Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4 2,6 ABC] brak osiowosci paska rozrzadu

Wszystko co tyczy się silników V6
ODPOWIEDZ
Kamikadze20077
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 72
Rejestracja: 04 paź 2010, 18:51

[B4 2,6 ABC] brak osiowosci paska rozrzadu

Post autor: Kamikadze20077 » 09 lut 2014, 12:14

Witam. W moim audi pasek skaka o okolo 2mm i otarl sie o oslone poszedl jed n sznurek z niego. Mieliscie podobny problem? Poprzedni wlasciciel wymienil kompletny rozrzad. Oslony juz dociete tak zeby nie spotykaly sie z paskiem ale wkońcu wypadalo by to zrobic. A i orientujecie sie czy dlugosci paskow i ilosc zebow byla jedna? Bo bym zamowil sobie taniej pasek z neta

Slawo777
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 711
Rejestracja: 22 wrz 2011, 22:02
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: Slawo777 » 09 lut 2014, 15:00

Cześć :-) Domyślam się dlaczego tak masz ale nie koniecznie jak ja.Może wina źle włożonej osłony rozrządu,lub złego naciągnięcia paska.Gdy zrobiłem rozrząd i odpaliłem pierwszy raz żeby zobaczyć jak mi to wyszło to tylko się w kur....U mnie nowa pompa wody miała bicie na rolce.Jak się później okazało rolka również była za słabo osadzona i ocierała o osłonę razem z paskiem.Pompa Dolz ,reklamację uznano.Porównując ją przy wymianie z nową SKF rolka głębiej osadzona i brak bicia.Po tysiącu km jeszcze raz dociągłem świeżą pompę i sprawdziłem naciąg paska.Gdyż przy demontażu bubla nie była tak dokręcona jak przy montażu.Zmianę rozrządu wymusiła przepuszczająca uszczelka pompy wody Ruville która spokojnie mogła jeszcze pojeździć(dlatego dokręciłem) bo cały rozrząd był dość świeży.Także jeśli coś to tylko SKF lub Ruville z metalowymi wirnikami.Rozrząd kupiłem komplet INA(pasek i dwie rolki) bo tak było dla mnie taniej.Pozdrawiam :-)
Tu masz zdjęcie,pompa ma rant prowadzący pasek,przyuważ osadzenie a po pierwszym odpaleniu dodatkowo miała bicie :-/
Obrazek

Kamikadze20077
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 72
Rejestracja: 04 paź 2010, 18:51

Post autor: Kamikadze20077 » 09 lut 2014, 16:16

Tez tak moze byc jak rwalem glowice to nie zwrocilem uwagi na to. Tylko ze wiadomo wal kreci sie w prawo a pasek najbardziej prowadza na lewej glowicy czyli bezposrednio z walu ktory ma prostowac dostaje bicie jakby. Poprzedni wlasciciel wymienial kolo zebate z prawej glowicy podobno. Moglo cos stac sie z kolem zebatym na wale? Jak sadzicie jak pasek prowadza to chyba nie powinoen peknac

Slawo777
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 711
Rejestracja: 22 wrz 2011, 22:02
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: Slawo777 » 09 lut 2014, 16:40

Czyli silnik masz rozebrany? Pierwszą próbę zrobiłem tak jak teraz widzisz na zdjęciu.Taką próbną minutę na samym akumulatorze.Spokojnie byś zauważył gdzie w trawie piszczy.Ja rolkę zauważyłem :shock:

Kamikadze20077
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 72
Rejestracja: 04 paź 2010, 18:51

Post autor: Kamikadze20077 » 09 lut 2014, 17:49

Miesiąc temu głowice rwalem i musiałem szybko składać bo auto bylo mi potrzebne i nie miałem kiedy tak szczerze zająć sie tym

Awatar użytkownika
maly81
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 213
Rejestracja: 15 gru 2008, 20:00
Lokalizacja: bialystok / sztabin

Post autor: maly81 » 09 lut 2014, 21:33

Slawo777 pisze:U mnie nowa pompa wody miała bicie na rolce
u mnie to samo było ja przyuważyłem przy montażu lipa z tymi pompami DOLZ widzę

Slawo777
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 711
Rejestracja: 22 wrz 2011, 22:02
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: Slawo777 » 09 lut 2014, 21:35

Skoro auto masz na chodzie to czemu nie zdemontujesz pasek wielorowkowy,napinacz i osłony.Wtedy jak pisałem wyżej na pewno dojrzysz co robi taką akcje. Uważam że masz dość niebezpieczną sytuacje .Rozumiem,ja przykładowo jestem na zwolnieniu chorobowym i mam czas. Kontuzja jednak skutecznie nie pozwala mi cokolwiek zrobić.

[ Dodano: 2014-02-09, 21:56 ]
maly81 pisze:u mnie to samo było ja przyuważyłem przy montażu lipa z tymi pompami DOLZ widzę

Samo wykonanie,odlew między Dolz a SKF, Ruville to przepaść.Plus dla Ruviele za rolkę prowadzoncą,na prawdę porządna.Za nim ją zdemontowałem zaczęła wyć a już w rękach zauważyłem wyciek. W sumie zasugerowałem się ceną,zdjęciem https://audi80.pl/v6-abcwymaina-nape ... t34645.htm i przy defekcie zaczepił mnie gość.Mechanik na wycieczce,który je wkłada i nigdy reklamacji nie miał.Pozdrawiam :-)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki V6”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga