Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B3 '90r] Problem ze światłami.

ODPOWIEDZ
nomi_ice
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 19
Rejestracja: 29 lis 2007, 18:32
Lokalizacja: sanok

[B3 '90r] Problem ze światłami.

Post autor: nomi_ice » 29 lis 2007, 19:59

Witam

Mam oto taki problem...Nie dzialaja mi swiatla a mianowicie swieca bardzo"ciemno" tzn tak jak by prad im nie dochodzil..nie da sie wlaczyc dlugich swiatel tzn. po ich wlaczeniu calos tak jakby przygasaja... jak by pradu brakowalo... juz sam zglupialem co jest i czemu tak jest..swiatla mijania swieca w miare normalnie (drazek kierunkowskazu mam do siebie) a przelaczajac go w strone deski rozdzielczej przygasaja..swieca ciemniej i czasami slychac taki sygnal jak przy wlaczaniu swiatel...


Panowie pomozcie bo bez swiatel teraz ani rusz..czy to wina masy??? czy czego?? w ksiazce audi80 za wiele nie znalazlem.. rozbieralem juz przelaczniki ale wygladaja na sprawne....

drazek do siebie to mijania do deski rozdzielczej macie dlugie?? swiatla??bo mam wrazenie ze cos jest pomieszane...
Ostatnio zmieniony 29 lis 2007, 21:51 przez nomi_ice, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
meno8877
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 52
Rejestracja: 28 lis 2007, 14:15
Lokalizacja: ciechanów

Post autor: meno8877 » 29 lis 2007, 20:52

cholera popraw bledy bo nic niekumam
LOS VATOS LOCOS dla ciebie dziubek i audiczki

assai
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 340
Rejestracja: 15 maja 2007, 12:00

Post autor: assai » 29 lis 2007, 23:08

W/g twojego opisu i mojego doświadczenia z praktyki-uszkodzony jest włącznik przy kierownicy.Aby to sprawdzić należy wypiąć kostkę od świateł z lewej strony i zmostkować czerwony-zasilanie z białym/czarny pasek-powinny świecić długie.Raz miałem taki przypadek ,że upalona była kostka przy żarówce,ale najczęściej pomaga rozebranie i czyszczenie włącznika.Skoro masz książkę jest tam schemat,próbówka w dłoń i po kolei włącznik bezpieczniki,lampa-prostszego układu nie ma do roboty.
AUDI i wszystko jasne

Awatar użytkownika
bandzior
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 189
Rejestracja: 11 gru 2006, 12:49
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: bandzior » 30 lis 2007, 08:17

Masa masa masa - od tego zacznij
Audi to Audi

nomi_ice
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 19
Rejestracja: 29 lis 2007, 18:32
Lokalizacja: sanok

Post autor: nomi_ice » 30 lis 2007, 12:01

assai pisze:W/g twojego opisu i mojego doświadczenia z praktyki-uszkodzony jest włącznik przy kierownicy.Aby to sprawdzić należy wypiąć kostkę od świateł z lewej strony i zmostkować czerwony-zasilanie z białym/czarny pasek-powinny świecić długie.Raz miałem taki przypadek ,że upalona była kostka przy żarówce,ale najczęściej pomaga rozebranie i czyszczenie włącznika.Skoro masz książkę jest tam schemat,próbówka w dłoń i po kolei włącznik bezpieczniki,lampa-prostszego układu nie ma do roboty.
ok sprobuje ale w ksiazce schemtau nie mam akurat 0mozesz tutaj wrzucic???


a tak ogolnie to dlugie sie wlaczaja tylko zolkna tak jak by pradu brakowalo

assai
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 340
Rejestracja: 15 maja 2007, 12:00

Post autor: assai » 02 gru 2007, 18:12

W książce jest schemat,ale zrób tak-zmostkuj te przewody o których napisałem-przy włączniku.Jak nie pomoże,podaj dodatkową masę na żarówkę-kolor brązowy-tylko solidnie przykręć np. do alternatora-tam jest ta prowadnica do regulacji i da się włożyć jakąś śrubę.Jak to nic nie da podaj plusa z instalacji-dostępny z tyłu alternatora bezpośrednio na żarówkę,w końcu dojdziesz czego brakuje.Inna metoda-mierzenie spadku napięcia od włacznika do włókna żarówki,miernik dwa krokodylki i 2m przewodu luzem.
AUDI i wszystko jasne

ODPOWIEDZ

Wróć do „Oświetlenie wewnętrzne i zewnętrzne”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga