Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4 AVANT 2.0]woda na podsufitce

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
adam28k
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 209
Rejestracja: 08 lis 2007, 22:31
Lokalizacja: Warmia Mazury

[B4 AVANT 2.0]woda na podsufitce

Post autor: adam28k » 09 lis 2007, 17:40

mam wode na podsufitce z przodu nad drzwiami przy slupkach.Czy to moze byc przez szyber? mam elektryczny ale uszkodzony.HELP
ADAM

jaros
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 52
Rejestracja: 27 cze 2007, 19:05
Lokalizacja: Trzebnica

Post autor: jaros » 23 lis 2007, 20:56

Przyczyną może być zatkany odpływ/y

Awatar użytkownika
Solskier
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4315
Rejestracja: 16 sie 2007, 11:25
Imię: Sebastian
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2,2 AAN
Lokalizacja: Kłodzko
Kontakt:

Post autor: Solskier » 24 lis 2007, 09:28

Moze być odpływ tak jak pisze jaros, ale piszesz ze przy słupku, wiec możliwe że przy szybie przepuszcza... ale zaczynając od szybra, na początek mozesz przedmuchać odpływy spreżonym powietrzem (czarne króćce w drzwiach) jak to nie pomoże, to najprawdopodobniej przerdewiały Ci rurki przelewowe (przy szyberdachu takie stalowe rureczki) żaby sie do tego dostac musisz zedrzeć cała podsufitke (troche roboty jest, ale nie aż takie trudne- zaczynasz od zdjecia słupków przednich i przednego wykończenia podsufitki, potem słupki boczne, te od pasów, z tyłu sciagasz wykończenowia listwe tą sufitową, odkrecasz wszystkie 4 uchwyty pasażarów i kierowcy, odkrecasz lampki sufitowe, i bierzesz sie za sciąganie podsufitki- ale tu uwaga jest przyklejona mega ciągnoącym sie klejem- potrzebyn bedzie długi cieńki nóż-w okolicach nad tylną kanapą) jak już masz cały szyber na wierzchu to zobaczysz z kąd cieknie woda (bedzie widoczny zaciek) jak go już zlokalizujesz to mosze czymś go uszczelnić np, sylikonem lub mocnym klejem. Chociaż ja już bym pokusił sie o wymine szybra (skoro i tak Ci nie działa koszt około 250zł) potem składasz wszystko w odwrotnej kolejności podsufitke mozesz ale nie musz już podklejać i tak bedzie sie trzymać <ok> Szye moszesz sprawdzić ale też musisz odgiąc kawałek podsuiktki i ktoś musi lać wode. Ale jak pszesz ze przy słupkach to sugeruje sie ze przy 2 wiec stawaim na szyber, pierw próba odetkania odpływów spreżonym powietrzem potem cza rozebrać wszystko w dorbny mak. <ok>

Awatar użytkownika
Damu$
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 217
Rejestracja: 16 paź 2007, 01:11
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Damu$ » 25 lis 2007, 04:33

Ja miałem tak: kumplowi przeciekało w miejscu łączenia podsufitki z prawym przednim słupkiem. Zdjęliśmy osłonę słupka i po lekkim odgięciu podsufitki okazało się że nie jest założona rurka odpływu. Założyliśmy i od tego czasu wszystko było git do czasu spotkania z tirem:-) teraz jest dużo części do sprzedania między innymi cały elektryczny szyber.
Vorsprung durch Technik
Tapicerki i inne graty z avanta sprzedam.
Golf 3 1.8 AAM po wypadku do sprzedania cały na części.

Awatar użytkownika
romeo
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 391
Rejestracja: 17 maja 2007, 11:20

Post autor: romeo » 25 lis 2007, 19:46

tez tak miałem,woda sie zbierala tam gdzie sa linki ciagnace szyber a dostawała sie do srodka w miejscu gdzie linka wchodzi do srodka pod podsufitke
zobaczysz to po odkreceniu tych czarnych listew prowadnic czy jak to sie zwie,najlepiej to zrobic po uprzednim demontazu szyberdachu tylko nie całego mechanizmu bo to cholernie duzo roboty tylko samą tą "klape"która sie rozsówa demontuje sie ją w 5 min

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i tapicerka”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga