżnie do tej '' grubszej siostry po drugiej stronie '' - prosta robota jak raz złożysz to już potem będzie szło jak bułka z masłem. Jak będziesz składał najpierw zapnij linkę ręcznego wcześniej polecam poluzować mechanizm naciągający linki ręcznego znajduje się pod osłoną środkowego tłumika, spryskaj też sprężynę na lince ręcznego jakimś odrdzewiaczem będzie lepiej współpracować - osobiście posmarowałem końcówki linek ręcznego smarem miedziowym żeby mniej rdzewiały. Po wymianie szczęk ustaw hamulec ręczny obowiązkowo bo może nie pracować jak należy, z mojej strony polecam też po założeniu sprężynki samoregulatora zagiąć jej haczykowate końce nieco mocniej - zmniejszy to prawdopodobieństwo zsunięcia się jej.
tu masz link do foto tego 2'giego rodzaju
http://images39.fotosik.pl/294/9763267d7b4780d4med.jpg

damian19902612
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 85
Rejestracja: 30 mar 2009, 19:07
Lokalizacja: Kłodzko

Post autor: damian19902612 » 10 lis 2013, 09:36

Przede mną też się chyba ktoś zdziwił bo cięka sprężyna była założona w miejscu grubej , a gruba była założona całkiem inaczej od szczęki do szczęki z pominięciem samoregulatora. :mrgreen:
Ściągnąłem sobie wczoraj drugi bęben , żeby zobaczyć jak to ma być poskładane. I jestem już po wymianie , ręczny prawie jak kotwica :mrgreen: pozdro

ODPOWIEDZ

Wróć do „Hamulce tarczowe, bębnowe.”


opony samochodowe opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl