Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[80 b4] Montaż ABSu, czy da sie założyć ???

Awatar użytkownika
bialas1
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 188
Rejestracja: 01 kwie 2011, 17:03
Lokalizacja: Lublin

Post autor: bialas1 » 22 gru 2013, 15:33

Chłopaki odświeże trochę temat. Jest sens zakładania ABS do B4? Z tyłu mam tacze.
W tym okresie który teraz jest czyli czasami śliska nawierzchnia po naciśnięciu mocniejszym hamulca przednie koła szybko się blokują i jadę na nawierzchni i droga hamowania znacznie się wydłuża. Cena na alledrogo do ABS (pompa, czujniki itd.) nie jest jakaś kosmiczna.
:arrow: Pomogę ogarnąć ABK.
:arrow: Diagnostyka VAG.
:arrow: Ustawianie zapłonu w ABK.

Awatar użytkownika
Gr3g
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 8
Rejestracja: 12 kwie 2013, 22:54
Lokalizacja: Człuchów

Post autor: Gr3g » 27 gru 2013, 17:28

bialas1 pisze:Chłopaki odświeże trochę temat. Jest sens zakładania ABS do B4? Z tyłu mam tacze.
W tym okresie który teraz jest czyli czasami śliska nawierzchnia po naciśnięciu mocniejszym hamulca przednie koła szybko się blokują i jadę na nawierzchni i droga hamowania znacznie się wydłuża. Cena na alledrogo do ABS (pompa, czujniki itd.) nie jest jakaś kosmiczna.
Jeżeli byś się kolego zdecydował na montaż ABS to posiadam wszystko co potrzebne. Sprzedaję na części moją rozbitą B4 nawet też z ABK i właśnie zabieram się za demontaż ABSu - jak narazie wyciągnąłem komputer i odkręciłem przewody pod maską wszystko ori tak jak wyszło z fabyki. Jeżeli będziesz potrzebował to pisz na PW, wyślę fotki i się dogadamy :)

Awatar użytkownika
dzikx
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1026
Rejestracja: 24 lis 2011, 21:49
Imię: Jurek
Model: Audi 90 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 1.6 ADA+lpg
Lokalizacja: pomorze

Post autor: dzikx » 27 paź 2014, 20:27

odgrzeje temat i spytam jak udał się ten montaż ABS ? ja u siebie próbuje coś takiego zrobić i rady i spostrzeżenia były by mile widziane :mrgreen:

[ Dodano: 2014-08-01, 17:01 ]
Zamontowałem ABS u siebie w B4, pompa z instalacją ( z wyłącznikiem w konsoli ) z B3 i nawet działa na początku przy hamowaniu z włączonym ABS ściągało na lewo a z wyłączonym nie problem tkwił w przednim prawym czujniku. Teraz działa prawidłowo w B4 z B3. Jeśli ktoś chce informacje, zdjęcia to pisać.

Awatar użytkownika
Zukowaty
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 63
Rejestracja: 02 lut 2011, 16:25
Lokalizacja: Poznań/Łódź

Post autor: Zukowaty » 03 lis 2014, 10:46

Ja do swojej wkładam wszystko co się da :) Wiązkę od ABSu, kompa, przeguby i tył na tarcze już mam.
Tam nie ma nic skomplikowanego tylko trochę własnej roboty.
W aucie z 91 roku miałem zwrotnice już przystosowane pod czujniki.
dzikx, jak zamontowałeś pompę? Wycinałeś mocowanie z innej budy?

Awatar użytkownika
dzikx
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1026
Rejestracja: 24 lis 2011, 21:49
Imię: Jurek
Model: Audi 90 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 1.6 ADA+lpg
Lokalizacja: pomorze

Post autor: dzikx » 09 lis 2014, 19:15

wyciąłem mocowanie ale ja mam tam niżej parownik więc tak sobie po prostu leży na nim przypięta opaską trytką ( takie leniwe rozwiązanie )
kilka fot ( więcej w "mój złomek" ) Jak ładujesz z b3 do b3 to nie ma problemu, pytaniem jest który rocznik auta. Bo np 90r miewa z przodu piasty jak w b4 i przeguby założysz z koronkami ( grubymi ) z b4, a do tyłu piasty tak samo z b4 lub b3 po 90r bo koronka ABS jest duża a nie jak w starszych b3 drobna co szybko się brudzi i szybciej gnije.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

[ Dodano: 2014-11-09, 19:19 ]
koronka z b3 88r
Obrazek
Tylne zgniły. a układ działa normalnie na dużych koronkach z b4

ODPOWIEDZ

Wróć do „Systemy bezpieczeństwa Air bag i ABS”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga