Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4 1.9 1Z] jak zrobić moduł komfortu

ODPOWIEDZ
bobanas
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 8
Rejestracja: 17 sie 2014, 22:50
Lokalizacja: Miastko

[B4 1.9 1Z] jak zrobić moduł komfortu

Post autor: bobanas » 06 gru 2014, 20:40

Witam.
Z racji że w moim Zetorku zamontowałem głośniki w drzwiach to chce się pozbyć manualnych szyb i wstawić elektryczne, chodzi oczywiście o przednie drzwi. Z tym nie bede miał większego problemu ale problem zaczyna się bo kupiłem też moduł z pilotem do centralnego zamka i tam jest opcja domykania szyb, czyli po zamknięciu auta na jednym z kabli pojawia się masa na 20sek. Chciałbym ten bajer wykorzystać i stąd moje pytanie czy jak zrobie to na przekaźnikach i przy każdym zamykaniu samochodu szyby przez 20sek. bedą "pchane" do góry czy nic się nie upali? Czytałem coś, że do tego potrzebny jest moduł komfortu którego pewnie nie posiadam. W kablach lubię dłubać, więc proszę was o pomoc skąd dobrać urządzenie które by "wiedziało" że szyby są zamknięte i nie pchało ich na siłę przy każdym zamykaniu auta. Czekam na wasze podpowiedzi :-)

Awatar użytkownika
Multifonika
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 7334
Rejestracja: 25 sty 2007, 08:37
Imię: Motostacja
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Multifonika » 08 gru 2014, 16:32

Musisz sobie dokupić moduł domykania szyb. Można też zrobić podobnie jak w cabrio działa przycisk zamykania wszystkich szyb na raz. Taki przycisk ostatnio zrobiłem koledze w avancie.
Po prostu trzeba wstawić przekaźnik aby pomieniał masę przycisków na plus i wtedy szyby będą zamykane. Ale w takim układzie nie ma funkcji odcinania zasilania gdy szyba dojedzie do końca.

Albo kupić sobie coś takiego jak "Dwukanałowy sterownik szyb SSM-2": http://www.proxima.pl/oferta,9
Po podłączeniu do przycisków zmieni ich działanie tak jak funkcjonują szyby w nowszych autach. Po szybkim kliknięciu przycisku szyba automatycznie otworzy się albo zamknie do końca a przy przytrzymaniu będzie jechać tylko gdy przycisk będzie trzymany.
Części samochodowe online - Motostacja

ODPOWIEDZ

Wróć do „Lusterka, szyby, szyberdach.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga