Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4 2.0 ABK] Problem z przyciskami szyb

ODPOWIEDZ
ŁukaszTS
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 5
Rejestracja: 31 sie 2009, 22:31

[B4 2.0 ABK] Problem z przyciskami szyb

Post autor: ŁukaszTS » 17 lis 2013, 15:12

Witam,

Ostatnio zabrałem się za naprawe podświetlenia w przyciskach szyb elektrycznych i sterowania lusterek. Zmontowałem to wszystko ale teraz mam problem. Świeci tylko przycisk szyby kierowcy i to jakos dziwnie bo jak opuszczam szybe to swieci a jak podnosze to gasnie i zaswieca sie jak szybe zatrzymam albo sie zamknie. Do tego podswietlenie tego przycisku gasnie rowno z swiatlem w podsufitce. Do tego nie swieca przyciski od szyby pasazera po mojej stronie i pasazera. Tylko, że pasazer moze szybe podnosic i opuszczac a ja nie moge ta szyba sterowac.

Czy po nacisnieciu przycisku szyby kierowcy ma ona sama jechac az do nastepnego klikniecia (zatrzymania) czy sterujac szyba pasazera tez tak ma byc?

Dodam jeszcze, że chwile po satrzymaniu szyby slysze cykniecie w przekazniku 343 czy to wszystkjo moze byc jego winą, rozbierałem go ale nie zauwazylem nic niepomkojacego, bezpieczniki tez sprawdzilem nr. 18 i ten przy przekazniku.
Ostatnio zmieniony 17 lis 2013, 19:40 przez ŁukaszTS, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Multifonika
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 7334
Rejestracja: 25 sty 2007, 08:37
Imię: Motostacja
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Multifonika » 17 lis 2013, 15:27

1. To że podświetlanie przycisków gaśnie w pewnych momentach to normalne, bo żarówki są podłączone z wykorzystaniem kabli zasilających i sterujących szybami.
2. To że gaśnie podświetlanie przycisków z przyciskiem szyberdachu to też normalne bo są zasilane z tego samego modułu/przekaźnika. Jeśli gaśnie ci podświetlanie włączonym zapłonie to coś jest nie tak.
3. Może plus do przycisku kierowcy nie dochodzi albo masz uszkodzony przycisk.
4. Automatycznie opuszczanie szyby działa tylko na szybę kierowcy.

I popraw temat bo sam tag to za mało, brakuje jeszcze opisu problemu.

kaszaklabs
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 61
Rejestracja: 31 mar 2011, 20:05

Post autor: kaszaklabs » 22 lis 2013, 11:11

Świeci tylko przycisk szyby kierowcy i to jakos dziwnie bo jak opuszczam szybe to swieci a jak podnosze to gasnie i zaswieca sie jak szybe zatrzymam albo sie zamknie
U mnie jest tak, że po naciśnięciu przycisku do opuszczania szyby lewej podświetlenie nie gaśnie bezwzględu na to czy podnoszę czy opuszczam szybę. Tak samo gdy naciskam przycisk do opuszczania szyby prawej. Jednak podświetlenie gaśnie w przycisku po stronie pasażera gdy szyba jest podnoszona.
Tylko, że pasazer moze szybe podnosic i opuszczac a ja nie moge ta szyba sterowac.
Przyciski po stronie kierowcy i pasażera do sterowania szybą prawą są ze sobą powiązane. Muszą być obydwa wpięte by szyba działała. Z tego co piszesz wynika, że albo masz uszkodzony przycisk albo gdzieś na kablach ktoś odłaczył ten przycisk i zlutował to tak by działało.
Czy po nacisnieciu przycisku szyby kierowcy ma ona sama jechac az do nastepnego klikniecia (zatrzymania) czy sterujac szyba pasazera tez tak ma byc?
Zadaniem sterownika 363 jest m.in. sterowanie szybą lewą tak jak opisałeś. Szyba prawa nie jet pod niego podpięta.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Lusterka, szyby, szyberdach.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga