Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4 2.8 AAH] Uszczelki pod głowicą a branie oleju

Wszystko co tyczy się silników V6
ODPOWIEDZ
viper370
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 198
Rejestracja: 21 paź 2009, 16:41

[B4 2.8 AAH] Uszczelki pod głowicą a branie oleju

Post autor: viper370 » 24 kwie 2014, 12:38

Witam

Mam do wymiany uszczelki pod głowicami, cieknie mi olej z tyłu głowic i już zaczyna też z boku lecieć.
Moje pytanie: Czy możliwe żeby olej wpadał do komory spalania przez uszczelkę ?
Może głupie pytanie, ale wolę się dowiedzieć. Domyślam się że gdyby tak było to by olej był w płynie a płyn jest czysty...
Ale proszę was o opinię na ten temat bo auto przy wysokich obrotach pali olej i śmierdzi, ale też jest mokry od tyłu więc dość dużo traci oleju przy wyższych obrotach.
Nie, nie spada ten olej na kolektory itd co by mogło powodować smród bo akurat olej spalony w komorze a na wydechu różni się smrodem :) poza tym definitywnie kopci.
Zdejmowałem też cały kolektor dolotowy by zobaczyć zawory i były czyściutkie więc chyba olej nie spływa po zaworach :( zresztą rano dymka nie puszcza.

Awatar użytkownika
dzikx
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1035
Rejestracja: 24 lis 2011, 21:49
Imię: Jurek
Model: Audi 90 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 1.6 ADA+lpg
Lokalizacja: pomorze

Post autor: dzikx » 24 kwie 2014, 15:56

ale po rozgrzaniu daje na niebiesko tak ? możliwe że to pierścienie jak i tuleje, i w pewnym stopniu mogą też być gumki zaworowe. Raczej nie ma możliwości by przez uszczelkę szło na cylindry

Piotrekłdz
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 102
Rejestracja: 26 cze 2013, 14:37

Post autor: Piotrekłdz » 25 kwie 2014, 17:13

ale masz uszczelki głowic do wymiany bo Ci cieknie z nich olej? O.o raczej szukał bym gdzie indziej wycieku, zadko się zdaża żeby ciekł z pod głowicy... Czasem przy metalowych uszczelkach bez uszczelniacza i po planowaniu gruba gramaturą może isę lekko sączyć ale przy zwykłych uszczelkach jest to raczej niemożliwe...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki V6”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga