Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Audi Allroad C5 - konwersja na auto wyprawowe.

Wszystko co nie pasuje do w/w kategorii a powinno być w dziale "Techniczne"
ODPOWIEDZ
zaviel
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 27
Rejestracja: 09 wrz 2010, 13:50

Audi Allroad C5 - konwersja na auto wyprawowe.

Post autor: zaviel » 08 gru 2013, 21:51

Daję temat tutaj bo chociaż nie bezpośrednio o 80 ale jest mechaniczny :-) Tak się złożyło, że posiadłem kompletny silnik 1.9 TDI AVF i szukam dla niego dawcy. Moim celem miałoby być auto wyprawowe zdolne jechać szybko w trasie i jednocześnie z możliwością jazdy w lekkim terenie, trudnych drogach szutrowych etc. Oczywiście także dobre do codziennego użytku. Rozważam zakup Audi Allroad C5 z manualną skrzynią i reduktorem. Obowiązkowo z padniętym silnikiem 2.5 TDI i padniętym zawieszeniem pneumatycznym aby koszty zakupu były niskie. Plan jest taki aby reanimować tak defektowne auto, zamiast 2.5 TDI zaaplikować 1.9 TDI a zawieszenie przekształcić na standardowe, zapewne firmy Arnott
https://www.arnottindustries.com/part_A ... rettyPhoto
Podobne zestawy robi też SACHS i można je kupić za nieco poniżej 3 tys zł.
Mam człowieka, który jest w stanie ogarnąć swap i to chyba jest jedyna pewna rzecz jaką mam :-) Z zawieszeniem nie ma najmniejszych problemów. Nie mam jednak do końca pewności co do sensowności takiego przedsięwzięcia. Widziałem róże swapy ale podobnego nigdy. Czy zakładając, że wszystko zostanie dobrze poskładane mogę liczyć, że wsiadam do takiego auta z 4 osobami, pełnym bagażnikiem i boxem na dachu i grzeję 7000km np. do Norwegii? Do tej pory jeździłem tak Audi 80 1.9 TDI :-) No i koszty, z ogólnego rozeznania Allroada w idealnej konfiguracji tzn. padnięty silnik + zawieszenie można kupić pomiędzy 10 a 15 tys zł. Liczmy że trafię za 12. Silnika nie liczę bo jest :-) Robociznę także na razie pomijam. Na reanimację zostaje mi około 7-8 tys. Zawieszenie 3 tys a pozostałe 5 tys na resztę. Czy 5 tys wystarczy na ogarnięcie takiego auta pomijając silnik i zawieszenie ? Gdzie mogą być jeszcze pułapki ?

gibaj
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4081
Rejestracja: 18 lis 2009, 10:27
Imię: Krzysztof
Model: Audi A6
Nadwozie: Sedan
Lokalizacja: LBL
Kontakt:

Post autor: gibaj » 09 gru 2013, 08:52

_uwaga

pawelk2002
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 449
Rejestracja: 13 paź 2009, 20:29
Lokalizacja: Strzyżów

Post autor: pawelk2002 » 09 gru 2013, 10:59

A kolega co chce ogarnywać w tym aucie jak zrobi silnik i zawiechę jak to zrobisz to pewnie zakończysz na tym prace a 5 tyś zostanie Ci w razie jak by jakieś zmiany wyszły po drodze. Ale do Allroada pchać 1.9 to już lepszy 2,5 jak zadbasz o silnik to auto przeżyje.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga