Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4 1Z] Sprężarka klimatyzacji

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Dreamer
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 277
Rejestracja: 03 cze 2011, 17:44

[B4 1Z] Sprężarka klimatyzacji

Post autor: Dreamer » 02 mar 2012, 17:58

Ostatnio coś nagminnie popiskuje mi w silniku po odpaleniu. Przy okazji wymiany tulei wahaczy poprosiłem mechanika żeby zerknął co tam się dzieje. Myślałem, że to może pasek napędzający sprężarkę ale mechanik stwierdził, że prawdopodobnie jakieś łożyska w środku i powoli zbliża się jej kres.
I tak pytanie do Was; czy lepiej kupić na allegro sprężarkę używaną gdzie ceny wahają się od 200zł do 300zł czy może są jakieś zakłady, które się specjalizują w renowacji takich części. Jeżeli tak, to macie jakiś godny polecenia i tani przede wszystkim?

martin186
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 53
Rejestracja: 18 paź 2009, 20:00
Lokalizacja: Nidzica

Post autor: martin186 » 02 mar 2012, 19:14

Wymień po prostu łożysko sprężarki. Wymiana jest banalnie prosta i gdzieś chyba na forum opisana. Tylko możesz mieć problem z dostaniem tego łożyska przynajmniej ja miałem, ale w końcu znalazłem kosztowało ok 80 zł i sam je wymieniłem bez żadnych mechaników.

Jelly
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 538
Rejestracja: 15 sty 2007, 10:09

Post autor: Jelly » 01 kwie 2012, 22:23

martin186 pisze:Wymień po prostu łożysko sprężarki. Wymiana jest banalnie prosta i gdzieś chyba na forum opisana. Tylko możesz mieć problem z dostaniem tego łożyska przynajmniej ja miałem, ale w końcu znalazłem kosztowało ok 80 zł i sam je wymieniłem bez żadnych mechaników.
Kolego, mnie też czeka wymiana łożyska bo już je wyraźnie słychać i czytałem opis wymiany, ale piszesz ze wymiana jest banalnie prosta a tam jest przede wszystkim masakrycznie mało miejsca, żeby włożyć rękę, nie mówiac o kluczu. Ja choć roboty sie nie boje, to jakoś nie chce brać się za to "na aucie" i w sumie na wyczucie. Dlatego chce wyjąć kompresor. Wiem że wiąże się to z rozszczelnieniem układu, ale chodzi mi o to jak jest z wyjęciem kompresora. Czy po odkręceniu alternatora jest do niego dostęp??

MUNIOR
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6165
Rejestracja: 16 lip 2007, 23:38
Imię: Mariusz
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 1.9 1Z
Lokalizacja: Lubelskie

Post autor: MUNIOR » 02 kwie 2012, 19:39

Jelly pisze:mnie też czeka wymiana łożyska bo już je wyraźnie słychać i czytałem opis wymiany, ale piszesz ze wymiana jest banalnie prosta a tam jest przede wszystkim masakrycznie mało miejsca, żeby włożyć rękę, nie mówiac o kluczu
Jak odkręcisz wąż od turbiny ,przepływkę i wentylatory ,to miejsca jest wystarczająco dużo żeby operować ręką ...fakt ciasno i tak ,ale da się zrobić ...na pewno prościej ,niż wykrecając kompresor ...
Forum A6Klub i Audi80 oraz Motostacja i Multifonika

Jelly
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 538
Rejestracja: 15 sty 2007, 10:09

Post autor: Jelly » 02 kwie 2012, 20:19

MUNIOR pisze:
Jelly pisze:mnie też czeka wymiana łożyska bo już je wyraźnie słychać i czytałem opis wymiany, ale piszesz ze wymiana jest banalnie prosta a tam jest przede wszystkim masakrycznie mało miejsca, żeby włożyć rękę, nie mówiac o kluczu
Jak odkręcisz wąż od turbiny ,przepływkę i wentylatory ,to miejsca jest wystarczająco dużo żeby operować ręką ...fakt ciasno i tak ,ale da się zrobić ...na pewno prościej ,niż wykrecając kompresor ...
Z tego co napisałeś wynika, że kanał w tym wypadku nie jest konieczny do wymiany łożyska, dobrze rozumuję?

MUNIOR
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6165
Rejestracja: 16 lip 2007, 23:38
Imię: Mariusz
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 1.9 1Z
Lokalizacja: Lubelskie

Post autor: MUNIOR » 03 kwie 2012, 10:00

Jelly pisze:Z tego co napisałeś wynika, że kanał w tym wypadku nie jest konieczny do wymiany łożyska, dobrze rozumuję?
Ja robiłem od góry ...o kanale nawet nie pomyślałem ;-)
Forum A6Klub i Audi80 oraz Motostacja i Multifonika

Jelly
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 538
Rejestracja: 15 sty 2007, 10:09

Post autor: Jelly » 03 kwie 2012, 15:48

MUNIOR pisze:
Jelly pisze:Z tego co napisałeś wynika, że kanał w tym wypadku nie jest konieczny do wymiany łożyska, dobrze rozumuję?
Ja robiłem od góry ...o kanale nawet nie pomyślałem ;-)
korzystałeś może s opisu: https://audi80.pl/b4-19tdi-1z-opis-w ... vt7532.htm ??
martwi mnie pkt.4 opisu wymiany - a mianowicie zdjęcie zabezpieczenia. Są z tym jakies problemy?? w opisie jest o "odpowiednich szczypcach" jak i czym sobie z tym poradziłeś??
I czy używałeś prasy do wymiany łożyska, czy robiłeś domowymi metodami??

Myślę, żeby sie jednak wziąć za to samemu. Nastawnik wyczyściłem, to z łożyskiem też chyba dam radę :-P
Pytałem dziś w serwisie ile za wymianę łożyska i 350zł zaśpiewali... chyba wystarczająca motywacja, żeby samemu wymienić :mrgreen:

MUNIOR
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6165
Rejestracja: 16 lip 2007, 23:38
Imię: Mariusz
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 1.9 1Z
Lokalizacja: Lubelskie

Post autor: MUNIOR » 03 kwie 2012, 20:22

Z opisu korzystałem ,bo wiadomo, jak się coś robi pierwszy raz to dobrze skorzystać z rad kogoś ,kto już to robiacł ...fakt że ze zdjęciem zabezpieczenia jest problem ,bo trzeba mieć szczypce do segerów ,no i lustereczko bo nie bardzo je widać ...a co do prasy to korzystałem z dużego imadła i odpowiednich tuleji ...trzeba uważać żeby nie popsuć koła pasowego ,bo można łatwo to zrobić nieodpowiednio uzywając imadła ...
Forum A6Klub i Audi80 oraz Motostacja i Multifonika

Jelly
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 538
Rejestracja: 15 sty 2007, 10:09

Post autor: Jelly » 04 kwie 2012, 08:57

Te szczypce do pierscienia segera maja byc zewnetrzne czy wewnetrzne??
i jeszcze jedno pytanko. Czy wymiana łożyska jest identyczna do opisanej tutaj: http://forum.vw-passat.pl/threads/29894 ... ZEXEL-opis
czy jest to inny kompresor??

[ Dodano: 2012-04-07, 12:22 ]
No i niestety, łożysko wymienione, ale ze sprężarki dalej dochodzi dziwne "świerszczenie". Nie mam pojęcia co to może być. Na pewno to sprężarka, bo po wlaniu niewielkiej ilości oleju silikonowego między koło pasowe a sprzęgło klimatyzacji dźwięk ustaje. Może macie pojęcie co to może być :?:

djarti15
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 19
Rejestracja: 27 cze 2008, 19:50

Post autor: djarti15 » 23 lip 2015, 12:29

Koledzy zna ktoś wymiary łożyska do sprężarki klimy?

Awatar użytkownika
Jarewa
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 8387
Rejestracja: 01 kwie 2010, 21:24
Imię: Jarek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABT
Lokalizacja: Głogów

Post autor: Jarewa » 23 lip 2015, 21:38

35x62x24mm

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga