Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4 2.0 ABT] Centralny zamek działa cały czas

ODPOWIEDZ
Viktor
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6
Rejestracja: 08 sty 2015, 16:03

[B4 2.0 ABT] Centralny zamek działa cały czas

Post autor: Viktor » 08 sty 2015, 20:00

Kupiłem na złomie pompke do centralnego zamka (gdyż okazało sie że została zdemontowana). Po podłączeniu pompka pracuje cały czas, zamyka drzwi i nie wyłącza sie, są przy niej wejścia na 3 kostki a w samochodzie tylko 2. Moje pytanie czy problemem może być zła pompka czy to raczej coś z instalacją ?
B + LPG

Awatar użytkownika
paw1131
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 405
Rejestracja: 09 maja 2011, 12:45
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: paw1131 » 02 lut 2015, 19:30

Jeśli numer zainstalowanej pompki nie jest taki sam jak elementu instalowanego przez fabrykę, mogą występować niezgodności. Jaki jest numer pompki, którą zainstalowałeś?

Viktor
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6
Rejestracja: 08 sty 2015, 16:03

Post autor: Viktor » 02 lut 2015, 19:39

Spoko mam już inną pompke na 2 kostki i działa.
Mam jeszcze jedno pytanie znalazłem linke za licznikiem nie jest ona podpięta nigdzie nie wiem do czegło służy. Dodaje załącznik.
B + LPG

Awatar użytkownika
Jarewa
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 8387
Rejestracja: 01 kwie 2010, 21:24
Imię: Jarek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABT
Lokalizacja: Głogów

Post autor: Jarewa » 02 lut 2015, 19:43

Linka od klapek nagrzewnicy co musi nie działać któraś regulacja.

Viktor
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6
Rejestracja: 08 sty 2015, 16:03

Post autor: Viktor » 02 lut 2015, 19:46

Moja 80 jest bardzo zniszczona, tam mało co działa, nie mam regulacji temperatury tylko ciepło - zimno, a nagrzewnica też jest zepsuta jak mam włączone ciepłe powietrze to mi szyby parują, czujnik od drzwi działa tylko od kierowcy, nie działa mi jeszcze jedna szyba z tyłu a centralny prawie zrobiłem potrzebuje tylko ten siłownik do drzwi bo od kierowcy nie dało sie zamykać.
B + LPG

Awatar użytkownika
paw1131
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 405
Rejestracja: 09 maja 2011, 12:45
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: paw1131 » 02 lut 2015, 21:17

Viktor pisze:Moja 80 jest bardzo zniszczona, tam mało co działa
Trzeba usunąć usterki, a audi 80 odpłaci się swoją niezawodnością.
Viktor pisze:nie mam regulacji temperatury tylko ciepło - zimno, a nagrzewnica też jest zepsuta jak mam włączone ciepłe powietrze to mi szyby parują
Linka na zdjęciu odpowiada za sterowanie główną klapą regulującą temperaturę. Żeby to naprawić, musisz spróbować podłączyć linkę. Jeśli nie ma miejsca, to zdejmiesz deskę rozdzielczą i wykonasz naprawy.

Przy okazji zdjęcia deski rozdzielczej, wymień nagrzewnicę na nową Febi i zregeneruj wszystkie klapy.
Viktor pisze:czujnik od drzwi działa tylko od kierowcy
Czujnik wymienia się bardzo prosto. Odkręcasz jedną śrubę i wymieniasz na sprawny.
Viktor pisze:centralny prawie zrobiłem potrzebuje tylko ten siłownik do drzwi bo od kierowcy nie dało sie zamykać.
Zakup siłownik master i po kłopocie. Zdjęcie boczku jest bardzo poste.

Na zdjęciu jest widoczne miejsce podłączenia czerwonej linki do klapy.

Viktor
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6
Rejestracja: 08 sty 2015, 16:03

Post autor: Viktor » 02 lut 2015, 21:40

Czujniki próbowałem (tył) na krótko podpiąć jednak nie działa drugiego kabla od pasażera z przodu nie ma, pompki od centralnego w ogóle nie było, światełko w bagażniku nie działało, podświetlanie niektórych elementów nie działa, przełączniki od szyb raz są podświetlane raz nie, przełącznik od szyby i blokada nie działa (jedna szyba w dalszym ciągu nie chce współpracować), aby ustawić jakie powietrze ma lecieć ciepłe czy zimne musze otworzyć maske i na jakimś jeb... przełączniku z poloneza dopiero moge ustawić, lakier jest troche zniszczony, na tylnej klapie był superglue pod naklejkami (udało sie prawie cały usunąć lakierem do paznokci) światła od wstecznego nie działają bo automat przy skrzyni jest zepsuty skutkiem czego jest uszkodzenie zderzaka (cofałem po zmroku w nieoświetlonym miejscu), nagrzewnica jest zepsuta jak już wspominałem, płyn z chłodnicy wyciekał w 2 miejscach i nie mam pewności czy nie wycieka jeszcze w 3, wnętrze nie jest w jakimś dobrym stanie, kopułke już musiałem wymienić, samochud dostał kiedyś szczała w dupe i z przodu widać że też w coś przydzwonił kierunkowskaz (przód) i dwie tylne lampy były pęknięte, samochód przecieka (kleiłem już całą przednią szybe) a bagażnik dalej troszke kapie przy intensywnych opadach, abt jest bardzo słaby a na dodatek spalił mi ostatnio 17l i teraz jestem na (80) nią śmiertelnie obrażony.

[ Dodano: 2015-02-02, 21:46 ]
Zapomniałbym przy większej prędkości, najszybciej jechałem 140km/h więcej strach bo przy tej prędkości ledwo idzie ją utrzymać (pływa po całej drodze).
B + LPG

Awatar użytkownika
paw1131
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 405
Rejestracja: 09 maja 2011, 12:45
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: paw1131 » 02 lut 2015, 21:51

Kolego, ewidentnie ktoś nie dbał o Twoją audi. Jeśli miałbyś chęci, to powoli wszystko można naprawić, gdyż nie ma rzeczy niemożliwych. Zacznij od przywrócenia ogrzewania. Proponuję zdjęcie deski rozdzielczej i wymianę nagrzewnicy oraz regenerację wszystkich klap. Nie jest to trudne, a efekty będą cieszyć.

Masz 17l spalania na benzynie czy LPG?

Viktor
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6
Rejestracja: 08 sty 2015, 16:03

Post autor: Viktor » 02 lut 2015, 21:53

LPG
Jeszcze chodze do szkoły nie stać mnie na naprawienie wszystkiego.
B + LPG

Awatar użytkownika
paw1131
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 405
Rejestracja: 09 maja 2011, 12:45
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: paw1131 » 02 lut 2015, 22:00

Viktor pisze:LPG
Jeszcze chodze do szkoły nie stać mnie na naprawienie wszystkiego.
Jeśli masz sekwencję, to 17l/100 km to bardzo duże spalanie. Przyczyną może być nieprawidłowa konfiguracja.

Mimo tego, że chodzisz do szkoły polecam nauki mechaniki i samodzielne przeprowadzanie napraw. Forum to kopalnia wiedzy, zawsze znajdzie się ktoś, kto pomoże rozwiązać problemy.

Viktor
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6
Rejestracja: 08 sty 2015, 16:03

Post autor: Viktor » 02 lut 2015, 22:04

Niestety nie mam sekwencji, a przeważnie palił 14-15l, zaraz po kupnie był w regulacji było ustawianie mniejsze spalanie i był jeszcze słabszy.
W wolnym czasie naprawiam co sie da czyszcze, poprawiam w 3 półkach wymieniłem tapicerko, przy pokrętłach zmieniłem podświetlanie na ledowe (wcześniej w ogóle nie działało) dorobiłem 3 światło stopu, troche tego jest.
B + LPG

ODPOWIEDZ

Wróć do „Centralny zamek, alarm, immobilajzer.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga