Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4 1.9 1Z] Bład po czyszczeniu nastawnika

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kamsta
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 664
Rejestracja: 25 sty 2013, 11:05
Lokalizacja: Chorzów

[B4 1.9 1Z] Bład po czyszczeniu nastawnika

Post autor: kamsta » 29 sty 2015, 15:18

Witam
Mam problem z moim autem audi 1,9 tdi na pierburgu.
Ostatnio czyściłem nastawnik bo był zabrudzony. Po wszystkim złożyłem i ustawiłem ale auto nie odpaliło. Po wnikliwej diagnozie stwierdziłem że ramię czujnika RSW nie wykonuje swojego wychylenia po zapłonie. Ponownie rozebrałem nastawnik i wszystko sprawdziłem. Nic to nie dało. Dopiero przesunięcie całego elektromagnesu bliżej jednej krawędzi wirnika spowodowało jego wychylenie po przekręceniu stacyjki. Auto odpaliło bez problemu. Czujnik RSW ustawiony na 0.740 v a dawka na 4mg. Dodam też że mam sterownik 16 bit od kolegi kostrza ze najsłabszym programem po wtryski 210. Tak więc po wszystkim wyskakuje błąd i nie da się go usunąć
01268 - Quantity Adjuster (N146)
18 - 10 - Upper Limit - Intermittent
Po zdjęciu pokrywki z nastawnika zauważyłem dziwną pracę czujnika RSW po zapłonie. Mianowicie wychyla się on do górnej pozycji po czym opada do połowy i tam się na chwile zatrzymuje. W tym czasie słychać jak pracuje cewka nastawnika. Po chwili nastawnik wraca w pierwotne położenie. Jakby któryś z kolegów napisał jak pomierzyć cewke i płytkę nastawnika to byłbym wdzięczny.
Pozdrawiam
1z, komp 16 bit made by kostrz, wtryski 0,210, egr out, kat out, wolna odma, skrzynia een. Co dalej czas pokaże.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pompy wtryskowe i wtryskiwacze”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga