Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B3 80 1.8S JN z 90r. B+G] Zakładam Alarm - POMOCY!!!

ODPOWIEDZ
dsv
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 35
Rejestracja: 04 mar 2007, 12:22
Lokalizacja: Radom

[B3 80 1.8S JN z 90r. B+G] Zakładam Alarm - POMOCY!!!

Post autor: dsv » 23 lis 2007, 20:50

Witam.
Mam kilka pytań:
- Jakiego rodzaju jest centralny zamek w moim Audi (sterowany masą, sterowany plusem, sterowany bezpośrednio siłownikami slave czy pneumatyczny)?
- gdzie szukać przewodów od czujnika drzwi i jakiego koloru to są przewody?
- gdzie szukać przewodów od kierunkowskazów i jakiego koloru to są przewody?
Z góry dziękuję.

assai
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 340
Rejestracja: 15 maja 2007, 12:00

Post autor: assai » 24 lis 2007, 19:05

Jeżeli masz oryginalny zamek to jest to pneumatyczny.Wiązka wchodzi do drzwi w lewym słupku obok cięgna maski)-do sterowania jest przewód niebiesko-zielony(najczęściej-w jednym modelu z 1992 r,był zielono-czerwony),należy wykonać układ na dwóch przekaźnikach,który w momencie zamykania poda na przewód masę a na otwieranie plus,przy czym trzeba wykorzystać styki bierne przekaźników,aby w momencie podawania impulsu była chwilowa przerwa na przewodzie w kierunku krańcówki drzwi,gdyż będzie palić bezpiecznik.Przewód krańcówek drzwi-brązowo-biały-w wiązce przy lewym progu,kierunki również w tej wiązce-zielono-czarny i biało-czarny.

dsv
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 35
Rejestracja: 04 mar 2007, 12:22
Lokalizacja: Radom

Post autor: dsv » 24 lis 2007, 19:48

Wielkie dzięki.
Zamontowałem już wszystko tylko podłączyłem się do kabla w prawych drzwiach bo był niebiesko-zielony i łatwiej dostępny. Niestety centralny nie zadziałał. w opisie miałem że muszę się wpiąć między pompką a głównym siłownikiem. Który z nich jest główny?
Mam inny pomysł: Przeprowadzę nowy kabel do bagażnika i tam wepnę się przy pompce centralnego w ten zielono-niebieski kabel.
Może ktoś mi podpowie który z tych siłowników jest główny, to nie będę musiał przeprowadzać przewodu?

[ Dodano: 2007-11-25, 14:24 ]
Już wszystko działa!!!
Po prostu spalił się bezpiecznik.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Centralny zamek, alarm, immobilajzer.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga