Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4] wymiana zawieszenia - kompletowanie części

ODPOWIEDZ
doooku
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4
Rejestracja: 30 gru 2012, 20:30

[B4] wymiana zawieszenia - kompletowanie części

Post autor: doooku » 24 sty 2015, 23:37

Witam,

Na przeglądzie wyszło że pora wymienić amortyzatory w 80tce i do tego już słychać porządne pukanie w przednim zawieszeniu. Żeby się nie rozdrabniać postanowiłem wymienić całe zawieszenie. Przygotowałem sobie listę elementów zawieszenia podlegających zużyciu.
lista części

1. Czy lista jest kompletna, czy może przegapiłem jakieś gumy itp ?
2. Czy warto przyoszczędzić parę złotych na MOOGa czy wszędzie gdzie się da brać części lamfordera ?

Uprzedzając dalsze pytania.
PS1. Części chce skompletować sam bo mam zacną zniżkę w InterCarsie
PS2. Wyższą wartość ma dla mnie trwałość auta niż pieniądzie
PS3. Przegub też idzie do wymiany, bo ok 2 tys km temu pękła osłona i przegub pewnie dostał już w kość, druga osłona idzie do wymiany prewencyjnie
PS4. Chcę kupić amartyzatory gazowe ale jest problem z ich dostępnością. Dlatego w excelu są wymienone zarówno amorki gazowe jak i olejowe

Awatar użytkownika
Jarek3601
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 269
Rejestracja: 25 gru 2008, 12:18
Lokalizacja: Łomża

Post autor: Jarek3601 » 25 sty 2015, 07:37

Do tej listy dodałbym nakrętki łożyska amortyzatora (tzw. tuleje gwintowane), a poza tym jest kompletna.

Sam jeżdżę na olejowych amorkach Kayaba już ponad dwa lata i wszystko pięknie się sprawuje, auto nie jest ani za miękkie ani za twarde.

Gumy stabilizatora wymienić jak najbardziej bo kosztują grosze.

Jeśli chodzi o części lemfordera to moje tuleje wahaczy mają już prawie 5 lat i dalej nie wykazują większych oznak zużycia więc to też o czymś świadczy.

termostaty z kolei to loteria, teraz nawet Wahlery mogą szaleć, trzymają góra rok i znowu kwiatki w postaci niedogrzanego silnika. według moich obserwacji Vernet ma zaniżoną temperaturę otwarcia mniej więcej do 81-83 stopnia.
Termostat ori Bher pewnie załatwił by sprawę raz na zawsze.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga