Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ 80 B4 1,9 TD AAZ] Wyciek z pompy paliwowej

ODPOWIEDZ
Grzesiek 21
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 12
Rejestracja: 08 sty 2007, 20:44

[ 80 B4 1,9 TD AAZ] Wyciek z pompy paliwowej

Post autor: Grzesiek 21 » 22 sty 2007, 21:24

Czesc mam problem z moją 80 niedawno zobaczyłem olej na silniku koło pompy paliwowej myslałem ze poszła mi uszczelak pod głowicą ale nie okazało sie ze ten olej jest z pompy paliwowej . Wywaliło go przez zaworek który znajduje sie z tyłu pompy paliwowej. Nie wiem czego ten wyciek sie zrobił czy to cos powaznego. Dzienki za odpowiedz

Tomek
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 59
Rejestracja: 14 sty 2007, 11:52
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Tomek » 22 sty 2007, 21:59

Cześć

A nie cieknie ci paliwo z ośki która steruje obrotami tzn. tej do której idzie linka gazu?
W głowiczce z pompy wtryskowej jest tulejka w której chodzi ta ośka i tam może cieknąć, ta tulejka z czasem lubi się wyrabiać.
Z pompy wtryskowej może cieknąć tylko paliwo czyli ON innego oleju tam nie ma.
Pozdrawiam Tomek

venciarz
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1
Rejestracja: 13 maja 2010, 22:28

Post autor: venciarz » 06 gru 2010, 19:56

panowie, mi cieknie z zaworka odpowietrzajacego pompy wtryskowej aaz , kupilem boost pina i zalozylem go ,przekrecilem go na maxa i po okolo pol roku z zaworka ropka mi sie leje , dodam ze pod membrana jest sporo paliwa, czy jest tam jakis oring albo cos innego

MUNIOR
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6165
Rejestracja: 16 lip 2007, 23:38
Imię: Mariusz
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 1.9 1Z
Lokalizacja: Lubelskie

Post autor: MUNIOR » 06 gru 2010, 20:43

Grzesiek 21 pisze:Czesc mam problem z moją 80 niedawno zobaczyłem olej na silniku koło pompy paliwowej myslałem ze poszła mi uszczelak pod głowicą ale nie okazało sie ze ten olej jest z pompy paliwowej . Wywaliło go przez zaworek który znajduje sie z tyłu pompy paliwowej. Nie wiem czego ten wyciek sie zrobił czy to cos powaznego.
Masz to samo co kolega
venciarz pisze:mi cieknie z zaworka odpowietrzajacego pompy wtryskowej aaz , kupilem boost pina i zalozylem go ,przekrecilem go na maxa i po okolo pol roku z zaworka ropka mi sie leje , dodam ze pod membrana jest sporo paliwa, czy jest tam jakis oring albo cos innego
Czyli oring rysika po którym przesówa się boost pin ,trzeba zwalić górę pompy,żeby to zrobić .Robota niby łatwa ,ale trzeba się pilnować ,jak ktoś nie czuje się na siłach ,nie radzę się za to brać
Forum A6Klub i Audi80 oraz Motostacja i Multifonika

Awatar użytkownika
Vision
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 992
Rejestracja: 18 kwie 2007, 05:41
Lokalizacja: warszawa

Post autor: Vision » 06 gru 2010, 20:46

uszczelnianie i modyfikacje pomp D/TD/TDI /?,
regulacja / czyszczenie / wymiana/rozrząd /wtryski itd, pomiar ciśnienia tłoki /oleju , vag

Awatar użytkownika
andi77
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2114
Rejestracja: 03 lip 2010, 16:35
Lokalizacja: Lubelskie (LWL)

Post autor: andi77 » 17 sty 2011, 18:57

Mam ten sam problem... jak niunia dostanie po zaworach, to leje się z odpowietrznika. Niby wiem jak usunąć usterkę, ale zawsze brak czasu :lol:

adriangit
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6
Rejestracja: 24 sty 2015, 22:43

Post autor: adriangit » 29 sty 2015, 22:45

Witam, podłącze się do tematu gdyż mam indentyko problem a mianowicie najpierw zauważyłem wyciek z zaworka z grzybkiem, po jego wymianie oraz wymianie membrany z górnej kopuły leje dalej może troszkę mniej ale leje.Po przeczytaniu informacji o tzw. "rysiku" poszedłem dalej a mianowicie zdemontowałem głowiczkę żeby sie do niego dostać i tu natrafiłem na duży problem a mianowicie ów RYSIK zabezpiecza ośka z blaszką w środku głowiczki ale ośki nie można wybić gdyż zabezpieczona jest po obu stronach śrutami więc teraz nie wiem co mam zrobić? Proszę o poradę w tej sprawie gdyż auto rozebrane stoi w garażu:) pozdrawiam

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pompy wtryskowe i wtryskiwacze”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga