Sklep Ipart
Sklep
Sklep Bestdrive
felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4 2.0 ABT] Paląca się kontrolka oleju oraz cykanie silnika

Wszystko co tyczy się silników rzędowych czterocylindrowych.
Audi 80 Polska
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 7334
Rejestracja: 25 sty 2007, 08:37
Imię: Andrzej Cz
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Audi 80 Polska » 06 sie 2014, 17:13

paweldzwo pisze:Kupić może nową pompę?
Można tylko do wyboru jest tani zamiennik gównianej firmy za małe pieniądze: http://archi.inosak.org/imgdb/item4457408866_1.html

Firmy Febi kosztuje coś około 360zł (patrząc na intercars). http://e-katalog.intercars.com.pl/#/eka ... 203020000/

Choć wsadziłem do swojego AEBa pompą toprana i jakoś działa: audi80.pl/viewtopic.php?p=930140

paweldzwo
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 13
Rejestracja: 07 mar 2013, 11:32

Post autor: paweldzwo » 27 sie 2014, 21:24

Założyłem nową pompę oleju, dwa dni było dobrze, dziś rano odpaliłem wszystko ok, po chwili zgasiłem odpaliłem ponownie i z powrotem kontrolka smarowania się zapaliła, po prostu ręce mi opadły... Ma ktoś może jeszcze jakiś pomysł co może być przyczyną?

Online
Awatar użytkownika
Leo
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3873
Rejestracja: 06 mar 2008, 01:05
Imię: Adam
Model: Inny
Nadwozie: Coupe quattro
Silnik: 2,2 3B
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Leo » 27 sie 2014, 21:42

czy przy wymianie pompy oleju wymieniłeś też olej i filtry ?

Audi 80 Polska
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 7334
Rejestracja: 25 sty 2007, 08:37
Imię: Andrzej Cz
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Audi 80 Polska » 27 sie 2014, 23:05

Zobacz czy aparat zapłonowy masz dobrze wsadzony. Niedawno był temat gdzie inny użytkownik forum miał podobny problem. A okazało się że mechanik źle wsadził aparat zapłonowy. Tak go w wsadził, że aparat się kręcił dobrze i silnik pracował ale był za płytko i nie przekazywał napędu do pompy oleju.

adamix98
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 143
Rejestracja: 24 mar 2013, 14:33
Lokalizacja: Sztutowo

Post autor: adamix98 » 16 wrz 2014, 11:23

Tak to jest jak się jeździ na 15w40 + niski stan oleju. Jak kupiłem swoją audi abt miałem podobnie jak kolega. Zrobiłem płukanie + olej 5w40 shell helix i spokój. ;) pamiętAj że tam wchodzi ok 3.5l

szwagro373
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4
Rejestracja: 13 wrz 2014, 14:44

Post autor: szwagro373 » 16 wrz 2014, 17:33

gosc ma problem z cisnieniem a ty mu proponujesz jeszcze rzadszy olej???

Audi 80 Polska
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 7334
Rejestracja: 25 sty 2007, 08:37
Imię: Andrzej Cz
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Audi 80 Polska » 16 wrz 2014, 18:13

Można jeszcze zalać 10W50 albo nawet 10W60 tylk taki olej trochę kosztuje jest jeszcze alternatywa typu moto doktor.

adamix98
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 143
Rejestracja: 24 mar 2013, 14:33
Lokalizacja: Sztutowo

Post autor: adamix98 » 17 wrz 2014, 16:13

Dokładnie tak wiem co mówię ;) mam zegary do oleju i po tym zabiegu wszystko do normy wróciło. Nawet możesz sprawdzić jaki się olej leje do audi abt. MINERALNY TO BŁOTO I SYF. Co do plukanki tylko MOTUL

[ Dodano: 2014-09-17, 16:17 ]
P.s nikogo nie zmuszam do sprawdzania itp. Ja zrobilem mam przejechanie ponad 10tys. I wiele osob mi zazdrości tak audi Cicho pracuje. Każdy ma własny rozum więc niech go używa ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki czterocylindrowe”


opony samochodowe opony samochodowe opony samochodowe
części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl