Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4 2.3 NG] wysoka temperatura silnika

Wszystko co tyczy się silników rzędowych pięciocylindrowych.
ODPOWIEDZ
piotrb4
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 8
Rejestracja: 29 kwie 2014, 22:06

[B4 2.3 NG] wysoka temperatura silnika

Post autor: piotrb4 » 12 wrz 2015, 18:22

Witam mam problem z moją 80 w pogode nawet 10 stopni silnik dochodzi to temperatury 100stopni przy 95włącza się wentylator obroty mi spadają i odczywam spadek mocy a temperatura dalej rośnie i wacha się o grubość wskażnika raaz to ponad 100 i wiatrak wtedy ochłodzi poniżej ale probiem znika jak jade w trasie nawet jak jest 30 stopni na dworzu to temperatura równo 90 problemy zaczynają sie gdy jeżdżę w mieście a mimo to ze temperatura jest wysoka w układzie to w samochodzie jak włącze ogrzewanie na maxa to wcale szału niema ... mam w samochodzie 2 chłodnice wody obie nowe i nagrzewnica sprawdzona i jest drożna , czujnik wentylatora nowy termostat nowy ...ps samochód posiada instalacje gazową

Awatar użytkownika
Leo
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3794
Rejestracja: 06 mar 2008, 01:05
Imię: Adam
Model: Inny
Nadwozie: Coupe quattro
Silnik: 2,2 3B
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Leo » 13 wrz 2015, 21:30

kiedy pompę wody wymieniałeś? Woda do instalacji gazowej jest podłączona poprawnie?

Jeśli te dwie rzeczy są ok, to znaczy, że pompę wody masz nową oraz instalacja gazowa jest poprawnie zamontowana, to pozostają dwie rzeczy - zbyt uboga mieszanka na gazie (oszczędności spalania? ile pali gazu? ) lub pierdalnięty czujnik temperatury 4 pinowy. Aczkolwiek wskazania i zachowanie auta pokazuje, że temperaturę pokazuje poprawną...

krs
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 442
Rejestracja: 31 sie 2009, 10:14
Imię: Krzysztof
Model: Audi 90 B3
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2.3 7A
Lokalizacja: Bochnia

Post autor: krs » 14 wrz 2015, 00:50

Dokładnie jak pisze Leo, a zwłaszcza że już taki temat zakładałeś i też pisali że jest ok, do puki auto nie gotuje płynu nie ma się czym przejmować, wentylator się włącza, termostat się otwiera więc powinno być oki, a co do ogrzewania to nagrzewnice lepiej wymienić nie kosztuje dużo,a sprawdzenie czy jest drożna to praktycznie zawsze przez nią woda ''przeleci'' a ogrzewania nie będzie.

Awatar użytkownika
Pieterb
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 11728
Rejestracja: 02 sty 2009, 17:59
Imię: Piotr
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABK+lpg
Lokalizacja: Zamość

Post autor: Pieterb » 14 wrz 2015, 21:17

piotrb4, już rok temat założyłeś temat że silnik Ci się grzeje i widzę że nic z tym nie zrobiłeś, inna sprawa że gdyby się tak grzał to już dawno było by po nim więc wychodzi na to że wsio oki.

ps i nie dybluj więcej tematów :!:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki pięciocylindrowe.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga