Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4 Cabrio] Cabriolet - kilka pytań o dach, szyby itp

ODPOWIEDZ
farow
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 84
Rejestracja: 29 wrz 2009, 09:51

[B4 Cabrio] Cabriolet - kilka pytań o dach, szyby itp

Post autor: farow » 20 mar 2015, 09:23

Witam,

po długiej przerwie wracam z nowym nabytkiem, Audi Cabrio 2,0 ABK w stanie ładgodnie mówiąc średnim :) Samochodzik jest w fajnej opcji ale dość mocno zaniedbany i będę chciał powoli coś z niego zrobić ciekawego.

Pierwsza sprawa - jak załatać dach?! Ogolnie poszycie jest w świetnym stanie, nie ma żadnych przetarć, pęknięć itp, ale w jednym miejscu ktoś nieżyczliwy przeciął nożem na długości około 8 cm. Szkoda wymieniać cały daszek, bo jest naprawde jeszcze ładny, nawet szyba nie zaszła zbytnio. Czy sa więc jakieś sposoby żeby usunąć to rozcięcie?

Druga sprawa - jak składać dach :) Autko brałem od pośrednika, który nie bardzo się orientował w temacie. Ogólnie dach jest elektryczny, twierdził, że jak naciska guzik to coś tam slychac, ale dach się nie rusza. Nie ruszałem tego, żeby czegoś nie uszkodzić i nie narobić większych kosztów, wole najpierw dopytać. Wydaje mi się, że żeby dach ruszył, muszą zjechać szyby najpierw, a wcześniej chyba trzeba też coś ręcznie odbezpieczyc?

Trzecia sprawa - no i w nawiązaniu do dachu - przednie szyby nie chodzą! Tylne bardzo ładnie, ale przednie nie. W ogole nie swieci podswietlenie przycisków. Rozumiem, że w takim przypadku dach nie ma możliwości się złożyć? Zacznę tutaj od sprawdzenia, czy wtyczka nie zjechala z przelacznikow. Ewentualnie jakies inne sugestie?! Jakis osobny bezpiecznik, przekaźnik na przednie szybki?!

No i ostatnia sprawa - gdyby ktos mial listwy - przedni lewy blotnik, tylnik prawy blotnik do cabsa - chętnie przygarnę! Potrzebuję też prawego halogena w zderzak! :)

Z góry dzięki za wszelką pomoc! :)

Awatar użytkownika
audki
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 563
Rejestracja: 24 gru 2010, 10:03
Lokalizacja: Cz-wa

Re: [B4 Cabrio] Cabriolet - kilka pytań o dach, szyby itp

Post autor: audki » 21 mar 2015, 17:59

farow pisze:Witam,

po długiej przerwie wracam z nowym nabytkiem, Audi Cabrio 2,0 ABK w stanie ładgodnie mówiąc średnim :) Samochodzik jest w fajnej opcji ale dość mocno zaniedbany i będę chciał powoli coś z niego zrobić ciekawego.

Pierwsza sprawa - jak załatać dach?! Ogolnie poszycie jest w świetnym stanie, nie ma żadnych przetarć, pęknięć itp, ale w jednym miejscu ktoś nieżyczliwy przeciął nożem na długości około 8 cm. Szkoda wymieniać cały daszek, bo jest naprawde jeszcze ładny, nawet szyba nie zaszła zbytnio. Czy sa więc jakieś sposoby żeby usunąć to rozcięcie?

Druga sprawa - jak składać dach :) Autko brałem od pośrednika, który nie bardzo się orientował w temacie. Ogólnie dach jest elektryczny, twierdził, że jak naciska guzik to coś tam slychac, ale dach się nie rusza. Nie ruszałem tego, żeby czegoś nie uszkodzić i nie narobić większych kosztów, wole najpierw dopytać. Wydaje mi się, że żeby dach ruszył, muszą zjechać szyby najpierw, a wcześniej chyba trzeba też coś ręcznie odbezpieczyc?

Trzecia sprawa - no i w nawiązaniu do dachu - przednie szyby nie chodzą! Tylne bardzo ładnie, ale przednie nie. W ogole nie swieci podswietlenie przycisków. Rozumiem, że w takim przypadku dach nie ma możliwości się złożyć? Zacznę tutaj od sprawdzenia, czy wtyczka nie zjechala z przelacznikow. Ewentualnie jakies inne sugestie?! Jakis osobny bezpiecznik, przekaźnik na przednie szybki?!

No i ostatnia sprawa - gdyby ktos mial listwy - przedni lewy blotnik, tylnik prawy blotnik do cabsa - chętnie przygarnę! Potrzebuję też prawego halogena w zderzak! :)

Z góry dzięki za wszelką pomoc! :)
Gratuluje zakupu kolego, rozumiem ze cena adekwatna do stanu??
Co do latania kolego to mozesz zakleic latke, innego wyjscia nie ma, chyba ze ktos inny zna jakis sposob.

Dach skladasz tak, zatrzymujesz auto, drzwi zamkniete, zaciagasz reczny, odryglowujesz dach ta wajcha nad lusterkiem wstecznym, potem trzymasz guzik i dach pownien sam isc, jesli nie idzie spraw moze byc wiele.
W momencie gdy odryglowujesz dach szyby powinny sie uchylic.

To ze sie nieswieca przyciski nic nie znaczy moga byc spalone zarowki,
Kolego masz nie lada zadanie bo musisz wszystko przejrzec bo nie wiadomo kto co wczesniej tak robil.

Blotnik mam samo poszycie strona kierowcy tylni.

farow
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 84
Rejestracja: 29 wrz 2009, 09:51

Post autor: farow » 21 mar 2015, 19:17

Witam,

tak cena naprawde atrakcyjna, o mały włos poszedłby na częsci a szkoda by było! :)

Probowalem z tym dachem i tak, po odryglowaniu dachu zjechaly tylne szybki ale przednie sie nie ruszyly w ogole, nacisniecie guzika do daszku nie dalo zadnego efektu. Nie wiem, czy dlatego ze szyby sie nie ruszyly? Moze to byc przyczyna? Jutro sprobuje cos przy nich pogrzebac.

Czy mozna jakos recznie otworzyc taki hydrauliczny dach czy lepiej nie ruszac jak nie dziala?

Awatar użytkownika
audki
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 563
Rejestracja: 24 gru 2010, 10:03
Lokalizacja: Cz-wa

Post autor: audki » 21 mar 2015, 20:08

farow pisze:Witam,

tak cena naprawde atrakcyjna, o mały włos poszedłby na częsci a szkoda by było! :)

Probowalem z tym dachem i tak, po odryglowaniu dachu zjechaly tylne szybki ale przednie sie nie ruszyly w ogole, nacisniecie guzika do daszku nie dalo zadnego efektu. Nie wiem, czy dlatego ze szyby sie nie ruszyly? Moze to byc przyczyna? Jutro sprobuje cos przy nich pogrzebac.

Czy mozna jakos recznie otworzyc taki hydrauliczny dach czy lepiej nie ruszac jak nie dziala?
A jak naciskasz opuszczanie wszystkich szyb to dzialaja albo czy opuszczaja sie jak naciskasz na boczkach??
Spokojnie mozesz otworzyc tylko nie pal auta a procedura ta sama, reczny, odryglowujesz, opusc sobie szyby wczesniej jak ci przednie nie dzialaja, dalej pchasz dach do gory i skladasz w harmonijke, uzyj troche sily.
Potem musisz podniesc pokrywe dachu, masz tam przy zamkach takie blaszki ze jak je do gory pociagniesz odryglujesz pokrywe dachu, chowasz tam dach i zamykasz klape i tyle

farow
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 84
Rejestracja: 29 wrz 2009, 09:51

Post autor: farow » 22 mar 2015, 11:58

Wlasnie przednie szybki nie chodza w ogole, z zadnego guzika. Dlatego zastanawiam sie, czy to jakos nie blokuje mi otworzenia automatycznego dachu :)

Mam dzis troche wolnego czasu wiec ide przy nim podlubac. Pocykam foty ze stanem poczatkowym a potem bede robil juz na biezaco z efektami prac ;)

Wracajac do elektrycznych szyb - rozebralem raczke, pozakladylem wtyczki jak nalezy, ale przy naciskaniu przyciskow szyb przednich - prawa szyba, brak reakcji, lewa szyba cos cyka ale szyba sie nie rusza. Podswietlenie dziala. Ktos ma jakies sugestie?

Awatar użytkownika
audki
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 563
Rejestracja: 24 gru 2010, 10:03
Lokalizacja: Cz-wa

Post autor: audki » 22 mar 2015, 18:14

farow pisze:Wlasnie przednie szybki nie chodza w ogole, z zadnego guzika. Dlatego zastanawiam sie, czy to jakos nie blokuje mi otworzenia automatycznego dachu :)

Mam dzis troche wolnego czasu wiec ide przy nim podlubac. Pocykam foty ze stanem poczatkowym a potem bede robil juz na biezaco z efektami prac ;)

Wracajac do elektrycznych szyb - rozebralem raczke, pozakladylem wtyczki jak nalezy, ale przy naciskaniu przyciskow szyb przednich - prawa szyba, brak reakcji, lewa szyba cos cyka ale szyba sie nie rusza. Podswietlenie dziala. Ktos ma jakies sugestie?
Byc może silniczki uwalone albo coś je zablokowało ściągnij najlepiej boczki i podaj na silniczki prąd pomijając przyciski, zobacz czy jest jakaś reakcja jeśli nie to masz uwalone silniczki, jeśli tak będzie odezwij się na priv bo mam silniczki to sobie wymienisz.
Jeśli zadziałają to coś na kablach będzie nie tak.
Po nitce do kłębka, trochę ci zajdzie zanim go odchwaścisz:)

farow
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 84
Rejestracja: 29 wrz 2009, 09:51

Post autor: farow » 23 mar 2015, 09:46

Niestety troche zejdzie :/

Plan na najblizszy czas to uruchomic te szybki, zrobic wydech bo gdzies pierdzi i sie telepie i dopracowac mechanike (paski, swiece, zawieszenie itp). No i musze zderzak ogarnac bo mocno spekany, ale mysle ze uda mi sie go wyprowdzic, zwlaszcza ze to S-ka i troszke za taki wołają ;)

Po tych zabiegach autko przejezdzi sezon i na przyszly rok bede myslal o zabawie ze strona wizualna, jakies felgi ciekawe, moze poprawki lakieru itp.

Odnosnie szybek, to pobawie sie z koncem tygodnia, bo do czwartku jestem zawalony i jak tylko sprawdze dam znac. Jak sie okaze ze silniki uwalone to zaraz sie odzywam ;) Dzieki za zainteresowanie! :)

Awatar użytkownika
audki
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 563
Rejestracja: 24 gru 2010, 10:03
Lokalizacja: Cz-wa

Post autor: audki » 23 mar 2015, 15:57

farow pisze:Niestety troche zejdzie :/

Plan na najblizszy czas to uruchomic te szybki, zrobic wydech bo gdzies pierdzi i sie telepie i dopracowac mechanike (paski, swiece, zawieszenie itp). No i musze zderzak ogarnac bo mocno spekany, ale mysle ze uda mi sie go wyprowdzic, zwlaszcza ze to S-ka i troszke za taki wołają ;)

Po tych zabiegach autko przejezdzi sezon i na przyszly rok bede myslal o zabawie ze strona wizualna, jakies felgi ciekawe, moze poprawki lakieru itp.

Odnosnie szybek, to pobawie sie z koncem tygodnia, bo do czwartku jestem zawalony i jak tylko sprawdze dam znac. Jak sie okaze ze silniki uwalone to zaraz sie odzywam ;) Dzieki za zainteresowanie! :)
Szybki to nie problem trzeba tylko posrpawdzac pare rzeczy.
Jak bys chcial cos z kwasiaka robic do wydechu to bawie sie tigiem, a jesli chodzi o zderzak to zalezy jak sfatygowany jest, czasami idzie dostac taki w normalnych pieniazkach ale trzeba poszukac i nie zawsze sie trafi.
Lakierek to możesz spolerować wystarczy na następne parę latek:)
Jak cos to pisz.

farow
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 84
Rejestracja: 29 wrz 2009, 09:51

Post autor: farow » 23 mar 2015, 17:34

Akurat jak chodzi o kwasówke to nie ma problemu bo tez w tym robie, wiec jakbys potrzebowal jakiegos materialu, pomocy w gieciu, cieciu, wypalaniu materiału to służę pomocą ;)

Zderzak zawiozlem do spawania, maja mi go powzmacniac, braki machne zywica i wloknem i bedzie ok ;)

A lakier z prawej strony byl robiony i nie jest ladnie polozony, ale juz w tym roku tego nie ogarne :(

Awatar użytkownika
audki
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 563
Rejestracja: 24 gru 2010, 10:03
Lokalizacja: Cz-wa

Post autor: audki » 23 mar 2015, 17:50

farow pisze:Akurat jak chodzi o kwasówke to nie ma problemu bo tez w tym robie, wiec jakbys potrzebowal jakiegos materialu, pomocy w gieciu, cieciu, wypalaniu materiału to służę pomocą ;)

Zderzak zawiozlem do spawania, maja mi go powzmacniac, braki machne zywica i wloknem i bedzie ok ;)

A lakier z prawej strony byl robiony i nie jest ladnie polozony, ale juz w tym roku tego nie ogarne :(
Do jakiej grubosci kwasowke wypalicie?
Ciekawe co wyjdzie z tego zderzaka, ciezko sie go klei taki meterial.
Tak jak pisalem zawsze mozesz spolerowac i bedzie git malina bylu rudej nie bylo:)
Zaloz sobie temat z furka, bedzie mozna pogadac :)

farow
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 84
Rejestracja: 29 wrz 2009, 09:51

Post autor: farow » 23 mar 2015, 20:13

Ogolnie uzywamy blachy od 1 do 5 mm. do tego sporo roznego rodzaju profili, rur, pretow itp.
Mam tez w dobrych cenach gdybys chcial druty spawalnicze, elektrody, tarcze do ciecia i szlifowania, roloc dyski 3M cubitron w roznych granulacjach itp ;)

Rudej na szczescie nie ma, to podstawa :)

Zderzak nie mial oznaczen z jakiego jest plastiku ale poprobowalismy i najlepiej sie lapie ABS. Facet sie dziwil, bo mowil ze z tego najczesciej robia twarde elementy jak atrapy itp a nie zderzaki. Ma mi cos powzmacniac a potem bede rzezbil ;)

Temat chyba faktycznie zaloze i zobaczymy co wyjdzie z moich planow.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga