Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4 2.0 ABK] Problem z kluczykiem, immo albo alarmem ?

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Sokol13
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 5
Rejestracja: 14 lis 2014, 17:36
Lokalizacja: Dolnośląskie

[B4 2.0 ABK] Problem z kluczykiem, immo albo alarmem ?

Post autor: Sokol13 » 14 lis 2014, 17:54

Cześć.
Jestem nowy na forum. Postanowiłem napisać na forum ponieważ potrzebuję pomocy z samochodem.
A więc: Mam zamiar kupić audi od ciotki, prawie za darmo lecz auto ma jedną usterkę. (Jest to 2.0 benzyna, 115koni) Auto dość długo stało pod blokiem i teraz w momencie próby odpalenia pojawia się problem. Gdy wkładam do stacyjki kluczyk i próbuję uruchomić samochód od razu po przekręceniu włącza się alarm i nie można go wyłączyć w żaden inny sposób oprócz odłączenia akumulatora. (Nie reaguje na naciskanie guzika na kluczyku.)
Najpierw myślałem, że to coś z akumulatorem, więc go wymieniłem, jest nówka ale problem występuje nadal.
Wydaje mi się, że to albo wina kluczyków albo immobilizera. Niestety posiadam tylko jeden zestaw kluczyków (ten niedziałający) i nic nie mogę zrobić. Dodatkowo auto stoi 50 km od mojej miejscowości i nie mogę go sprowadzić.
Kluczyki oddałem do znajomego mechanika, który stwierdził, że nie wysyłają one żadnego sygnału. (Bateria w kluczyku była wymieniana lecz dalej nic.)

Czy ktoś miał może podobny problem ? Lub może ktoś pomoże mi zdiagnozować co jest nie tak ? Czy muszę zakupić nowe kluczyki ? Jeśli tak to gdzie + to, że słyszałem, że trzeba je jakoś zakodować.
Proszę o pomoc!

Kilka zdjęć: Obrazek Obrazek Obrazek
Sokół

sokraal

Post autor: sokraal » 14 lis 2014, 18:10

Alarm seria czy dokładany? Raczej ciężko żeby alarm się zepsuł od stania bardziej bym stawiał na kluczyki

Awatar użytkownika
Sokol13
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 5
Rejestracja: 14 lis 2014, 17:36
Lokalizacja: Dolnośląskie

Post autor: Sokol13 » 14 lis 2014, 18:13

Alarm jest oryginalny.
Nieco poszperałem i wychodzi na to, że to kluczyki.
Teraz pytanie co muszę mieć i co zrobić żeby zaprogramować kluczyki i zakodować immo, żeby palił ?


Wiem, że będę potrzebował pilota i dorobionego grotu od kluczyka. Gdzie mogę kupić pilot, nie mogę znaleźć na allegro.
Coś jeszcze jest konieczne ? I problem będzie też z tym, że do auta mam 50 km, więc nie wiem za bardzo jak zakodować to immo...
Sokół

sokraal

Post autor: sokraal » 15 lis 2014, 18:24

Mogę jeszcze dorzucić pytanie czy przestrzegałeś kolejności klem akumulatora ponieważ takie objawy sugerują zablokowanie centralki alarmowej i to już jest na prawdę wielki ból żeby spróbować to obejść.

Awatar użytkownika
Sokol13
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 5
Rejestracja: 14 lis 2014, 17:36
Lokalizacja: Dolnośląskie

Post autor: Sokol13 » 15 lis 2014, 18:56

sokraal

Dzięki za interesowanie, autko udało się zrobić. Pojechałem tam z mechanikiem i wyciąłem immo z alarmem. Była też wada kluczyka, muszę kupić nowy wkład i będzie jeździć normalnie, póki co odpaliliśmy je kabelkami.

Dzięki, temat do zamknięcia.
Sokół

sokraal

Post autor: sokraal » 16 lis 2014, 16:23

No ja tak czułem że bez wycięcia alarmu nic nie zrobisz. W każdym razie dobrze że się udało ruszyć.

Awatar użytkownika
Sokol13
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 5
Rejestracja: 14 lis 2014, 17:36
Lokalizacja: Dolnośląskie

Post autor: Sokol13 » 17 lis 2014, 17:37

Mam jeszcze jedno pytanie.
Muszę wymienić wkład od stacyjki i w sklepie z wkładami kazali mi wyjąć z auta jakąś białą kostkę i ją przynieść, żeby można było wybrać odpowiedni wkład. Gdzie ją znajdę ? Pod kierownicą raczej nic takiego nie widzę.
Sokół

Awatar użytkownika
Multifonika
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 7334
Rejestracja: 25 sty 2007, 08:37
Imię: Motostacja
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Multifonika » 17 lis 2014, 18:03

Pewnie chodzi im o kostkę stacyjki?
Wygląda to tak: http://obrazki.elektroda.net/82_1233907575.jpg Od spodu widać bo jest zaraz za stacyjką ale i tak aby wyciągnąć trzeba wyjąć licznik bo od góry wykręca się śrubki które to trzymają.
Części samochodowe online - Motostacja

Awatar użytkownika
Sokol13
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 5
Rejestracja: 14 lis 2014, 17:36
Lokalizacja: Dolnośląskie

Post autor: Sokol13 » 17 lis 2014, 18:43

Dzięki.

[ Dodano: 2014-11-20, 19:21 ]
Sorry za spam ale jeszcze jedno pytanie:

Wymontowałem odpowiednią kostkę ? xD

Obrazek


Teraz w samochodowym raczej będę mógł już kupić odpowiedni wkład ?
Sokół

ODPOWIEDZ

Wróć do „Centralny zamek, alarm, immobilajzer.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga