Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4 1.9 TDI 1Z] Piski z pompy ABS?

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ivanezzz
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 47
Rejestracja: 21 sty 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa

[B4 1.9 TDI 1Z] Piski z pompy ABS?

Post autor: Ivanezzz » 09 paź 2014, 20:26

Witam serdecznie.
Mam taki problem, poradźcie, praktycznie odkąd mam to auto mam taki problem z hamulcami. przy małych prędkościach, zarówno przy ruszaniu i przy hamowaniu słyszę taki delikatny pisk,. oczywiście nie są to ani klocki ani tarcze, bo te już wymieniłem. Było podejrzenie, że jest to czujnik abs, ale ten też wymieniłem i nic. Na bank ma to coś wspólnego z ABS, bo dodatkowo przy małych prędkościach mi się włącza całkiem bez sensu. terkocze nawet na suchym. i w dodatku piszczy. Ponadto co jakiś czas, ale bez reguły kompletnie zapala mi się kontrolka ABS i wtedy hamulce działają tak jak powinny, nic nie piszczy i nie terkocze pod pedałem bez sensu. Poradźcie co to może być, obstawiam pompę ABSu ale może mnie upewnicie, ew. poradźcie czy można go wyłączyć, wyjąć jakiś bezpiecznik czy coś, bo jazda w zimę z czymś takim to same nerwy, to już wolę bez ABSu jak za starych czasów :)
dzięki

Awatar użytkownika
Jarewa
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 8390
Rejestracja: 01 kwie 2010, 21:24
Imię: Jarek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABT
Lokalizacja: Głogów

Post autor: Jarewa » 09 paź 2014, 20:42

Sprawdz pierścienie ABS-u czy któryś nie pęknięty czy może brak ząbka a może nie ta ilość.

Awatar użytkownika
Ivanezzz
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 47
Rejestracja: 21 sty 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ivanezzz » 09 paź 2014, 22:06

a co rozumiesz kolego przez "nie ta ilość"? jakoś na oko to można sprawdzić?

Awatar użytkownika
Jarewa
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 8390
Rejestracja: 01 kwie 2010, 21:24
Imię: Jarek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABT
Lokalizacja: Głogów

Post autor: Jarewa » 09 paź 2014, 22:17

Ivanezzz pisze:bo dodatkowo przy małych prędkościach mi się włącza całkiem bez sensu. terkocze nawet na suchym. i w dodatku piszczy
Takie działanie świadczy że sterownik wykrywa poślizg, wiec masz dwa powody pęknięty pierścień ABS i wykrywa tą przerwę co przeważnie tak jest wystarczy na pierścieniu mm przerwy. Lub ilość ząbków też taki powód będzie jeżeli były wymieniane przegubu itp. wystarczy że jedno koło ma ząbek mniej ale to teoria praktyka pokazuje raczej ku pękniętemu pierścieniowi.

Awatar użytkownika
Ivanezzz
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 47
Rejestracja: 21 sty 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ivanezzz » 09 paź 2014, 22:57

Dzięki za odpowiedź. wydawało mi się, że sprawdzali, ale pewnie nie. kurcze to byłby numer, gdybym się z tym męczył, a rozwiązaniem byłaby część za parędziesiąt złotych...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Hamulce tarczowe, bębnowe.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga