Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

drugi kant, czyli znowu Volvo 945

Prezentacja w/w różnych, innych samochodów.
deejay.ftb
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1568
Rejestracja: 28 mar 2007, 13:58
Imię: Zbyszek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABK
Lokalizacja: WWL

drugi kant, czyli znowu Volvo 945

Post autor: deejay.ftb » 08 lut 2014, 07:33

siemaciez, to tylko ja niestety :mrgreen:

poprzedniego kanta pamietacie lub nie a jezeli nie to nawet lepiej bo ja rowniez z ulga o nim zapomnialem :)
po sprzedazy najpierw mialo w jego miejsce nie byc nic po czym okazalo sie ze jednak niekoniecznie i zaczalem szukac kolejnego duzego auta. pomysly byly rozne a skonczylo sie na tym:

model: Volvo 945 (seria 900, 4 cylindry, 5 drzwi - no kombi po prostu :mrgreen:)
baujahr: 1995
naped:
- motur B230FD - 2316ccm 8V N/A, wyjezdzajac z salonu mial 116BHP/185Nm. normalnie urwanie bolca.
- skrzynia M47, 'piatka' bez nadbiegu zapinanego przyciskiem jak w poprzednim balaganie
- most sztywny 3.73 lub 3.91 bez nivomatu, szpera automatyczna ALD dzialajaca do 30km/h
atrakcje:
- klimatyzacja
- elektrycznie sterowane i ogrzewane lustra
- grzane przednie krzesla (to to chyba bylo seryjnie nawet w najtanszej wersji...)
- podlokiec z uchwytami na kubki (oryginalny, Larytas jak stad dotamtad <ok>)

inne:
- wskazanie drogomierza dobija do 330K, kto wie czy nie jest czasem zblizone do przebiegu gdyz woz nabylem od Pana ze szwedzkim obywatelstwem ktoren w 1995 roku wyspecyfikowal je w szwedzkim salonie i spowodowal sprowadzenie go do Polski gdzie pracowal. Przez pierwsze 3 lata uzytkowal w charakterze firmowozu po czym wykupil z firmy na wlasnosc i posiadal do chwili wymiany na moja gotowke (w ilosci tak smiesznej ze przez dobre pare godzin nie moglem pozbyc sie z ryja tego idiotycznego wyszczerzu :)). Przez wiekszosc czasu uzytkowal wlasnorecznie, potem jezdzila jego malzonka a przez ostatnich kilka lat woz byl elementem scenografii na podworku tudziez sporadycznie pilotowal go syn wlasciciela ktoren wedlug relacji jaka uslyszalem na miejscu spowodowal prawie wszystkie 'slady uzytkowania' jakie auto na sobie nosi czyli dwie przycierki, zadzior w przednim zderzaku plus kilka wgniotek po zewnatrz i niewielkie ubytki w plastikach wewnatrz. Stwierdziwszy jednakoz ze woz nie ma zadnych sladow 'tynkowania' czy innych operacji blacharsko-lakierniczych tudziez ze nadaje sie do kupna chocby jako dawca czesci nie moglem go zaniechac. Zeby bylo weselej dostalem do auta garsc nowych czesci z ASO przeznaczonych do zawieszenia i nie tylko, pare dni pozniej znajomy bieglejszy w temacie uwiadomil mnie uroczyscie ze niektorych juz nie da sie kupic. klawo.

tak toto wyglada na pierwszych niezbyt udanych zdjeciach ktore popelnilem po pierwszym niezbyt szczegolowym umyciu:
Obrazek

nie czekajac bardzo dlugo zabralem sie za przywracanie auta do stanu ktory bylby mnie konweniowal. na pierwszy ogien poszla przednia szyba wraz z listwami wokol, nastepnie wymienilem padniety przeplywomierz tudziez czujnik polozenia przepustnicy... i to wszystko z elementow ewidentnie zepsutych, pozostalo tylko uzupelnic braki w plastikach.
o czynnosciach higieniczno-obligatoryjnych wspomne tylko dlatego ze nie wszystko przeszlo bez przygod (np. do korka miski olejowej trzeba bylo dospawac dodatkowa nakretke) oraz ze dzieki dobrym ludziom (Słoniu, DeS - <piwo>) udalo mi sie nabyc wiekszosc fantow zauwazalnie taniej.
niestety, bo w takich kategoriach nalezy toto rozpatrywac, musialem woz przerejestrowac (czytaj: postradac czarne blachy) i oddac w rece zaufanego truciciela (sorry, takie mamy ceny paliw...).

miala byc szeroka stal ale nie wyszlo wiec kupilem po taniosci jakies szpulki na lato zeby nie przerzucac opon. Rial 7Jx15ET33, tu przed odswiezeniem:
Obrazek
a tu po:
Obrazek
wyszlo troche wbrew zalozeniom czyli niezbyt budzetowo ale przynajmniej wiem co mam.

elektryka szyb luzem:
Obrazek Obrazek
i w aucie, na razie tylko z przodu:
Obrazek

twardsze (ale nie nizsze) sprezyny na tyl zeby galeon nie przysiadal pod byle obciazeniem jak to bylo dotychczas:
Obrazek

przytargalismy nadwozie rajdowki DeSa. 550km z 'ogonem' i trzy osoby na pokladzie, łoś dal rade mimo ze bylo ciezko w porywach do bardzo ciezko.
Obrazek

rozpoczal sie krotki sezon na 'okragle' stany drogomierza
Obrazek
same trojki oczywiscie przegapilem :mrgreen:

15" na lato to nie felga, to stan umyslu.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

dzieki protestom rolnikow oberwalem wydech, noorec wydobyl z zasobow garazowych 'cokolwiek' z nierdzewki i przysposobil do auta.
Obrazek
robota oczywiscie profi, wyglada przyzwoicie i brzmi calkiem rasowo ale 'normalny' tlumik koncowy i tak kupie bo dopoki pod maska jest seria dopoty akcentowanie tego stanu akustyka wieje drutem :roll:

jest i normalny tlumik koncowy, z s-rura obowiazkowo. jest tez folioplastyka, oczywiscie "by Maszu Media":
Obrazek

...

30.10.2014
od ostatniego wpisu sporo sie wydarzylo i wprowadzilem tez pare zmian, ale po kolei:
- wiosne zaczalem od powodzi z nagrzewnicy, nikomu nie zycze wymiany tego elementu w tym samochodzie.
- latem wyremontowalem cale przednie zawieszenie i uklad kierowniczy tudziez wymienilem wagon innych drobniejszych czesci eksploatacyjnych dzieki czemu łoś bez zastanowienia wciaga kolejne tysiace kilometrow
- z zewnatrz wymienilem kierunki przednie na biale (kto byl na Grabinie 4.0 ten wie dlaczego :mrgreen:) i zanabylem bagaznik dachowy
- Maszu wykonal druga wersje folioplastyki na szybach
- wnetrze poszlo do prania, zrobilem galke z bili nr.8 i pozyskalem ciekawy fant w postaci oryginalnej akcesoryjnej kierownicy "Volvo Roma by Momo". zeby oddac skale kataklizmu - w przelozeniu na swiat Audi ta kiera jest mniej wiecej tak samo "popularna" jak Italvolanti Corsa ktora mozecie zobaczyc w 'Rymplu 666' Kolegi i28

Obrazek
Obrazek


05.11.2014
rzadki przypadek sytuacji w ktorej na zimowkach auto wyglada lepiej niz na zestawie letnim:
Obrazek

31.03.2015
Obrazek

pokoj,
.ftb
Ostatnio zmieniony 31 mar 2015, 21:03 przez deejay.ftb, łącznie zmieniany 7 razy.

Awatar użytkownika
skoti
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2579
Rejestracja: 13 sty 2009, 12:46
Lokalizacja: PL(FMI)

Post autor: skoti » 12 lut 2014, 15:25

Temat do kosza ;-) kolejne volvo? powoli śmiem wątpić ,że jesteś fanem marki Audi :-P
ps. strzel jakieś normalne foto jak możesz. danke

deejay.ftb
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1568
Rejestracja: 28 mar 2007, 13:58
Imię: Zbyszek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABK
Lokalizacja: WWL

Post autor: deejay.ftb » 24 lut 2014, 21:01

skoti pisze:powoli śmiem wątpić ,że jesteś fanem marki Audi :-P
gdyby Ci to przypadkiem umknelo, juz dawno zszedlem z barykady pod sztandarem "za swoje pieniadze tylko Audi".
powod jest banalny - ten samochod bardziej pasuje do moich aktualnych wymagan niz jakiekolwiek Audi wlacznie z tymi na ktore mnie nie stac. moze jezeli kiedys wymagania sie zmienia ja zmienie samochod, moze nawet na kolejne Audi.

rozwin pojecie 'normalne foto' bo nie wiem co jest nienormalnego w fotach ktore zrobilem dotychczas.

Awatar użytkownika
skoti
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2579
Rejestracja: 13 sty 2009, 12:46
Lokalizacja: PL(FMI)

Post autor: skoti » 24 lut 2014, 21:32

No foto silnika, bagażnika ,wnętrza, ujęcia z boku tak wiesz bardziej je zaprezentuj bo chyba jest tego warte ;-)

Awatar użytkownika
Krycha
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 5244
Rejestracja: 27 sty 2007, 18:47
Imię: Krystian
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.6 ABC
Lokalizacja: Starachowice
Kontakt:

Post autor: Krycha » 24 lut 2014, 21:36


deejay.ftb
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1568
Rejestracja: 28 mar 2007, 13:58
Imię: Zbyszek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABK
Lokalizacja: WWL

Post autor: deejay.ftb » 24 lut 2014, 21:37

a nie przyszlo Ci na mysl kliknac w zdjecie ktore wstawilem?

Awatar użytkownika
skoti
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2579
Rejestracja: 13 sty 2009, 12:46
Lokalizacja: PL(FMI)

Post autor: skoti » 24 lut 2014, 21:42

deejay.ftb pisze:a nie przyszlo Ci na mysl kliknac w zdjecie ktore wstawilem?
NO nie przyszło ale dzięki za podpowiedz już widzę, dałem się podejść jak małolat :mrgreen:

deejay.ftb
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1568
Rejestracja: 28 mar 2007, 13:58
Imię: Zbyszek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABK
Lokalizacja: WWL

Post autor: deejay.ftb » 24 lut 2014, 21:46

Obrazek

Awatar użytkownika
skoti
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2579
Rejestracja: 13 sty 2009, 12:46
Lokalizacja: PL(FMI)

Post autor: skoti » 24 lut 2014, 21:50

Ej no co Wy? nie nabijajcie się
ps. ładny kanciak chociaż nigdy o takim nie myślałem to i tak mi się podoba ma to coś ;-)

Awatar użytkownika
ATLAS
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3021
Rejestracja: 08 kwie 2009, 19:49
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: ATLAS » 24 lut 2014, 23:45

Marcin, czyli tamten poprzedni "łoś" już sprzedany?

deejay.ftb
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1568
Rejestracja: 28 mar 2007, 13:58
Imię: Zbyszek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABK
Lokalizacja: WWL

Post autor: deejay.ftb » 24 lut 2014, 23:47

odjechal z nowym wlascicielem 11 listopada

[ Dodano: 2015-03-31, 21:04 ]
to byl dobry woz ale nastepny bedzie jeszcze lepszy.

Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inna marka np: Vw, Opel, Toyota, Skoda itd.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga