Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B3 1.8 JN] Alufelgi 15/16. Opony.

ODPOWIEDZ
high_five
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 12
Rejestracja: 26 kwie 2014, 12:42

[B3 1.8 JN] Alufelgi 15/16. Opony.

Post autor: high_five » 29 kwie 2014, 23:36

Cześć,

rozglądam się za alufelgami do mojego Audi 80 B3 w sedanie. Przeczytałem trochę i zastanwiam się czy włożyć jakieś 16" czy jednak bezpieczniej będzie 15" (chodzi o ocieranie nadokli, itp.). O 17" nawet nie myślę, bo narazie nie zmieniam zawieszenia, a czytałem, że przy codziennym użytkowaniu raczej gwint byłby potrzebny. Nie wiem też jakie opony (rozmiar) będą najlepsze.

Jeśli chodzi o felgi 16", to na oku mam m.in. te wystawione na sprzedaż przez kolegę rysiu_89: https://audi80.pl/sprzedam-s-felgi-b ... t88589.htm
Wydaje się, że na srebrnym B3 jako tako by się prezentowały :-P

Jeśli chodzi o opony do felg 16" to czytałem, że najlepiej by było wsadzić 205/50 R16, że niby przy innych licznik może przekłamywać ( https://audi80.pl/b3-all-felgi-16-tk ... .htm#20798 ).

Pytanie czy zawieszenie jakoś strasznie "dostaje" przy takich 16". Jakie drogi u nas są każdy widzi, choć w mojej okolicy tragedii nie ma, zresztą staram się jakoś omijać dziury, itp., w miarę możliwości.

A jeśli nie 16", to 15" - jakie opony? 195/50 R15?

Poza tym, ktoś wie może co to za felgi? Nie wygląda to źle.

Obrazek

Awatar użytkownika
szaakaal
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 870
Rejestracja: 18 cze 2012, 09:35
Lokalizacja: Bytom/Śląskie

Post autor: szaakaal » 07 maja 2014, 12:27

Śmiało możesz pchać 16''
a jak sie boisz o ocieranie o nadkola to załóż na te 16'' węższe paputki żeby wyszedł lekki naciąg...
czy zawieszenie jakoś strasznie "dostaje" przy takich 16".
o to bym sie nie martwił

high_five
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 12
Rejestracja: 26 kwie 2014, 12:42

Post autor: high_five » 07 maja 2014, 17:10

O, ktoś się odezwał :-) Dzięki. Zatem jeśli trafią się jakieś 16", to będę brał pod uwagę. No i chyba będę też patrzył na rozstaw 4x100, oprócz standardowego 4x108.

Co by nie było, niełatwo jest podjąć jakąś decyzję, bo większość ciekawych felg jest dosyć daleko ode mnie, a na odległość nie sprawdzę w zakładzie oponiarskim czy są proste, no i jak wyglądają na aucie.

Awatar użytkownika
szaakaal
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 870
Rejestracja: 18 cze 2012, 09:35
Lokalizacja: Bytom/Śląskie

Post autor: szaakaal » 10 maja 2014, 12:40

niełatwo jest podjąć jakąś decyzję, bo większość ciekawych felg jest dosyć daleko ode mnie, a na odległość nie sprawdzę w zakładzie oponiarskim czy są proste, no i jak wyglądają na aucie.
takim sposobem i z takim podejsciem zejdzie Ci do Bożego Narodzenia z tymi alusami... jak upatrzysz felgi i masz zamiar odebrac je osobiscie to sprawdz je ze sprzedającym w byle jakim punkcie wulkanizacji w jego okolicy...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Koła i felgi”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga