Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Szare Audi 80 B3 1,8 JN

Prezentacja w/w od 1986 do 1991.
Awatar użytkownika
macrzy
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 15
Rejestracja: 15 sty 2015, 10:29

Szare Audi 80 B3 1,8 JN

Post autor: macrzy » 13 mar 2015, 14:52

Witam was serdecznie :mrgreen:
Pochwalę się dzisiaj moim nie tak dawnym nabytkiem w postaci szarej (przepraszam, tytanowej) audi 80 b3. Przejeździłem za tym samochodem kupę kilometrów. Po obejrzeniu kilku zaszpachlowanych i rozpadających się rzęchów, wybrałem najmniejsze zło i kupiłem taki oto pojazd:
Obrazek

Co się okazało po dogłębnych analizach, jestem trzecim właścicielem w Polsce, poprzedni miał auto 2 miesiące i sprzedał, nie wiem czemu bo to naprawdę fajnie utrzymana sztuka :) Samochód służył również do napadu na jubilera gdzieś w Katowicach, został skradziony ale po 2 tygodniach się znalazł. Ktoś sobie go po prostu pożyczył, zrobił napad i oddał :D
Generalnie samochód jest całkiem dobrze wyposażony. Ma na pokładzie
:arrow: ABS
:arrow: Centralny zamek
:arrow: wspomaganie
:arrow: Rękaw na narty(nie wiem jak to nazwać inaczej)
:arrow: Przeciwmgielne z przodu i z tyłu
:arrow: 4 sztuki głośników (obecnie są dwa na podszybiu. Brzmią mniej więcej jak noka 3310)
:arrow: szyberdach, niestety manualny
:arrow: szyby otwierane w systemie korbo-tronic <ok>
:arrow: Tarcze przód/tył

Co do silnika - 1,8, 90KM. Niestety(albo stety?) jest to JN, czyli na pełnym mechanicznym wtrysku, a jak wiadomo mechaniczny wtrysk to głownie problemy ;p Miał być gazowany, ale Ke-Jetronic na szczęście mnie przed tą zbrodnią powstrzyma :-) Ogólnie silnik o dziwo zdrowy, 180 km/h lekką ręką wyciągnie, oleju nie bierze, płynu nie spala, żyć nie umierać.

Chciałbym żeby audik pozostał w 100% seryjny, bo uważam że jak coś jest idealne to po co to zmieniać ;p
Na montaż czekają ori felgi, bo aktualnie stoi na 15" stalówkach i uważam że jest mu z tym nie do twarzy :lol:

Co jest do roboty:
:arrow: Przewody hamulcowe (koleś na stacji diagnostycznej powiedział że strach tym jeździć :mrgreen:
:arrow: Generalnie opada pedał hamulca, jeszcze nie wiem czemu
:arrow: Do wymiany leci klapa bagażnika, prawdopodobnie zaliczyła spotkanie 3 stopnia z jakimś słupkiem
:arrow: lakier jest w stanie makabrycznym, same rysy po myjni automatycznej, ciemne śłady po smole i prawdopodobnie 25 lat bez polerki ;p

:arrow: Nagrzewnica cieknie i mam mokro pod dywanikiem, poza tym zimno w aucie ;d

Z ewentualnych modyfikacji, chciałbym zrobić:
:arrow: AC/BC
:arrow: Światełka w rączkach po bokach
:arrow: Ogarnąć audio, bo ori jest niesamowicie beznadziejne :-)
:arrow: wymienić fotele na komplet z 90, w jasnym kolorze bo te szare są takie smutne :-P

Trochę aktualnych zdjęć:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Dostał też klubową naklejkę, :mrgreen:
Obrazek
Przeżył zimę,
Obrazek
Okazało się ze nie ma filtru kabinowego i po włączeniu wentylatora w samochodzie tworzą się zaspy :mrgreen:
Obrazek

Przy okazji kupując audi nabiłem punkty u teścia, on 80 b3 jeżdżi już od dobrych 10 lat :-P
Obrazek

Na dniach będe zabierał się za tą nieszczęsną nagrzewnicę, mam nadzieje że uda mi się potem wszystko złożyć :mrgreen:

Awatar użytkownika
Gordon777
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 55
Rejestracja: 08 sty 2015, 10:42
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Gordon777 » 13 mar 2015, 21:21

Ładne audi ,powodzenia w robotach ;) można by się zgrać kiedyś bo ja z Bytomia ;D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Audi 80/90 - B3.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga