Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B3 1.6 `89r] Wentylator ogrzewania działa a nie dmucha

ODPOWIEDZ
siejkers
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 90
Rejestracja: 27 sie 2013, 02:00

[B3 1.6 `89r] Wentylator ogrzewania działa a nie dmucha

Post autor: siejkers » 17 wrz 2013, 23:05

Witam ostatnio przy ogrzewaniu zauważyłem, że ciepłe powietrze z nawiewu leci mi tylko na niskich biegach a na wysokich ledwo dmucha i to w dodatku na zimno. Mam rozklekotany trochę przełącznik wentylatora tzn kręcąc co chwile włącza się inny bieg bez żadnej kolejności zależy jak się ułoży pokrętło przy kręceniu. Czy ktoś z was rozbierał może to pokrętło? Czy istnieje taka możliwość że w tym pokrętle coś się sknociło i na wyższych biegach łączy wentylator odwrotnie "+" z "-" i zamiast dmuchać to ciągnie powietrze? Jest fizycznie to możliwe w tym przełączniku? Bo odnoszę takie wrażenie bo na wyższych biegach więcej warczy niż dmucha w stosunku do niższych biegów....

[ Dodano: 2013-09-18, 21:38 ]
Przyjrzałem się bardziej temu problemowi i okazuję się że wentylator dmucha w dobrą stronę tylko że przy nastawieniu na ciepło i na wysokich obrotach słychać że pracuje ale nic prawie nie leci z nawiewów. Przy nastawieniu na zimno dmucha na każdym biegu zgodnie z danym biegiem ale po przełączeniu na ciepło to na niskim daje troszkę ciepła zgodnie z niskim biegiem ale po przełączeniu na przed ostatni i ostatni bieg to już tylko zwiększa obroty wiatrak ale nic nie dmucha prawie nawet daje mniej powietrza niż na pierwszych biegach. Dodam że to zwykłe ogrzewanie bez żadnych bajerów typu klima.
W czym może leżeć problem?

Awatar użytkownika
dzikx
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1035
Rejestracja: 24 lis 2011, 21:49
Imię: Jurek
Model: Audi 90 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 1.6 ADA+lpg
Lokalizacja: pomorze

Post autor: dzikx » 19 wrz 2013, 22:36

może klapy w dmuchawie szwankują, może nagrzewnica jest do wymiany lub panel sterujący ma problem nie widząc można gdybać

siejkers
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 90
Rejestracja: 27 sie 2013, 02:00

Post autor: siejkers » 20 wrz 2013, 00:01

ok ale czy jest możliwość by te gąbki w tych klapach się "rozwarstwiły" i na wyższych obrotach pęd powietrza "bierze" tę gąbkę i zatyka tym samym wlot powietrza a na mniejszych nie ma siły i nie zatyka i leci normalnie? jest to możliwe? Nie rozbierałem jeszcze tego ale czy materiał jako sam w sobiena tych klapach może się rozwarstwić i dyndać tak przy tej klapce czy raczej jak sie psuje to na drobne kawałeczki?

[ Dodano: 2013-09-20, 00:03 ]
A wydaje mi się że jak by nagrzewnica się psuła to by na wyższych obrotach więcej przepuszczała powietrza a tu jest odwrotnie na mniejszych przelatuje powietrze a na większych nie chce...

Awatar użytkownika
dzikx
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1035
Rejestracja: 24 lis 2011, 21:49
Imię: Jurek
Model: Audi 90 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 1.6 ADA+lpg
Lokalizacja: pomorze

Post autor: dzikx » 20 wrz 2013, 15:40

pytanie czy tu chodzi o ciepło czy ogólnie nawiew ?? jest klapka która zamyka obieg powietrza do wewnątrz. A jak ogrzewanie jest słabe to nagrzewnica poprostu może być zakamieniona, i na dużym biegu wychładza ją. później może wrzucę jakieś foto.

siejkers
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 90
Rejestracja: 27 sie 2013, 02:00

Post autor: siejkers » 20 wrz 2013, 23:15

dzikx pisze:pytanie czy tu chodzi o ciepło czy ogólnie nawiew ?? jest klapka która zamyka obieg powietrza do wewnątrz. A jak ogrzewanie jest słabe to nagrzewnica poprostu może być zakamieniona, i na dużym biegu wychładza ją. później może wrzucę jakieś foto.
problem pojawia się tylko przy włączeniu na ciepło. Na niskich biegach leci ciepło a na wysokich leci troszeczke z 10 razy słabiej niż na niższym biegu i w dodatku zimne

mariusz1979
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 148
Rejestracja: 29 sty 2013, 20:13
Lokalizacja: Tarnów małopolska

nawiew klima itp

Post autor: mariusz1979 » 14 lis 2013, 17:31

Ja bym polecił wymontować nagrzewnicę. może tam coś przytyka kanał i nie może pociągnąć ciepłego. albo sprężone powietrze i dmuchaj w kanały. tylko nastaw sobie na ciepły nadmuch te pokrętła w autku. Załuż nawet jakiś cienki wężyk i wsadz najgłębiej jak możesz i dmuchaj. Może pomoże taki zabieg.

karol22172
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3
Rejestracja: 06 lip 2012, 12:35

Post autor: karol22172 » 29 lis 2013, 21:15

Witam mam problem z ogrzewaniem wymienilem nagrzewnice pompe wody termostat.Uklad jest odpowietrzony klapki sa obklejone nowa gabka weze sa cieple a cieple powietrze leci dopiero wtedy jak jest 3tys obrotów czy ktoś moze pomoc?

rewers
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 45
Rejestracja: 19 wrz 2013, 18:29

Post autor: rewers » 29 lis 2013, 22:22

masz LPG?
Bo to takjaby gdzieś problem był z obiegiem, wąż gdzieś zagięty albo nagrzewnica przytkana(wymieniałeś na ogi czy made in China?

karol22172
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3
Rejestracja: 06 lip 2012, 12:35

Post autor: karol22172 » 30 lis 2013, 00:03

mam LPG, wszystkie weze posprawdzalem i to po kilka razy i nie ma zadnego zagiecia, nagrzewnica firmy nissens wczoraj kupiona wiec moze byc przytkana?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nawiew, klimatyzacja, ogrzewanie.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga