Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4 1.9 1Z] [B4 ALL] ściągacz do tulei tylnej belki

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Born2lie
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 69
Rejestracja: 20 kwie 2013, 16:57
Lokalizacja: Puławy

[B4 1.9 1Z] [B4 ALL] ściągacz do tulei tylnej belki

Post autor: Born2lie » 18 lut 2014, 23:57

Wiem że tematów o tulejach tylnej belki było już milion, ale po dość długim szukaniu nie znalazłem bardzo istotnej instrukcji, jakie wymiary ma ściągacz. Wielu użytkowników pisało że sami sobie taki zrobili.

Jeżeli ktoś ma chwilę to prosił bym żeby zmierzył swój ściągacz, wzdłuż i wszerz i napisał w odpowiedzi, żeby każdy mógł sobie w domowym zaciszu coś takiego ulepić ;)
Jest:
Toyota Hilux 08r. 2,5 D4D

antoni
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 698
Rejestracja: 30 gru 2007, 13:31

Post autor: antoni » 19 lut 2014, 01:15

Wiem, że w B-3 jest inaczej niż w B-4, ale tak dla zobrazowania o co tam chodzi wrzucę Tobie kilka fotek.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Jeśli chodzi o długość tulejki wypychającej, to nie jest aż tak istotna. Ważne żeby na tyle weszła w ucho ( otwór) wahacza i dostatecznie wypchnęła uszkodzony 9 wybity ) element.

Ważna jest średnica. Ma być o ok. pół milimetra mniejsza od zewnętrznego wymiaru tulejki- tej ze sklepu. Natomiast tuleja blokująca ( zapierająca ), ma być o ok. pół milimetr WIĘKSZA pd tej ze sklepu.
Ja dla ułatwienia dotoczyłem sobie dwie pary tulejek. Krótkie na początek operacji, bo lżej toto ustawić i rozpocząć ściskanie, a dłuższe, jak już zaczęło iść.
Podobno śruba ściągająca musi być do B-4 ( 1 Z ) dużo dłuższa i że trudno ją kupić. Trzeba kąpinować dorabianie z twardego pręta fi-12 .
No i podkłdki muszą być masywne żeby się nie poddawały .

[ Dodano: 2014-02-19, 01:27 ]
Pomyłka. Wrzuciłem dwie jednakowe fotki. Dodaję najważniejszą - z wymiarami.


Obrazek

Awatar użytkownika
Born2lie
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 69
Rejestracja: 20 kwie 2013, 16:57
Lokalizacja: Puławy

Post autor: Born2lie » 28 lut 2014, 22:52

Ściągacz który zlepiłem nie zadziałał, śruba 8.8 urwała się, tak samo pręt gwintowany.
Tłuczenie młotem też nie dawało rezultatów.
Zastosowałem inny sposób:
Najpierw żyłką do szyb przepiłowałem gumę w tulei w 3 miejscach, wyciągnąłem środkową tulejkę metalową, następnie tuleję od strony wewnętrznej naciąłem szlifierką w czterech miejscach i zagiąłem młotem do środka, na etapie zaginania tuleja ustąpiła, tak samo po drugiej stronie.
Nowe tuleje uprzednio włożone do zamrażalnika zostały zamontowane w belce w ten oto sposób ;
Obrazek
Razem 6h pracy
Jest:
Toyota Hilux 08r. 2,5 D4D

arek żet
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 78
Rejestracja: 26 sie 2013, 09:06
Lokalizacja: JASŁO

tuleja tylnej belki

Post autor: arek żet » 16 maja 2014, 12:50

witam nie wiem juz w końcu jakie masz to auto b3 czy b4,jesli chodzi o b4 to sprawa jest banalnie prosta ost to robilem pod domem bez kanału i sciagacza.Mosisz boszką odciać zewnętrzna czesc tuleji która wystaje z belki wybić gumę stara wlozyć brzeszczot razem z piłką w otwór nadciać starą tuleje w dwoch miejscach tak zeby przeciecie do blachy belki doszko i wybic stra.Potem wyczyscić pamierem wewnatrz i nasmarowac smarem tuleje nowa i otwór,Mlot 3kg i wbijasz nową i po temacie.p.s.nalezy odkręcic wcześniej amor od dołu i 4 śruby mocujące uchcyt trzymajacy belke do nadwozia robota na 1.5h i dwa piwa:)
RZYHU

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenie tylne”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga