Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4 1Z TDI ] Pęcherze powietrza

ODPOWIEDZ
_razor_
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 35
Rejestracja: 01 wrz 2014, 09:33

[B4 1Z TDI ] Pęcherze powietrza

Post autor: _razor_ » 10 sty 2015, 12:18

Siema. Cały czas ciągnie mi skądś powietrze w paliwie. Wziąłem odłączyłem dwa przewody od filtra i włożyłem je do bańki z ropą i nie było powietrza. Przewód który zasysa paliwo podłączyłem z tym metalowym który idzie do zbiornika paliwa i też nie ma powietrza a jak podłącze wszystko z filtrem paliwa to jest powietrze. Filtr paliwa nowy, auto zalane pod sam korek. Ten dekielek który przykręca się do filtra wygląda jak nowy. Denerwuje mnie to bo skur***** się zapowietrza po każdym dłuższym postoju...

Awatar użytkownika
Krzysiek 84
Junior Admin
Junior Admin
Posty: 5438
Rejestracja: 03 cze 2010, 23:36
Imię: Krzysiek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 1.9 1Z
Lokalizacja: Olecko

Re: [B4 1Z TDI ] Pęcherze powietrza

Post autor: Krzysiek 84 » 10 sty 2015, 13:11

_razor_ pisze: Filtr paliwa nowy
Ale napewno nie taki :mrgreen:

Obrazek Obrazek

MUNIOR
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6165
Rejestracja: 16 lip 2007, 23:38
Imię: Mariusz
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 1.9 1Z
Lokalizacja: Lubelskie

Post autor: MUNIOR » 10 sty 2015, 15:46

_razor_ pisze:Filtr paliwa nowy, auto zalane pod sam korek. Ten dekielek który przykręca się do filtra wygląda jak nowy. Denerwuje mnie to bo skur***** się zapowietrza po każdym dłuższym postoju...
To wyrzuć ten nowy filtr ,razem z tym ''dekielkiem" ,a raczej głowiczką ,do ktorej przykręcasz ten filtr ,i załóż taki filtr ,jaki pokazał na foto Krzysiek 84, bo tylko on gwarantuje święty spokój ...ile ja już razy słyszałem ''filtr nowy założyłem " ...i co z tego jak głowiczka ma przeszło 20 lat ,a to zwykle ona jest problemem ,a nie dokręcany do niej filtr :roll: choć pewnego razu ,sam ''nadziałem '' się na filtr z żle zrobinym gwintem ,uniemozliwiającym szczelne dokręcenie go do głowiczki ...ile mi napsuł krwi ,wiem tylko ja ...po tej przygodzie ,skresliłem ten badziew z listy wyposażenia auta ....i co prawda nie mam takiego jak na fotce ,ale mam dużo lepszy , z prawdziwym podgrzewaczem elektrycznym i wbudowanym termostatem, który tym podgrzewaczem steruje ,do którego najtańszy wkład kosztuje 17 złotych.Filtr z renówki dti ,dci i innych nowszych diesli ,można znależć na wiadomym portalu aukcyjnym ,za kwotę w granicach 50 zł
Forum A6Klub i Audi80 oraz Motostacja i Multifonika

Awatar użytkownika
kikut104
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 118
Rejestracja: 29 kwie 2008, 16:30
Lokalizacja: Chełm Lubelskie

Post autor: kikut104 » 10 sty 2015, 18:48

Możesz podać typ tego filtra z renówki?

MUNIOR
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6165
Rejestracja: 16 lip 2007, 23:38
Imię: Mariusz
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 1.9 1Z
Lokalizacja: Lubelskie

Post autor: MUNIOR » 10 sty 2015, 20:48

kikut104 pisze:Możesz podać typ tego filtra z renówki?
Niestety nie , bo nie zwracam uwagi na takie szczegóły...po prostu zwykły filtr paliwa od renówki dci ,dti ,albo opla dti , i to w zupełności wystarczy żeby go znalezć...różną się tylko wyjsciami i do naszych 80 tek lepsze będą z opla nie z renówki ,bo mają wyjscia poziomo ,a z renówki jedno jest pionowo i jest trochę problem ,bo mało miejsca po zamknięciu maski ...
Forum A6Klub i Audi80 oraz Motostacja i Multifonika

Adaś
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6
Rejestracja: 10 sty 2015, 20:37
Lokalizacja: Mragowo

Post autor: Adaś » 10 sty 2015, 20:57

Po wymianie filtra na nowy miałem to samo. Powymieniałem wężyki i przez jakiś czas było ok. Nie było kłopotu z odpalaniem,za to przy wyprzedzaniu potrafiło zabraknąć mocy. Po pewnym czasie samo przeszło i jest wporządku
Bez dymu nie ma ognia

MUNIOR
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6165
Rejestracja: 16 lip 2007, 23:38
Imię: Mariusz
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 1.9 1Z
Lokalizacja: Lubelskie

Post autor: MUNIOR » 10 sty 2015, 21:03

Adaś pisze:Po wymianie filtra na nowy miałem to samo. Powymieniałem wężyki i przez jakiś czas było ok
Żadnych wężyków nie nalezy wymieniać ,bo lepszych nie ma jak ori przezroczyste sztywne przewody ...poza tym ,nie one są tu problemem ,tylko badziewna głowiczka z jeszcze bardziej badziewnym pseudopodgrzewaczem ,dla którego bardziej własciwa nazwa to zapowietrzacz ,a nie podgrzewacz ;-) Prawdziwe podgrzewacze są elektryczne ,a to co siedzi ori w audi ,to zaraza , która powoduje 99% problemów z cofaniem się paliwa...autor tego poronionego wynalazku ,powinien sie zapaść pod ziemię ze wstydu
Forum A6Klub i Audi80 oraz Motostacja i Multifonika

bulbin
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 32
Rejestracja: 25 cze 2007, 11:53
Lokalizacja: Garwolin

Post autor: bulbin » 18 mar 2015, 21:05

[/quote]
Mariusz, jak podłączyć zasilanie tego podgrzewacza elektrycznego? Zasilanie i masa na stałe?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga