Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[odradzam]emanuel33

Tylko spoza Forum, np użytkownicy olx, allego itp!
tomkom1
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 452
Rejestracja: 21 cze 2010, 12:22
Lokalizacja: olsztyn

[odradzam]emanuel33

Post autor: tomkom1 » 06 sie 2015, 23:32

no to od poczatku:kiedys cos ode mnie kupywal.nie bylem dla niego anonimem.
byla akcja gdzie zamowil ode mnie m.in 5 przepustnic od v6 w promocyjnej cenie a nastepnie stwierdzil ze ich nie kupi a bedzie wysylal klientow do mnie po to zeby oni u mnie kupywali przepustnice a przy okazji sprzedawal jakis swoj badziew.nie zgodzilem sie..pozniej kupywal jeszcze jakies zeczy i jakos to sie konczylo pozytywnie.
tydzien temu zaczal bonbardowac mnie sms.za ile sprzedam silnik itp itd.nic nie powiedzial ze on to on itp..pelen anonim..ze namiar ma od kolegi itp itd.....podalem cene.zaproponowal zeby opuscic cene o 100zl i on zamawia kuriera itp itd.ja sie niczym nie zajmuje..odpowiadalo mi to bo roboty innej mam dosc.chcial przez allegro.zalozulem osobna aukcje w ktorej koszt przesylki i pakowania okreslono na 500zl a sam towar na 200zl.aby uniknac duzej oplaty.jemu to odpowiadalo i na to sie zgfodzil.nadal obowiazywala umowa ze wplaca 700 i przysyla wlasnego kuriera...zrobil przelew.nadal wiekszosc jego kontaktu to sms-chyba ma wykupiony jakis pakiet darmowych..ja do niego oddzwanialem bo przez sms to ja nawet pizzy nie zamawiam.w miedzy zdaniu rzucil ze jest policjantem itp itd..psem jest jak to okreslil-nikt nigdy zadne policjant tak na siebie nie powie-to tak na przyszlosc chlopcze.
przyjechal kurier,tranzitem.stwierdzil ze leje na to i nie zabierze bo nie ma windy a to paleta.mial przyjechac paleciak.dzis telefon-to od pana mielismy odebrac silnik na palecie?odpowiadam tak..to nie odbierzemy bo silnikow nie wozimy...przypominam ze tego kuriera zamowil kupujacy emanuel....no to powiedzialem zeby ustalili z odbiorca bo to on jest zleceniodawca...po poludniu telefon od emanuelka ze on nie wie co ma zrobic bo nikt mu tego nie chce przewiezc i czy ja kogos nie mam..odpowiedzialem ze nie mam i nie zamierzam sie w sprawe przesylki angazowac bo nie taka byla umowa..zaproponowalem ze jesli znajdzie jakies bezposrednie polaczenie do bialej podlaskiej to moge ew podwiezc to na dworzec i wzucic do autokaru gdzie kierowcw wzialby ze 40 zl..zaczely sie pomysly:
za tydzien kolega odbierze...odpowiadam ze za tydzien mnie nie ma bo zaczynam urlop i mam zlot..no to niech zostawie u sasiada..odpowiedzialem zgoda.w srode zostawie u sasiada ale oni nei angazuja sie w pomoc przy zaladunku itp bo maja swoja robote..za pol godziny kolejny sms ze jutro bedzie kurier dhl.odpowiedzialem ze w pracy bede po 15..wiec znowu amanuel ma problem...kolejne kilkadziesiat sms gdzie dzwonie do czlowieka i mowie ze jesli ma cos do mnie to niech zadzwoni bo pol dnia spedzam na korespondencji z nim..a on raptem zaczal rzadac kasy zwrot i on sie rozmyslil....
poprostu-nie sprawdzil czym to wysle mimo ze zapewnial przez kupnem ze ma podpisana umowe a jak zaczynaja sie schody to on rezygnuje...
teraz do ciebie kolego-za grozby karalne przez sms jest paragraf.bede zarobiony na tobie albo za towar albo za zadosuczynienie i odstapienie od oskarzenia.wszystko jedno.zapraszam policje razem z prokuratorem-towar zamowiony i w stanie odpowiadajacym naszym ustaleniom ktore na szczescie mam w postaci sms oraz nagranych rozmow z toba-towar sto i czeka spakowany na palecie...
najlepsze jest to ze znamy sie z forum a ty zachowujesz sie jak falszywa swinia.za to okreslenie moge dostac bana.do zobaczenia kolego gdzies na drogach stolicy...lub sciany wschodniej bo i ten i ten adres na pewno spisalem.ciag dalszy?odstapiles od umowy-pokrywasz koszt pakowania przygotowania i wysylki ktory zawiera sie w tych 500zl.pozdro.

dla potencjalnych klientow-przed pierwszym kontaktem sprawdz czy w telefonie masz opcje black list zeby w pewnym momencie moc zablokowac okreslony numer i zeby aparat automatycznie odrzucal zarowno polaczenia jak i wiadomosci sms..

tyle ode mnie..o wiele zeczy mozna mnie oskarzyc.o niechlujstwo.moze zbyt skoloryzowany opis..ale nie to ze jestem zlodziejem.oraz ze oszukalem cie na 700zl.
mam nadzieje ze allegro przychyli sie do mojego wnioskuw ktorym umiescilem wlasnie koszty pakowania czylu zakup skrzyni drewnianej na podbudowie europalety oraz 50 kg wypelnienia syntetycznego do tej skrzyni..
Obrazek
Wyrazy szczerego żalu i współczucia z powodu śmierci Tomka "tomkom1".
Administratorzy, moderatorzy i klubowicze Audi80.PL.

emanuel33

Post autor: emanuel33 » 07 sie 2015, 06:59

Dobre bajki piszesz, ale marny z Ciebie hamdlarz i malo woeszno zasadach jakie panuja na allegro i o przepisach kupukacych i sprzedajacych.
Sprawa trafi do znajac mnie do sadu a to nie ja jestem recydywa. Za duzo wczoraj powiedziales przez tel. I za duzo przekrecasz faktow i za duzo dodajesz.

Awatar użytkownika
hubertm
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 335
Rejestracja: 06 mar 2011, 00:25
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: hubertm » 07 sie 2015, 12:37

Witam,

Ciekawa historia,-w skrócie..,
..,-emanuel33 przelał 700zł i potem odstąpił od umowy zakupu oczywiście przed otrzymaniem towaru-bo pojawił się problem z wysyłką silnika, której można powiedzieć że nie zorganizował-a według umowy miał się tym zająć ,-zdarza się i cóż w tym takiego..,
..,-a w związku z tym tomkom1 jaką kwotę zwróci i od razu powinien to zrobić lub się zobowiązać na konto emanuel33 ?-jaką kwotę sobie co zrozumiałe odejmie za pakowanie, czas na to przeznaczony itp,-tak zwane poniesione koszty w związku z zerwaniem umowy-zakupu? 700zł odjąć ile za koszty?,-to jaki będzie zwrot?????

Pozdrawiam
HM

emanuel33

Post autor: emanuel33 » 07 sie 2015, 12:43

Wedlug niego, co mi wykrzyczal rozlanczajac sie 500zl i o tyle wystapil do allegro :mrgreen: Allegro dalo mu juz ostrzezenie. Ma czas do konca tyg na oddanie kasy ( przyszlego, albo blokuja konto ). Pisze caly czas z allegro. Sprawa zajmuje sie juz policja. Koles jest recydywista i nie wroze mu switlanej przyszlosci.

Awatar użytkownika
hubertm
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 335
Rejestracja: 06 mar 2011, 00:25
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: hubertm » 07 sie 2015, 12:48

Dla pewności..,-500zł zwrotu na konto?,- czy 500zł sobie zatrzymuje za pakowanie,p rzygotowanie itp i zwraca 200zł na konto?

Pozdrawiam.
HM

emanuel33

Post autor: emanuel33 » 07 sie 2015, 12:56

Pakowanie, zwraca 200 :-P

Awatar użytkownika
hubertm
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 335
Rejestracja: 06 mar 2011, 00:25
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: hubertm » 07 sie 2015, 13:19

No to teraz wszystko jasne...Handlarz z "tanim cwaniackim-mało bazarowym kodeksem handlu" co nie potrafi odnaleźć się w ogólnopolskim cywilizowanym handlu... ,który wyczuł interes życia bo coś nie do końca wyszło jak miało być... Złodziej.
A do tego głupi,-bo w opisie sprawy publicznie się na forum przyznał do zmowy cenowej-tj umyślnego zaniżenia wartości zakupu silnika do kwoty 200zł aby oszukać Allegro na prowizji i co ważniejsze aby oszukać Urząd Skarbowy-bo skoro niższa kwota-to późniejsze przekroczenie progu kwoty wolnej od podatku,-po której trzeba już płacić podatki od sprzedaży czegokolwiek...
A 500zł na poczet pakowania i wysyłki to może sobie taką bajkę opowiadać dzieciom, albo wmawiać sam sobie-jak jeszcze nie dorósł...


Pozdrawiam.
HM

emanuel33

Re: [odradzam]emanuel33

Post autor: emanuel33 » 07 sie 2015, 13:27

tomkom1 pisze:no to od poczatku:kiedys cos ode mnie kupywal.nie bylem dla niego anonimem.
byla akcja gdzie zamowil ode mnie m.in 5 przepustnic od v6 w promocyjnej cenie a nastepnie stwierdzil ze ich nie kupi a bedzie wysylal klientow do mnie po to zeby oni u mnie kupywali przepustnice a przy okazji sprzedawal jakis swoj badziew.nie zgodzilem sie..pozniej kupywal jeszcze jakies zeczy i jakos to sie konczylo pozytywnie.
tydzien temu zaczal bonbardowac mnie sms.za ile sprzedam silnik itp itd.nic nie powiedzial ze on to on itp..pelen anonim..ze namiar ma od kolegi itp itd.....podalem cene.zaproponowal zeby opuscic cene o 100zl i on zamawia kuriera itp itd.ja sie niczym nie zajmuje..odpowiadalo mi to bo roboty innej mam dosc.chcial przez allegro.zalozulem osobna aukcje w ktorej koszt przesylki i pakowania okreslono na 500zl a sam towar na 200zl.aby uniknac duzej oplaty.jemu to odpowiadalo i na to sie zgfodzil.nadal obowiazywala umowa ze wplaca 700 i przysyla wlasnego kuriera...zrobil przelew.nadal wiekszosc jego kontaktu to sms-chyba ma wykupiony jakis pakiet darmowych..ja do niego oddzwanialem bo przez sms to ja nawet pizzy nie zamawiam.w miedzy zdaniu rzucil ze jest policjantem itp itd..psem jest jak to okreslil-nikt nigdy zadne policjant tak na siebie nie powie-to tak na przyszlosc chlopcze.
przyjechal kurier,tranzitem.stwierdzil ze leje na to i nie zabierze bo nie ma windy a to paleta.mial przyjechac paleciak.dzis telefon-to od pana mielismy odebrac silnik na palecie?odpowiadam tak..to nie odbierzemy bo silnikow nie wozimy...przypominam ze tego kuriera zamowil kupujacy emanuel....no to powiedzialem zeby ustalili z odbiorca bo to on jest zleceniodawca...po poludniu telefon od emanuelka ze on nie wie co ma zrobic bo nikt mu tego nie chce przewiezc i czy ja kogos nie mam..odpowiedzialem ze nie mam i nie zamierzam sie w sprawe przesylki angazowac bo nie taka byla umowa..zaproponowalem ze jesli znajdzie jakies bezposrednie polaczenie do bialej podlaskiej to moge ew podwiezc to na dworzec i wzucic do autokaru gdzie kierowcw wzialby ze 40 zl..zaczely sie pomysly:
za tydzien kolega odbierze...odpowiadam ze za tydzien mnie nie ma bo zaczynam urlop i mam zlot..no to niech zostawie u sasiada..odpowiedzialem zgoda.w srode zostawie u sasiada ale oni nei angazuja sie w pomoc przy zaladunku itp bo maja swoja robote..za pol godziny kolejny sms ze jutro bedzie kurier dhl.odpowiedzialem ze w pracy bede po 15..wiec znowu amanuel ma problem...kolejne kilkadziesiat sms gdzie dzwonie do czlowieka i mowie ze jesli ma cos do mnie to niech zadzwoni bo pol dnia spedzam na korespondencji z nim..a on raptem zaczal rzadac kasy zwrot i on sie rozmyslil....
poprostu-nie sprawdzil czym to wysle mimo ze zapewnial przez kupnem ze ma podpisana umowe a jak zaczynaja sie schody to on rezygnuje...
teraz do ciebie kolego-za grozby karalne przez sms jest paragraf.bede zarobiony na tobie albo za towar albo za zadosuczynienie i odstapienie od oskarzenia.wszystko jedno.zapraszam policje razem z prokuratorem-towar zamowiony i w stanie odpowiadajacym naszym ustaleniom ktore na szczescie mam w postaci sms oraz nagranych rozmow z toba-towar sto i czeka spakowany na palecie...
najlepsze jest to ze znamy sie z forum a ty zachowujesz sie jak falszywa swinia.za to okreslenie moge dostac bana.do zobaczenia kolego gdzies na drogach stolicy...lub sciany wschodniej bo i ten i ten adres na pewno spisalem.ciag dalszy?odstapiles od umowy-pokrywasz koszt pakowania przygotowania i wysylki ktory zawiera sie w tych 500zl.pozdro.

dla potencjalnych klientow-przed pierwszym kontaktem sprawdz czy w telefonie masz opcje black list zeby w pewnym momencie moc zablokowac okreslony numer i zeby aparat automatycznie odrzucal zarowno polaczenia jak i wiadomosci sms..

tyle ode mnie..o wiele zeczy mozna mnie oskarzyc.o niechlujstwo.moze zbyt skoloryzowany opis..ale nie to ze jestem zlodziejem.oraz ze oszukalem cie na 700zl.
mam nadzieje ze allegro przychyli sie do mojego wnioskuw ktorym umiescilem wlasnie koszty pakowania czylu zakup skrzyni drewnianej na podbudowie europalety oraz 50 kg wypelnienia syntetycznego do tej skrzyni..
Nom. Ciekawa spr dla reportera z raportu turbo kamera :mrgreen:

Awatar użytkownika
quick
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1133
Rejestracja: 17 sie 2009, 10:36
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: quick » 07 sie 2015, 14:49

Chyba warto poczekać na odpowiedź tomkom1.

Co do zasadności 500 zł, które w odniesieniu do 700 zł są duże to warto zaznaczyć, że sprzedający:
- poniósł koszta pakunku: chociaż to powinno być wliczone w koszta sprzedawanej rzeczy lub koszta przesyłki, pokrywanej przez kupującego. Lub należało zaznaczyć, że łączna kwota 700 zł wynika z: 500 zł silnik + 100 zł pakunek + 100 zł przesyłka.

- sprzedający pozostał z już nie swoim produktem. Dziwi tylko brak możliwości ogarnięcia transportu w XXI.

Reasumując. Tomkom1 chciał wycyckać Allegro podnosząc koszta przesyłki obniżając cenę produktu a teraz żąda tej kwoty od kupującego. Co należy zaznaczyć, emanuel33 kupił produkt za 200 zł a nie za 700 zł, więc Allegro odda mu 200 zł a pozostałe 500 zł może dochodzić na drodze sądowej.
Pewnie jest dowód przelewu ale to już do decyzji sądu.

emanuel33

Post autor: emanuel33 » 07 sie 2015, 15:16

I tutaj jestes w bledzie, bo allegro oddaje pelna kwote ktora zostala im przelana a oni przeleli kupujacemu.
Co do pakunku, to silnik byl spakowany juz zanim go kupilem. Sa nawet zdjecia ktore posiadam. Tak wiec to pic na wode fotomontaz. Zwlaszcza ze wycyckal allegro i nie wyslal towaru. Firmy kurierskie nie chca zabierac silnikow. Jedyna firma jaka chciala, to dhl za ponad 300zl. Wyslalem wiec ziomka, mial go odebrac, ale sam go nie wlozy na przyczepe. Wczesniek Krosa, ale powiedzial ze Krisa nie wpusci. Podwiesc go tez nie chcial, bo nie mial czym. Psy do mnie nie jezdza z olka zeby mi go pks przywiozl :-p

Awatar użytkownika
hubertm
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 335
Rejestracja: 06 mar 2011, 00:25
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: hubertm » 07 sie 2015, 15:31

A skoro emenuel33 miał zająć się kurierem i przysłał kuriera,-to kto miał zapłacić kurierowi i z jakich pieniędzy?-w kwocie 700zł jest już kwota przesyłki czy za przesyłkę to dodatkowe koszty emanuel33?

Pozdrawiam
HM

emanuel33

Post autor: emanuel33 » 07 sie 2015, 15:42

To niby jego koszta silnika. A ja mialem zepewnic swojego kuriera. Zamotal tak ze sam sie zakrecil. Zamowilem kuriera i 2 osoby ktore mogly go zabrac, ale ciagle cos nie halo to po uj... sprzedawal. Aktualnie chce kase. Sprawa zgloszona na policje. Allegro. Odzyskam ja, albo silnik mi w zebach przyniesie. Ja wedlug aukcji zaplacilem za wysysylke.
A dodatkowo dla 2 firm kurierskich i zadna nie chciala od niego zabrac tego silnika. Wiecej kosztow nie zamierzam ponosic. Ba..n dodatkowo zablokowal moj nr ze nie moge sie z nim skontaktowac tel. Oto jego nr. Moze wam sie uda. 502 990 206

[ Komentarz dodany przez: PieterB: 2015-08-07, 15:57 ]
Tylko bez takich porównań :!:


Zakaz upubliczniania danych osobowych :!: :!: :!:
Ostatnio zmieniony 11 sie 2015, 17:12 przez emanuel33, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
hubertm
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 335
Rejestracja: 06 mar 2011, 00:25
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: hubertm » 07 sie 2015, 15:49

Pieniądze przelałeś na konto firmowe?

Pozdrawiam.
HM

emanuel33

Post autor: emanuel33 » 07 sie 2015, 15:52

Przez allegro. Nie wplacam nigdy na konto. Tylko na payu. Wtedy allegro oddaje kase jesli sprawa trafi do sadu a potem oni sciagaja. Znajomi to juz przerabiali to znam procedure. Raz wplacilem na konto to po 2 latach odzyslalem jak typa skazali na odsiadke.

Awatar użytkownika
hubertm
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 335
Rejestracja: 06 mar 2011, 00:25
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: hubertm » 07 sie 2015, 16:41

Pokręcona sprawa ,ale tomkom1 jest na przegranej pozycji,-to tylko kwestia czasu. Jak jest uparty i pazerny na nie swoje pieniądze-to tylko sam narobi sobie problemów...
Cokolwiek to widzę, że etyka w biznesie pojęcie obce...

Pokaż adres tej aukcji allegro.


Pozdrawiam.
HM

ODPOWIEDZ

Wróć do „Polecam lub nie spoza forum”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga